PrincessBell

Regisztráció dátuma: 2020. január 28.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2020. január 28.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

iUNIK Calendula Complete Cleansing Oil

iUNIK Calendula Complete Cleansing Oil
2021. május 25.

Magas, vékony, műanyag üvegben egy jellegzetes illatú, viszonylag vízállagú olaj van. Maga a csomagolása számomra nem praktikus, de nem kezelhetetlen. A hosszú pumpacső (vagy mi) kicsit törékenynek tűnik nekem, így óvatosan nyúlok hozzá.
Maga a termék nálam a legjobb, amit próbáltam. Az olcsóbb, drogériás verziókban található komedogén összetevők sajnos nálam gyulladt pattanásokat okoztak, így ebben hiába nincs még 2-es indexű komedogén cucc sem, azért az ylang ylangtól féltem, hátha irritálni fog, de úgy látszik ezzel megbirkózott a bőröm.
A sminket (ami rajtam mondjuk nagyon ritkán van) szépen lehozta, megbirkózik a napi szennyeződésekkel és könnyen lemosható a 90 %-a vízzel, a maradék pedig második lemosóval (ez nálam GG JJ) lejön simán. Van "szaga", ez furcsa volt elsőre. Nem értek hozzá, nem tudom, melyik összetevőnek van ilyen illata, de erre érdemes készülni. Számomra kellemetlen.
Összességében viszont ez a legjobb olajos lemosó, amit használtam, mindenben teljesít, amit elvárok tőle, már megrendeltem az utánpótlást, nem hiszem, hogy le fogom váltani. Az tény, hogy nekem egy pumpálás elég, de így is fogy rendesen. 1 hónap alatt elfogyott az 1/3-a az üvegnek, de ez van. Inkább, mint a gyulladt pattanások :)

Uriage Bariéderm Cica Daily Serum

Uriage Bariéderm Cica Daily Serum
2021. április 26.

Az üvege nagyon jól kezelhető, le kell nyomni a tetejét és így szívja fel a szérumot az üvegből. A szérum maga átlátszó, kicsit testesebb, mint egy átlagos vízállagú szérum. Könnyen felvihető, jól eloszlatható, nekem 4 csepp elég, de nem spórolok vele.
A véleményem előzetes, 1 heti használat (napi 2x) után írom, így biztos updateelek majd.
A bőröm teljesen rendben volt, azt érdemes tudni. Az ffp2 maszkot viszont nem bírja sajnos, ahol a széle illeszkedett az arcomra végig gyulladt, cisztás pattanások keletkeztek, az erős szigetelés miatt az alatta beizzadt arcomon meg "rendes" pattanások jöttek elő. Konkrétan 2 hét alatt úgy leamortizálta a fejemet, hogy sírni tudtam volna és ezek fájtak is, de nagyon.
Megvettem ezt a szérumot és a hozzá tartozó arckrémet, illetve spf50-re én eleve ennek a termékcsaládnak a fényvédőjét használom 20 fok alatt.
Leálltam mindennel (kivéve a reggeli arclemosó és esti olajos lemosó-arclemosó kombóról) és ezt a 3 terméket használtam egy hétig napi kétszer (értelem szerűen a fényvédőt csak nappal, maszk alá pedig nem teszek).
Az eredmény bámulatos. Lehúzta a gyulladást, nem jönnek ki újabb pattanások és elkezdett megtisztulni az arcom. Egyelőre ajánlani tudom azoknak, akiknek már "semmi se segít" és a pattanásaik irritáció miatt vannak, nem pedig belső (emésztés, hormonok...) okok miatt.
Tényleg updaetelek, mikor visszavezetem a többi dolgot használatba, hogy hogyan muzsikál, de ezt muszáj voltam leírni, hátha másnak is segítség :)

Paula's Choice Restoring Moisturizer Kombinált/Zsíros Bőrre

Paula's Choice Restoring Moisturizer Kombinált/Zsíros Bőrre
2021. április 20.

Szokásos krémes tubus, a termék mennyiségét nem lehet benne látni (ez nagyon zavar a PC-nál). A termék fehéres, minimálisan égett gumi szagú, bocsánat, illatú. Könnyen lehet kenni, hamar beszívódik, sokat nem kell belőle használni az állaga miatt, így sokáig elég.
Hát... nem tudom. Összetevők alapján ugye szupersztár kategória és biztos nem sírna a bőröm, ha ezzel kenegetném egy életen át, de valamiért sokallom az árát. Pedig rosszat nem tudok rá mondani, viszont 11 890 Ft-nyit megérő jót sem.
A pirosságot kezeli (nekem az ivóvíz megemelt klórszintje b@szkurálta szét az arcom), viszont még egy kombinált/zsíros bőrt sem hidratál rendesen. Pattanást nem okozott, nyilván külön irritációt sem, de azóta találtam fele ennyi pénzért ugyanezt tudó krémet. Csalódás.

1 ÖSSZETEVŐ