pzs14

Regisztráció dátuma: 2019. február 10.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2019. február 10.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Mixa Cica Repair Extra Rich Body Lotion

Mixa Cica Repair Extra Rich Body Lotion
2021. március 1.

Meglepődtem, hogy ennyire lehúzták ezt a testápolót.
Kezdem az illatával, mert legtöbben ettől borultak ki. :D Szerintem szőlő illata van - nekem kifejezetten bejön. Tényleg elég tartós. Meglennék az illat nélkül is amúgy - én sem értem az elvet, miért kell mindent teli nyomatni ennyi parfümmel.
Csíp-e? Az első felkenésnél megriadtam, mert csípte a combom hátsó részét. Miért pont ott és csak ott, nem tudom? Talán ott volt legszárazabb a bőröm? Kifejezetten égető érzés volt, gondoltam, lemosom azonnal (végül nem mostam le...) De ez soha többet nem fordult elő. Lehet, az első felkenésnél helyrerakta, amit kell, és utána már csak utánpótol? Elképzelésem sincs...
A hatása: nyáron is száraz a lábam, a karom, a csípőm - télen ez odáig fajul, hogy a lábszáramat véresre vakarom... Nem, ez nem költői túlzás... A könyököm környékén ekcémára kezdett már hajazni idén télen a dolog... Átmenetileg segített a szuper bőrgyógyászunk szuper, saját keverésű testápolója - de végül az is kevés volt. :(
Kipróbáltam pár cuccot már. Vagy ragadtak - vagy az életben nem szívódtak be teljesen - vagy egy vagyonba kerültek - vagy nem segítettek a szárazságon és a viszketésen.
És egyszer ezt hoztam haza magammal. A legjobb döntés volt! Szerintem soha többé nem lesz másmilyen testápolóm fűtésszezonban. Télen biztosan ő lesz a favorit - lehet, nyáron már sok lesz, majd kiderül.
Gyorsan beszívódik. Annyira selymes a bőröm, még a könyökömnél is, hogy az hihetetlen! Emlékem sincs róla, hogy valaha ilyen lett volna. A párom nem tud betelni a simogatásával. :) Ez a selymes hatás kitart 24 óráig. Utoljára akkor viszketett a bőröm, mielőtt először magamra kentem ezt a testápolót. Éjszakára lábápolóként, napközben bármennyiszer kézkrémként is működik. 1 hónapja használom - a hatás nem átmenetinek tűnik.
Megeshet, hogy az illatanyagra mégis allergiás leszek - akkor természetesen frissíteni fogom a leírást.
Rossmannban talán 1500 Ft volt akciósan a 400 ml-es, erre még rájött a -15%-os kupon - 1275 Ft. Bioderma, La Roche Posay stb. ennek az árnak a többszöröse.

Maybelline The Nudes Palette

Maybelline The Nudes Palette
2020. október 3.

Ő a (majdnem) tökéletes paletta így 50 felé :)
Totál újra kellett tanulnom sminkelni... pár éve még vastag tusvonallal cicaszem, csillogó ezüstökkel, fehérrel és feketékkel készített füstös tekintet. Ami több évtizedig jól állt, az egyszercsak nevetségesen mutatott rajtam. Pár év sminkszünet után újra éreztem, muszáj lesz valami, hiszen, ha jól csinálják, éveket fiatalít az emberen. Sminkvideóket néztem (éljen a 21. század :D), és rájöttem, a régi sminkemhez hasonló előállítható a majd' 50-es fejemen is úgy, hogy ne röhögjenek vele körbe az utcán - csak csaljak lefele 5-10 évet. Csillogó helyett matt - ezüst és fekete helyett nude árnyalatokkal (bézs és barnák) készített füstös tekintet - a vastag tusvonal helyett sötétbarna (nem fekete!!) szemhéjpúderrel és vékony applikátorral húzott vonal, ami semmiképp ne érje el a belső szemzugomat.

Én nem használom ki igazán ezt a palettát, mert így 50 felé nem nagyon kell a csillogás, max icipici szatén fényt adni a szemzugban (arra van benne szép árnyalat, ez tény) - a kedvenceim viszont rohamosan fogynak :(
DE!! Amiért nem kaphat 5*-nál kevesebbet, azok a tényleg matt, tényleg gyönyörű árnyalatai, amik megfelelő alapozással (semmi extra: alapozó, és kész), reggel 7-től este 9-ig makulátlanul a helyén marad, extra fixálás nélkül is, és amivel meg lehet alkotni az 50 körüliek tökéletes füstös tekintetét. Megfelelő, minőségi ecsettel 2-3 perc alatt megvan az egész.

Tény, hogy töredezik, és ez bosszantó is. Eléggé pigmentált, így a szemcséit a mosógép tetejéről külön művészet volt eltüntetni :D
Megvettem a matt nude mini city palettát a rohamosan fogyó árnyalataim pótlására - ne tegyétek! :D Az nem 5*-ös, hiába ugyanez a márka, és első ránézésre ugyanezt várnád tőle.

Ha vki tud igazán jó, tartós, matt, nude árnyalatokat, az ossza meg velem! :) Akár monokróm is jöhet - én igazából csak 4 árnyalatot használok egyszerre a szememen a hétköznapokban. Előre is köszönöm :)

Maybelline The City Mini Palette

Maybelline The City Mini Palette
2020. október 3.

Hmmm... Egyelőre 4-es - ha hosszú távon nagyon macerás lesz, visszatérek lepontozni - pozitív felé nem hiszem, hogy el fog mozdulni...

Csak vásárlás után olvastam el az itteni kritikákat - ritkán teszek ilyet.... :(
Direkt Maybelline szemfestéket vadásztam, mert a Nude palletája annyira jó - csak sajna nem minden színt használok ki belőle, a kedvenceim viszont rohamosan fogynak.
Az általam választott Mini Cityben azok a matt nude árnyalatok vannak, amik így 50 felé jól állnak.
No, ehhez szuper a nagy Maybelline nude paletta, de a kedvenc színeim gyors fogyása miatt megvettem ezt a tökéletesnek tűnő City Minit.
Egy már az első sminkelés után biztos: ő sajna nem a nude paletta :( Sem minőségre, sem az árnyalatokat tekintve.
A barnája vörösesebb, és valóban, ha nem vigyáz az ember, akkor foltos a festék.
Nekem nem igazán porzik + jó minőségű ecsettel viszem fel, és készen álltam az esetleges foltosságára, így sikerült végül rendesen eloszlatnom.
Nekem a nap végéig fennmaradt, ezzel nem volt gond, és nem is kenődött el.
Kedvezménnyel, kuponokkal 1700 Ft-ért vettem, ennyiért oké. 3000-et nem adnék érte - ti se adjatok szerintem! :D

1 MÁRKA