PerfumePippi

Regisztráció dátuma: 2016. március 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. március 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Yves Rocher Cuir De Nuit EDP

Yves Rocher Cuir De Nuit EDP
2019. szeptember 5.

Igyekeztem nem elhamarkodottan, indulatból rohanni és azonnal véleményt írni a piacra dobástól számított 24 órán belül - meg 6 új illat megismeréséhez bizony idő kell. És, mivel a fragranticán uniszexnek sorolták be az új illatcsaládot, így némileg érthető volt ez a durva irányváltás. Igen, én durva irányváltásnak éltem meg, mert a Secrets d'Essences sorozatot kiemelkedően jónak találtam, ahol minden egyes darab külön személyiséggel bírt, míg a jelenleg bevezetett hat illat...nos, érezhető a korszak- és szemléletváltás az YR-nál is, és nem csupán azért, mert az összetevőik egyre inkább emberbarátibbak és környezettudatosabbak, hanem, mert szerintem ez a hat parfüm olyan, mint egy gardrób "basic" darabjai: bizonyos illattípusokat képviselnek, hogy napszaknak, vagy alkalomnak megfelelően bárki, tényleg Teddy is meg Jane is viselni tudják. Számomra a csomagolás is ezt sugallja: csak semmi kirívó, nem kell a cicoma, legyünk funkcionálisak! (Ugyanitt nem elemzem a dizájn és illatprofil alapján ugyanerre a "basic illat"-logikára felfűzhető Eau Fraiche-sorozatot, hisz az már korábban is létezett).
Ezek az illatok sokkal inkább a közízléshez vannak igazítva, nem nagyon lehet mellélőni velük, igaz, nem is tőlük kell a nagy nóvumokat várnunk. A maga nemében mindegyik kellemes élmény, kifejezetten nem orrfacsaróan tömények vagy offenzívek, és...nincsen bennük meglepetés. Igen, ez fejezi ki legjobban ezt a hatot: nincsen bennük meglepetés.

Igyekszem majd mindegyikről egy-két gondolatot írni az adott parfümnél, a Cuir de Nuit-ről ezt: a névválasztás, ti. Az Éjszaka bőre roppant érzéki, és természetesen a bőr itt nem bőrös parfümöt sejtet, hanem valóban egy fűszeres, gourmand nyalánkságot. Finom és tartós illat, és talán a 100 millit és a csíkhúzástól való tartózkodást még az előnyére is írnám, mert így viselője sokkal kifinomultabban tudja kizárólag kiszemeltjének érzékelhető módon adagolni azt. Mézes-vaníliás és kakaós, de érzek benne egy pici kámforosan fűszeres, pörköltkávés kesernyésséget is. És igen, nekem is azonnal, első felfújásra feltűnt a hasonlatosság a Lalique Le Parfummel.

Zárszó? Konklúzió? Hm. Hát, hogy azért ez még nem minden: várom a folytatást, hiszen a kollekció valójában kilenc darabból áll...

Montale Oudmazing

Montale Oudmazing
2019. július 21.

Megjelenésekor beszereztem egy fiola mintát belőle, mint oly sok Montale-ból. Aztán nagyon hamar rájöttem, hogy nem az én stílusom, a mintát pedig erre tettem, arra tettem, de véleményt nem írtam róla, mert mindig az a gonosz kismanó szólalt meg bennem, hogy ha a Montale-házat utolérné a gazdasági végzete, akkor pontosan egy ilyen alkotást futtatna fel az Avonnal karöltve.:-) Csak persze jelen parfüm vérbeli Montale minőség: ultratartós, gyönyörűen eldolgozott, kerekded élmény, grammra ki van számolva - nem véletlenül kapta itt is a sokcsillagos értékeléseket!
De...valami nagyon más és mégis felismerhetően montale-os született.
Nekem tényleg a most divatos avonos gyümölcsszirup-szörnyikék jutottak először az eszembe, amik gondoskodtak róla, hogy egy életre fenntartásaim legyenek a gyümölcsös parfümökkel szemben. Ám be kell valljam, ha valami mégis meg tudná szerettetni az édes gyümölcsöket velem, akkor ez az alkotás lenne az, mert bizony itt nyoma sincs szirupnak, csak finom, aranyló, selymes gyümölcsöknek: tisztán érzem a fügét és a szőlőt is (az elején még valami zöldes fügelevelet is!) - valamint a virágok közül az íriszt, nagy örömömre. A szokásos hűvös íriszek helyett ez bizony az YR So elixir Bois Sensuelle-jének íriszét idézi: pikáns és fűszeres, különösen a középső fázisban. A már védjeggyé vált oudos-fás-rózsás vonal is felsejlik ebben a középső fázisban, de csak jelezve, hogy Montale-lal van dolgunk, aztán visszavonul.
Összességében számomra ez egy nagyon arányos, elegáns, édes parfüm - nincsenek benne túlkapások, viszont a nagyon szép, őszi kertbe illő gyümölcs-interpretációja és puhán vaníliás leszáradása miatt egyfajta meghittséget is érzek benne.

Noha nem az én stílusom, nálam ez ötcsillagos illat, őszintén csak ajánlani tudom mind a sziruposabb gyümölcsöket, mind a So Elixir Bois fűszerességét kedvelőknek, mert igazán különleges darabot ismerhetnek meg benne!

Al Haramain Gold Illatos Olaj Nőknek

Al Haramain Gold Illatos Olaj Nőknek
2019. július 14.

Ez valami mennyei finom és teljességgel uniszex! :-)
Kicsit aggódtam, mert a notinós vélemények megoszlottak, hogy ez egy light blue-s citrusos illat, vagy erősen dohányos-füstös különlegesség...Az egyik véleményező az alábbi összetevőket sorolta fel (feltehetően valamelyik külföldi oldalról kukázta össze):

"Kalamondin (citrusféle), citrom, körömvirág, bőr, kardamom, ánizs, fekete pézsma, ébenfa, pacsuli, palisander (rózsafa), Tolu balzsam (gyanta)."

Rajtam a legtutibb cserzett bőrös illat, amit finom citrusosság lágyít, hogy ne legyen abszolút férfiasan kesernyés. Nem tudom, milyen lehet télen, a bőrös jellege miatt nekem inkább őszies hangulatú - viszont most a melegben is szuperül működik! Én is érzek dohányos kesernyésséget és fás-oudos jelleget rajta, de ezek inkább markánsabbá teszik a bőrt, a leszáradásában pedig valahol elrejtve van egy aprócska édeskés jelleg, ami végig diszkréten a háttérben marad. Uniszexnek érzem, szerintem mindkét nemen mutatós lehet.
Egyedüli gyengesége, hogy már 3 óra után bőrközelinek érzem, nem ezt szoktam meg az arab olajoktól, de ez lehet bőrkémia, vagy évszak-függő is. Az illatélmény üdítő, tökéletes!