pomme

Regisztráció dátuma: 2014. március 16.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2014. március 16.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Victoria's Secret Hardcore Rose EDP

Victoria's Secret Hardcore Rose EDP
2020. augusztus 8.

Azon kevés rózsát is tartalmazó parfümök egyike, amit szeretek és még Férj is szereti (ilyen még nem volt!) :D A név ne tévesszen meg senkit, se nem hardcore, se nem igazán rose. Valószínűleg csak akartak egy hasonlóan menő nevet, mint a Rock'n'Rose. Ez leginkább egy gyümölcsös (szilvás?), friss és tiszta (a rózsától), minimális édességgel. VS illat, szóval a fiatalabb korosztálynak szól, nem kell félni a karcos-szappanos, nagyasszonyos, vagy akár savanyú rózsától. Nagyon kis ártatlan, tavaszi parfüm, kellemesen csalódtam benne.

Update: nyáron tök más lett, és így még jobban szeretem. Már egy szinte Escadásan kicsattanóan friss gyümölcskoktél lesz belőle. Én továbbra sem hívnám ezt szilvának, de mindenképp valami friss és majdnem fanyar, édeskés gyümölcs. A rózsa szinte el is tűnik az elején, később merészkedik csak elő, de még mindig olyan kis cuki "éppenhogyrózsa", amit elvárnánk ettől a márkától. Inkább csak a koktél teteje van megszórva 1-2 rózsaszirommal, nyilván észrevehető, de nem mondanám kifejezetten rózsás parfümnek, főleg, hogy a rózsa nekem nagyon nem nyári összetevő.

Lalique Soleil EDP

Lalique Soleil EDP
2020. július 28.

Na hát "litánia on", ahogy tőlem megszokhattátok...Szóval nagyon szeretem az eredeti 2004.-es Yohji Yamamoto-t, a kardamomos-kamillás illattól egyből megnyugszom és legszívesebben el is aludnék :D úgyhogy nem hordom, csak esténként a párnámra fújom és szipuzom a boldogságot. Tényleg, imádom, egyetlen probléma vele, hogyha lehet is kapni, akkor egy vagyonért van csak Ebayen, de általában annyiért sincs :/ Szóval megrendeltem az új kiadású Yohji-t, ami állítólag hasonlít az eredetire, meg mellé még rendeltem egy mintát a Soleilből. Soleil megy a karomra, "Józsi" meg a papírcsíkra, nem kockáztatom, hogy reggel 9-kor ráaludjak a billentyűzetre, ha tényleg olyan, mint a 2004.-es.
A Lalique-ból alig érzek valamit, csak valami narancs, meg ott van az új Józsi is, amit folyamatosan érzek, mondom, oké, Józsi megy a polcra, mert így aztán semmit nem érzek a Soileilből, de aztán rájöttem, hogy biza a Soleil olyan, mint a Yohji. Megyek Fragira, biztos hülye vagyok, de 4 közös illatjegyük is van, úgyhogy tényleg nem csak beképzeltem. Idővel sajnos halványul a Józsiság a Soleilben, de nem rossz. Az elején picit kesernyés narancsos (szerintem ez nagyon finom), mandulás, visszafogott illat, nem mondanám egy nyári napos illatnak, inkább koraőszi hangulatú.
Később ahogy előjönnek az édesebb jegyek (karamell-kávé-tej-csoki + egy kis meleg szantál) Shay&Blue Salt Caramel-re kezd nagyon hasonlítani (rajtam), csak nem olyan cukros-szirupos.
Szóval kaptam egy "az elején Yohji aztán light Salt Caramel" illatot egy kis naranccsal, és nem tudom, hogy ez most jó-e nekem, mert mindkettő a top 10-ben van nálam de így egyben nem tudom, mint gondoljak. 40 ezerért elég nagy rablás, mert nem erős és nem is tartós, olyan "locsolósnak ígérkezik, mint a nyári Escadák. Ja meg azzal sem győztetek meg hirtelen, hogy "anyukás" :D Nálam ez szitokszó, ha parfümről van szó.

Shay & Blue Blood Oranges

Shay & Blue Blood Oranges
2020. július 19.

Frissen fújva igazi friss kesernyés vérnarancs (meg a feltépett héja), csorog a nyálam, komolyan. :D Viszem Férjnek, már előre fél, hogy mit kap megint az orra alá, de az volt az első reakciója, hogy nagyon finom és ezt ő is magára fújná. Szóval tényleg elég nemsemleges narancsbomba az elején. Idővel halványul a narancs és előjön a pézsma meg a bőr, de nem lesz nagypapás a férfias vonaltól, hanem csak egy kicsit vadóc. Nagyon finom :) Végig érezni a narancsot egyébként. Szerencsére nem egy agyonbonyolított parfüm, nekem nagyon tetszik, hogy pár összetevőből ilyen klassz finomságot hoztak össze. Azoknak is ajánlom, akik nem szeretik a citrusos vagy az uniszex illatokat, én sem rajongok egyikért sem (sőt...), de ez kivétel. Őszi-téli illat nekem, közepesen tartós, 2 fújásnál több szerintem nem kell belőle, mert az elején elég intenzív. Aki teheti, mindenképp próbálja ki, a maga puritán módján ez egy nagyon jó parfüm.
Fragis szavazók szerint nyári és nappali parfüm...szerintem ősz/tél és estére :D A fás jegyektől nekem ez totál őszi, avaros illat. Meg hát narancsot is akkor szokás a fűtőtestre rakni :)

Update: ez lett a "családi illat", de annyira, hogy Férjnek van külön egy üveggel, meg nekem is (mert nem osztozkodunk ilyesmin :D). Neki ez a nyári parfümje.

1 ÖSSZETEVŐ