Plusskutya

1915 pont

Regisztráció dátuma: 2017. február 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

1915 pont

Regisztráció dátuma: 2017. február 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Panasonic ES-EL3A Epilátor

Panasonic ES-EL3A Epilátor
2020. május 13.

Az enyém (ES-EL2A) egyezik ezzel a géppel, de nincsen hozzá semmilyen extra fej. Azért választottam az olcsóbb modellt, mert tudtam, hogy azt a sok kütyüt tuti nem használnám.
Az előző epilátorom, egy kb 10 éves Rowenta Accessim EP5510D0, köszöni szépen, még mindig jól van, de úgy gondoltam, 10 év alatt sokat fejlődött az "epilátoripar", és jobb hatékonyságú gépek is elérhetőek már, ezért lecserélem.
Utánaolvastam mindenfelé, többek között itt is, és a tudás + vélemények alapján választottam. A gyorsaság miatt mindenképpen dupla fejeset kerestem, minél több csipesszel.
Jöjjön az összehasonlítás a régi géppel:
HANG: valamennyivel halkabb, de nem nagyságrendekkel
MŰKÖDTETÉS: csak akkuval használható, azaz töltés alatt nem működik. Így vagy használat után kell 1 órára feltenni, vagy úgy tervezni az epilálást, hogy legyen 1 óra előtte tölteni a gépet. A Rowenta töltés alatt is használható!
HATÉKONYSÁG: sokkal jobb, mint az előző gép, mindent kiszed, tényleg tükörsima a lábam utána, a régi géppel ezt nem sikerült elérnem
FÁJDALOM: az elején jobban éreztem, mint a Rowentát, de idővel hozzászoktam
VILÁGÍTÁS: led-es lámpája van, ötletesnek gondoltam, és ilyet kerestem, de kiderült, gyakorlati haszna nincsen, végigsimítva a lábamat jobban érzem, ho kell még egyszer végigmenni, mint a lámpával világítva bogarászni, szóval lehet lámpa nélkül élni
GYORSASÁG: a dupla fejnek köszönhetően gyorsabb, illetve mivel 1 töltés 30 percnyi használatra elég, parában vagyok, hogy lemerül, mielőtt végeznék, ezért iparkodom vele, a Rowentával ilyen gondom nem volt, ráérősebben használtam
Összességében egy könnyen használható, alapos gép, elérhető áron, ajánlom.

Chanel Sublimage Le Teint

Chanel Sublimage Le Teint
2020. május 10.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, ezt az alapozót csak dícsérni lehet.
Az én bőröm az állatorvosi ló. Tág pórusok, aknenyomok, pigmentáció, zsírosodásra hajlamos T-vonal, de azért a száraz részek sem kímélnek, és hát öregszem, szóval a listám végén még a ráncok is szerepelnek. Ezzel az alapozóval az előbbi felsorolás nagyságrendekkel javítható, és bár sosem lesz bababőröm, de ekkora különbséget mással és ilyen tartósan nem sikerült elérnem.
A tarte kabuki ecsetével viszem fel, amit előtte a TOSOWOONG propoliszos szérumával itatok át, mert azt olvastam, hogy ez a szérum akár BB krémbe is keverhető bőrkép-javításra. Az ötletet Jamie Page kanadai YT bloggertől vettem, aki pedig az általa nagyra tartott de számomra ismeretlen Hrush Achemyan-tól látta :)
Felvitel után következik a csoda, ami az esetemben a fent listázott bőrhibák komoly enyhítését jelenti, ami egész nap (!) kitart. Estére minimálisan landol a ráncaimban, de megbocsátom neki, mert azt is olyan finoman teszi. Nem zsírosodik át, és bevallom, oxidációt nem vettem észre.
Ellenpólusként az ára mellett a használatát rovom fel neki. Az általam kedvelt pumpás kiszerelések helyett ez a tégelyes számomra macerásabb, a fedél lecsavarása után a védőlapka eltávolítása következik, majd a mellé adott kis lapátkával kell kihalászni magát az alapozót. Mindez a pumpások esetén 1-2 nyomás. Utazásra emiatt inkább nem vinném magammal. DE elismerem, hogy ebből a fajta kiszelerésből az alapozó utolsó mikrogrammja is kihalászható, ami egy ilyen árú terméknél kifejezetten lényeges :-)

Lovely 3D Gel Shine Top Coat

Lovely 3D Gel Shine Top Coat
2020. május 10.

Bevallom, nem ismerem a márkát, és a fedőlakk ára alapján nem is reméltem komoly teljesítményt.
Fényes fedőlakkot kerestem, mert bár van itthon jópár a ragyogó makulátlan fényesség ígéretével, de egyik sem váltja be, nem tükörfényesek, inkább a matt és a fényes közé tenném őket. Sőt, az aljasabbak még az alattuk lévő körömlakkot is oldják, grrr...
X-edik próbának ezért az árért gondoltam belefér, és láss csodát, a körmöm felszíne tényleg ragyog, nem oldja az alatta lévő körömlakkot és az RDeL Young cseppentős lakkszárítójával nagyon jól működik. Olyan, mintha géllakk lenne a körmeimen. Megérdemli az 5 csillagot.