pniki93

Regisztráció dátuma: 2015. február 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. február 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Altruist Dermatologist Sunscreen SPF30

Altruist Dermatologist Sunscreen SPF30
2022. július 19.

Update: sajnos a szememet mégiscsak csípi, volt hogy annyira, hogy a könnyem is kifolyt :D Ha az arcom telibe kapja a napot, akkor egyébként is napszemüveget hordok, úgyhogy talán ettől eltekintek, de ezt sajnálom. Viszont most a héten először próbáltam ki testre, másfél óra bolyongás a tűző napon kora délután....vékonypántos ruha volt rajtam, de egyáltalán nem is látszott még egy picikét sem a nyoma. Ez idő alatt anyukám, aki nem akarta magára kenni, rákvörösre égett, bár az ő bőre sokkal érzékenyebb is. Nem fénylik a testemen (arcommal ellentéten), nem ragad, nyomot sem hagy, autóban is nyugodtan hátra mertem dőlni, karom a kartámlán, semmi csúszkálás, zsíros folt nem maradt, bőrön is teljesen láthatatlan. ÁLOM ez a fényvédő!!! <3

Eredetileg itthoni fényvédőnek vettem, kertészkedés, könnyű séták, hogyha nagyon gáz és nem válik be, akkor sem látja senki....viszont nekem annyira bevált, hogy szerintem ez lesz az állandó fényvédőm télen-nyáron. 2 rétegben szoktam felvinni, a kettő között várok nagyjából 10 percet, végül kenek egy 3. réteget az orromra, arccsontomra és a homlokom tetejére (biztos ami biztos alapon, mert napközben nem kenem újra, hacsak nem vagyok 2-3 órát tűző napon, de az idén még nem fordult elő). Szerintem közelítek az elvi mennyiséghez, tényleg sokat rakok fel és valóban nagyon durván csillog, viszont egy olcsóbb (jelenleg CV) púderrel is tökéletesen matt arcot kapok. Nálam nem kukacosodik, de néha látom, hogy főleg a halántékomnál hajlamos valamennyire összeállni és utána peregni, de ezt egy kicsit durvább tapintású ecsettel megoldom. Nem könnyezik a szemem tőle, pedig kenem közvetlen alá és a szemhéjamra is. Használom már jópár hete, így kimondhatom, hogy nem okoz sem pattanást, sem mitesszert! :) A Beauty Glam-es C vitamin szérumot és a Stress Less-t szoktam alatta váltogatni, hidratálót ebben a melegben nem kenek fel, egyelőre ezekkel a termékekkel barátságban van.
Illetve az egész márka, ahogy a fényvédelemhez viszonyul nagyon szimpatikus, tetszik, hogy 200 ml nagyon megfizethető áron, így nincs az az érzésem mint sok más terméknél hogy jajj csak 40 ml és 7000 Ft. ..
Valamint nekem az UVA elleni védelem talán még fontosabb is mint az UVB, örülök, hogy ennél a márkánál ez is kiemelkedik.
Testre nem használtam még, de ha kelleni fog, akkor ehhez fogok nyúlni. Szerintem végig fogom próbálni majd az összes fényvédőt a márkától, viszont nekem alapból kicsit kreolosabb bőröm van, úgy gondoltam, hogy elég a 30-as, illetve a tűző napot amikor csak tudom kerülöm.

Balea Professional Oil Repair Intensiv Balzsam

Balea Professional Oil Repair Intensiv Balzsam
2022. május 16.

Nagyon kis szerethető, egyszerű balzsam. Fényes a hajam a használata után, ami rám nem igazán jellemző :D Könnyű és szellős, nem nehezíti el az egyébként elég vékonyszálú hajamat. Illata gyerekkorom valamelyik vaníliás puding vagy süti illatára emlékeztet, így külön öröm a jó illat, bár nem marad meg a hajamban. Semmi rosszat nem tudok elmondani róla, most egy ideig biztos maradok nála.

CeraVe Hidratáló Arckrém Nappali SPF25

CeraVe Hidratáló Arckrém Nappali SPF25
2022. április 29.

Update: Próbáljuk elhasználni, itthoni kertészkedésre ezt szoktam felkenni (sajnálom a jól bevált koreai és japán fényvédőimet itthonra), szemkörnyéket szigorúan kerülve. Sok heti ilyen használat után még mindig utálom, alig várom, hogy elfogyjon, inkább már csak a karomra kenem. Valószínűleg a pattanásaimat ez okozza mostanában.

Sűrű, de hamar beszívódott, C vitamin szérum alatta. Matt arcot kapok, amivel nekem nincs problémám, viszont a hidratálását egyáltalán nem érzem, homlokom már húzódik. 2. percben éreztem, hogy kezdi irritálni a szememet valamelyik fényvédős összetevő (ez már más terméknél is előfordult). Anya vette magának én pedig csak kíváncsiságból próbáltam ki, de ő sincs róla annyira jó véleménnyel. Mivel ma próbáltam ki először és utoljára, fogalmam sincs hogy sminkkel hogy jön ki vagy hogy pattanást okozna-e...jelenleg alig várom hogy lemossam. :D

1 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ