Quebeck

Regisztráció dátuma: 2014. július 22.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2014. július 22.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Smashbox Photo Edit Eyeshadow Trio

Smashbox Photo Edit Eyeshadow Trio
2021. július 31.

Nagyon-nagyon jó kis trio szemhéjfestékek ezek. Gyönyörű, egymással harmonizáló színek és praktikus is, nem kell gondolkodni melyik szín mellett melyik mutat jól, csak előkapom aztán már kenhetem is... 😉
Nem pereg le napközben és könnyen el lehet dolgozni.
A pigmentációja is tökéletes.
Magam részéről nagyon megszerettem a smashbox szemfestékeket (sok esetben jobbnak is találom őket mint a mac-et).
Nem utolsó sorban a palettái is gyönyörűek!
Sajnos a D. parfüméria már nem forgalmazza Magyarországon, így nehézkes lett a beszerzése de érdemes kipróbálni, tényleg!

Xerjoff Velvet Amabile EDP

Xerjoff Velvet Amabile EDP
2021. január 8.

Csodálatos illat!
Egyrészt mert megfogott az első pillanatban - másrészt, mert nem tudom semmihez sem hasonlítani - Végre!!
Nagyon szeretem ez a friss, citrusos felhőt magam körül amivel nyit és azt hogy pár perccel később ez átfordul egy megnyugtató, selymesen krémes kis csodába.... Nem egy átlagos illat, gyönyörű szépen össze van rakva és ízig vérig unisex. (szerencsére nem az a fajta unisex illat, ami férfiassá válik a bőrön - nincsenek benne nagyon nőies, geil felhangok és semmi ami túlzóan pasis)
Magam részéről érzem a zöldalmát benne rendesen és ez jó 😉 a vanília és a pézsma is ott figyel a lecsengésben, kardamont és borsot nyomokban sem érzek (mondjuk tuti benne van de jól eldugták az biztos). A jázmin is felsejlik de csak nagyon óvatosan (ennek kifejezetten örülök).
Most télen is szép és hordható de szerintem ez inkább a tavasz és az ősz illata lesz nálam, bár valószínűleg nyáron is fújni fogom, mert tetszik nagyon 😉 Kimondom: négy évszakos illat szerintem.
Most pedig a negatívumok (mert vannak sajnos)
A megszokott minőség a Xerjoff háztól, hiányosságokkal....
Magaménak tudhatok egy üveges példányt és sajnos a csomagolása tényleg hagy némi kívánni valót maga után, nálam is megfogta a fekete bársonydoboz belső a zöld bársonyt az üvegen. Ez ennyi pénzért ultra gáz!!! (50ml-s kiszerelés, a 100ml-s másképp van csomizva, ha jól tévedek)
Végül de nem utolsó sorban a tartóssága: Jó-jó de nem az igazi!
Most hogy kapott hideget-meleget szegény Amabile, a konklúzióm 4 csillag és nagyon kár azért az ötödik csillagért - olyan kevés kellett volna hozzá....

Amouage Blossom Love

Amouage Blossom Love
2020. július 1.

Elég döcögősen indult a mi kapcsolatunk - mondhatni nagyon nem tetszett ez az illat, pedig több próbát is tettem vele a N. parfümériában.
Rózsaszín üveg, ez nálam szinte mindig bejön, ha végignézek a parfümjeim között a 70%-a vagy rózsaszín üvegben van vagy a lötyi rózsaszín benne 🙄, tehát nem is igazán értettem hogy miért nem tetszik.
A napokban viszont sikerült hozzájutnom egy üveges példányhoz...
Most itt állok és csodálkozom. Egy pillanat alatt megéreztem benne azt, amit eddig hiányoltam belőle - a csodálatosan krémes és cseresznyés vonalat, amit az üveg is sejtet... semmi likőr vagy amaretto, csak egy selymes, virágos kompozíció!
Ami igazán érdekes ebben az illatban, hogy nem is a felfújás pillanatban, hanem az azt követő órákban lesz számomra nagyon kedves.
Kell neki a bőrömön egy kis idő hogy kiadja mindazt a finomságot amit belevarázsoltak.
A tartóssága is brutális (ebben a hőségben is!) de ezt ugye megszoktuk az Amouage illatoktól 😉
Ez nálam most kereken 5 ⭐