poussemousse

Regisztráció dátuma: 2016. május 10.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2016. május 10.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Immortelle Precious Serum

Immortelle Precious Serum
2020. október 8.

A szérum nagyon könnyű textúrájú - szinte már géles az állaga, ami miatt pillekönnyen fel lehet az arcra kenni. Ami nekem fontos volt, hogy nem ragad - egy kicsit mindig a kezem is szoktam hagyni próbaképpen, ugyanis azt inkább taperolom, mint az arcomat - de extragyorsan beszívódott és semmi ragacsot nem hagyott maga után. A márkára jellemzően a szérum nem illatmentes, hanem van egy kis virágos illata, amely szerintem kimondottan kellemes.
Tisztított bőrre vittem fel az anyagot és nagyon kellemes volt teríteni és "visleni" is. Sajnos volt már nagyon rossz tapasztalatom más, kifejezetten neves szérummal, ami kimarta a bőrömet, ezért volt bennem itt is egy kicsi para. Este hidratáló előtt felkenve - remek alapot adott a kedvenc krémemnek, és mivel pihe-puha lett tőle a bőröm, beemeltem a reggeli rutinomba is.

Foreo Luna Mini 3

Foreo Luna Mini 3
2019. december 26.
(!)

Tesztelésre kaptam a holdacskát a Krémmánián. Kíváncsian és némi bizonytalansággal vágtam bele a használatába. Hogy honnan a para?
Bekapcsolás előtt nagy bölcsen rákerestem a YouTube-on, hogy lássam- ott hogyan is csinálják. Nos, pár vihogó tini használja maszatos arccal a fürdőszobában, egyik kezükben a Foreóval, másik kezükben a mobiljukkal egyensúlyozva. Ja, hogy ehhez a mobil is kell? Itt bepánikoltam, mert a mai okos világban sem fér nálam bele, hogy a mobil betegye a lábát ( vagy billentyűjét) a fürdőszoba békéjébe.
A másik félelmem maga az arcbőröm, illetve rozaceám volt. A készüléket pont az idei leghidegebb napokon kezdtem használni, amikor a bőröm amúgy is hiperérzékeny és kipirult volt, mert a rozacea többek között a hidegre is azonnal kicsattan.
Igazából azonban egyik félelmet sem igazolódott be. Magam is meglepődtem rajta, de a bőröm azonnal összebarátkozott a készülékkel, nem irritálta, nem okozott további galibát.
Mobiltelefon kell hozzá, de valójában csak a beüzemeléshez, a fürdőszobában már semmi szükség rá. Halleluja!

Több hetet használtam a készüléket jelen sorok megírásáig, hogy tényleg kialakult véleményt tudják megosztani Veletek. A Foreót 3 féle arctisztítóval próbáltam ki:
1. Olajos artisztító, ami kevésbé habzik (Hylamide High-Efficiency Face Cleaner)
A Foreo szilikon tüskéi nekem elnyelték az olajos lemosót, és mivel ez kevésbé habzik, nem találtam olyan hatékonynak, mint annak a Foreo nélküli használatát - mindezt annak ellenére, hogy ezek a típusú lemosók a kedvenceim.
2. Habot képező arcisztító ( Normaderm Deep cleansing purifying gel)
Az ilyen jellegű termékkel a Foreo sokkal jobban összebarátkozott, kellemesen tisztított, sokkal jobban és puhábbra masszírozta a bőröm, mint annak előtte. A különbséget főleg ott éreztem, hogy az ilyen módon a bőrömre juttatott gélt sokkal tovább kelllett öblítenem, hogy eltávolítsam a bőrömről.
3. Bőrradír ( Bioderma Crème Gommante Exfoliating Cream)
Habzsi-dőzsi a bőrnek. Végül is miért ne? A bőrradír apró kis szemcséi remekül összedolgoztak a Foreo rezgésével, egymást kiegészítve igazán kellemes lett az eredmény.

Magát a készüléket csak este használtam , és teszem azt a mai napig. Az igazi eredményt abban látom, hogy a bőröm puhább, sőt kémiai hámlasztásnak egyáltalán nem éreztem szükségét az elmúlt hetekben. Egyébként egyáltalán nem igényel ördöngős manővereket a tisztítás- be tudod állítani magának a tisztítás hosszát és erősségét, sőt, akár egy menetén belül különböző intenzitását párosíthatsz az egyes arcrészekhez.És rendelkezik egy gyors turbó fokozattal is.

Alapjában véve a kütyü arcisztító funkciót lát el, de egy plusz kört az államra és a nyakamra is el szoktam indítani. Próbáljátok ki, tényleg mennyei!

Összességében szeretem a Foreót és igen, ajánlom. Egy jól megválasztott tisztítóval remekül összedolgozik, az ily módon megtisztított bőr pedig sokkal jobban magába szívja és feldolgozza a rutin többi anyagát ( szérumot, esszenciája, hidratálót). Emiatt a bőröm is láthatóan feszesebb lett.
Véleményem szerint a tetején is lehetne viszont pár szilikontüske, hogy az orrcimpák melletti részt is jobban elérje, és sajnos az árát nagyon borsosnak találom. Emiatt egy csillagot vonok le belőle.

Lancôme L'Absolu Lacquer

Lancôme L'Absolu Lacquer
2018. április 3.

Hüha, az új Lancome-mal futottam össze az egyik drogériában. Külföldi oldalakon olvastam már róla - és kíváncsivá tett. Csodálatos színekkel hozakodott elö - a boltban a kézfejemen teszeltem a szebbnél szebb árnyalatokat. Pár perc múlva tényleg rögzült, azaz már a zsebkendö sem vitte le - ezért az egyik szín velem tért haza. ( Tényleg csak szappanos dörzsölés szabadította meg a kezemet a próbaszínektöl).
Viszonylag rövid és "vágott" applikátora van - ami lehetövé tesz a pontos felvitelt és a nagyobb felületen történö festést is. Szóval könnyen boldogultam vele. Az eredmény csodálatos volt - az állaga tartós ( nem tudtam estére sem teljesen leenni) - mintha a szám böre beszívta volna magába. Külöm öröm számomra, hogy nincs erös epres, gyümölcsös... stb. ennivaló íze, ami arra sarkallna, hogy a számban landoljon. Több óra múltán is lágyan csillogó szépséges / de nem tolakodó - nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen lehet belöle többet mixelni - hiszen a gyártó szerint erre is tökéletesen alkalmas.
Szóval - tiszta szívböl ajánlom.

1 ÖSSZETEVŐ