PerfumePippi

12060 pont

Regisztráció dátuma: 2016. március 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

12060 pont

Regisztráció dátuma: 2016. március 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Avon Far Away

Avon Far Away
2022. július 3.

2022.07.03.: Elsőkből lesznek az utolsók és utolsókból az elsők...továbbá: de igen, lehet mértékkel - vagy Avonék is kihígították eme ikonikus darabjukat. Történt tavaly télen, hogy úgy éreztem, menten meghalok, ha nem fújhatok magamra a Far Awayből...és ez a kívánás jött valahonnan, a semmiből. Legott vettem egy 30ml-es üveget, amit azóta módjával használok, mikor rámtör a kívánás. Amúgy meg most már nem émelygős és nem vattacukor, és nem szintetikus érzet. Érzem benne a finom virágokat is; és sok minden mást, ami jó érzéssel tölt el. Vagy a bőröm, vagy e parfüm, vagy a világ változott. Vagy mostanra találtunk egymásra. :-)

2016. március 31.: Régen (meglehetősen régen) volt egy viszonylag rövid időszak, amikor meg voltam veszve ezért az édes illatért. Elérhető áron volt, így elhasználtam nagyjából egy üveggel. Gondolom, olyan lehetett az aurám, mint egy hömpölygő vattacukor-förgeteg. Az ízlésem azóta jelentős változáson esett át, és az emberek azon csoportjába tartozom, akiket ki lehet üldözni a világból ezzel a szintetikus vanília-utánzattal. Szerintem nem lehet mértékkel használni, mert a legkisebb mennyiség is orrbamászóan otromba. Pedig szeretem a vaníliát.

Cacharel Eden EDP

Cacharel Eden EDP
2022. július 3.

Évekkel ezelőtt találkoztam először ezzel az illattal - aki viselte, azon nagyon külünleges volt - volt benne valami zamatos mégis orrbavágó, amire fel szokás kapni a fejünket. Teljesen elbűvölt. Magamnak azonban csak egy mintát rendeltem, de akárhányszor kentem fel, a varázslat rajtam sajnos egyáltalán nem működött, mintha atomjaira esett volna szét a parfüm: egy -szó szerint- poros-saras rágógumiszagnál többre nem tellett a kezemen. Bele kellett törődnöm, hogy csak másokon élvezhetem ezt a páratlan élményt...:-(

Ulric de Varens Indra EDP

Ulric de Varens Indra EDP
2022. július 3.

Ez a második UDV parfümöm, és többet nem fogok kísérletezni ezzel a márkával, mert Őindrássága a vécében végezte, de ott is halványan teljesít. Naná, hogy azért vettem meg, mert púderesnek tüntették fel. És értem ezt a retró-koncepciót, hogy milyen szeretett volna lenni (puha, klasszikus vágású púderes virágillat némi tölgymohás(?) karcossággal az alapokban). Csakhogy nem az én bőrömön: a klasszikus púderes virágcsokor része önmagában is a torkot fojtogató, falusi vécésprét idézi, semmi finomság nincsen benne; míg leszáradásában a púderessége megkopik, helyette karcos-zöld kézreizzadt savanyú kölnivé lényegül át.