PSz

Regisztráció dátuma: 2017. február 23.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2017. február 23.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Dr. Hauschka Kézkrém

Dr. Hauschka Kézkrém
2021. május 8.

Eddig abszolút a legjobb kézkrémem, már nagyon vártam, hogy a Müllerben belistázzák, és egyszerűen hozzá tudjak jutni. A kezeimen ekcémás foltok vannak, és ez végre egy olyan krém, ami nagyon hamar felszívódik, utána a kezem nem tragacsos, és a krém nem áztatja-csípi fel a kényes területeket, viszont ennek ellenére jól puhít, határozottan érezhető az ápoló hatása. Két hete használom, most már csak egy foltom maradt, de az sem vörös végre. Az illata is elviselhető.

The Body Shop Teafás BB Krém

The Body Shop Teafás BB Krém
2021. május 8.

Update 4 évvel később: Egy idő után irritálta a bőröm, így felhagytam vele, és jópár éve nem használom. Gondolom, ahogy bőröm öregedett, besokallt már, ez nem feltétlenül a termék hibája.

Abszolút kedvencem, már többedik tubust használom. A legvilágosabb árnyalatot használom, nincs gondom színváltozással. Nem zsírosít, nem szárít, éppen jó. Kellőképpen tartós is. Természetesen nem fedi el a pattanásokat, ha vannak, úgyhogy azokra más is kell, de nem is elvárható egy BB krémtől. Megéri az árát.

La Roche-Posay Anthelios XL SPF50+ Színezett Mattító Hatású Gél-Krém

La Roche-Posay Anthelios XL SPF50+ Színezett Mattító Hatású Gél-Krém
2021. március 22.

Update: A lentiek a nyárra vonatkoznak. Amint hidegebb lett, és szárazabbá vált a bőröm is, kicsit túl száraznak éreztem már ezt a krémet is. Meglátom, hogyan alakul majd, ha jön a nyár, és ha megint valami szárazabb megoldás kell, akkor veszek csak újra.

Nagyon örülök, hogy a negatív kritikák ellenére rászántam magam, és megvettem ezt a krémet. Már elég kellemetlen volt az a sok réteg, amit a bőrömre felvittem rozácea mellett. Bár ez a krém nem fed tökéletesen, nekem arra már bőven jó, hogy ne nyúljak az alapozó után, ha emberek közé kell menni. Az állaga kellemesen száraz, nem fényesedik ki tőle az egész arcom, és nem izzaszt, mint a korábbi fényvédő+alapozó+púder megoldás, amire kényszerültem. Nagyon jó adagolója van, egyszerre kis adagokat ki tudok nyomni, és azt gyorsan elkenem a bőrömön, így kisebb foltonként haladva ugyan, de szépen egyenletesen el lehet kenni. Eddig nem tapasztaltam, hogy negatív hatással lenne a bőrömre, sőt, határozottan érezhető a fényvédelme, mert amúgy napfény hatására pipacspirosra váltana a rozáceám, így viszont nincs probléma, ha kimerészkedek a napra. Szerencsére a színe is megfelelő, szépen igazodik a bőrszínemhez.