PMJuci

Regisztráció dátuma: 2015. szeptember 27.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2015. szeptember 27.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Matrix Biolage ScalpSync Aminexil Hair Treatment

Matrix Biolage ScalpSync Aminexil Hair Treatment
2020. április 1.

A csomókban hulló hajamra kipróbáltam több márka aminexiles termékét (Biolage, L'Oréal, Kerastase, Vichy), hogy lássam melyik a legjobb számomra. Pozitívumai, hogy a Biolage a leginkább pénztárcabarát verzió, gyorsan szárad és nem lesz zsíros érzetű/kinézetű a haj. De!! sajnos nekem nem vált be. Úgy éreztem, hogy totál kiszárítja a fejbőrömet és iszonyatosan viszketett minden használat után. Az illatát is túl erősnek találtam, az alkohol mellett az illatanyag is irritálhatja a bőrt, és az tovább mélyíti a problémát. Elhasználtam a 10 ampullát, de többet nem bírtam volna magamra kenni. Szóval ettől semmit nem javult a hajhullásom.

NIOD Survival 30

NIOD Survival 30
2019. szeptember 16.

Azért vettem meg, mert a zsíros de vízhiányos bőrömre kerestem fényvédőt, amitől nem fénylik a fejem 1 óra múlva. A fizikai fényvédők között eddig ez teljesített a legjobban. Valóban sápaszt egy kicsit, de gyorsan elmúlik a szürkés fehér réteg. Viszont ajánlom mindenkinek elolvasni (pl. a skinsmarton a terméknél a Részletek alatt) a leírását.
1)Ez NEM hidratáló, szóval nem fogja nedvességgel feltölteni a bőrt. Vagyis érdemes vmit kenni alá. Itt pedig bejön az, hogy hajlamos egyes krémekkel kukacosodni és ledörgölheted őket teljesen. Némelyik hidratálóval pedig ugyanúgy átfénylik. Zsíros bőrűeknek ajánlom a Bioderma Sebium Sensitivet alá, azzal nekem jól működik és sokáig matt marad a bőr.
2)A termék NEM színezett, azaz egységesítő/fedő hatása nincs. Az összetevők (pl. karotinoidok) színezik el a vattát lemosáskor. Szóval a bőrkiegyenlítést ne ettől várd! Egyébként az jó lenne, ha készítenének belőle színezett verziót, mert nem kéne még alapozóból is 100-at kipróbálni, hogy melyikkel működik.
Az összetevői nekem még sosem fogták össze a ruháimat, sem a törölközőimet, de ha egy több milliós ruci van rajtad, akkor azért nem árt óvatosnak lenni.
A szilikon érzetét mindig is utáltam a bőrömön, de itt vmit nagyon eltaláltak, mert ezt egész jól bírom. Szerintem jó cucc ez, csak meg kell találni hozzá a megfelelő hidratálót és /vagy alapozót. Jó keresgélést mindenkinek :D

Varga Gyógynövényes Sampon

Varga Gyógynövényes Sampon
2019. szeptember 15.

Ijesztő mértékű hajhullásom miatt vettem meg a cseppekkel együtt. Első ránézésre az összetevő lista elég szépnek tűnt, valahogy csak a sok gyógynövényt láttam magam előtt. Használat után azonban újra leültem alaposabban átnézni. Az SLES a 2.helyen van, viszont nincs benne szilikon. Ezek miatt durván letisztít mindent a fejről/hajról, ellenben nincs olyan anyag benne ami picit csúszósabbá tenné a hajszálakat. Ergó hajmosáskor egy "csikorgósan" tiszta hatalmas gubanc lesz a hajból. A fésű alig megy bele. Viszont a kislányom egészséges haja gyönyörű fényes lett tőle, csak ugye a kifésülés... Ez így nálam csak 3*.