Qwerty

Regisztráció dátuma: 2019. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2019. január 29.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Divain 528 Bvlgari Eau Parfumee Au The Vert

Divain 528 Bvlgari Eau Parfumee Au The Vert
2022. június 19.

Az eredetit sokáig vadásztam, persze vakvásárlás lett volna. Hülye voltam, elpasszoltam egy ütős leárazást, aztán valahogy mindig elmaradt, mire komolyan elszántam magam, épp nem lehetett kapni. Utána meg olyan áron jelent meg újra, hogy hagytam a fenébe.
Megörültem, mikor találtam ennél a márkánál hasonmást, ezek egész jók szoktak lenni, így rendeltem pár mintát olyan illatokból, amiket mindig is ki szerettem volna próbálni, de kizárt, hogy összefutok velük valaha is. Legalább benyomásom legyen, hogy érdemes-e tovább kergetni őket.
Nos, beszüntethetem a vadászatot, ha az Eau Parfumee au Thé Vert kicsit is hasonlít ehhez. Szeretem a teás, zöld teás, zöld illatokat, de ez sok a jóból. Nem tudom milyen az eredetije, ez nagyon erős és nagyon tartós is, egy esti fújást bőrön másnap is éreztem (és nem csak a pézsmát), ruhán 6 órán keresztül tart.
Érezhető a 30 éves "mindentbele" koncepció, a sok erős fűszertől annyira zöld, hogy kuruttyol. Rajtam kicsit szúrósabb is, mint szeretem, de ezt a szúrósságot az összes eddig próbált eredeti Bvlgari is produkálja a bőrömön. A leszáradással egyre szebb és nőiesebb lesz, mikor mikor gyengül a kezdeti fűszerbomba, nagyon szép illattá válik. Igazi nyári melegben kellemes, de nem lett szerelem és a család sem szereti az illatát.

Divain 143 Dior Pure Poison

Divain 143 Dior Pure Poison
2022. június 17.

Eredetije a Dior Pure Poison is átesett egy időközi ráncfelvarráson, ahogy olvastam nem csak a kupakját cserélték fehérről lilára. Olyanról még nem hallottam, hogy reformulázás után bármi is jobb lett volna, így csak reménykedem, hogy ez az illat még az eredetiről készült koppintás, mert nem ugyanolyan, mint a most kapható lila kupakos változat. Az egy tökéletes narancsvirágos illat, ez viszont fehérvirágos illat, nincs központi szerepben a narancsvirág, kiegyensúlyozottabb, leheletnyit édesebb, inkább gardéniás. Tartóssága megfelelő, rajtam az eredeti sem egy erőmű.
Sajnos csak 100 ml-t lehet venni, nekem bőven elég lett volna a fele is. Eddig nem volt rossz tapasztalatom a márkával (igaz üvegesben eddig csak designer illatok másolatát vettem), bízom benne, hogy az illatok az idő próbáját is kiállják, akkor tényleg megérte.
Annyi, hogy a fa kupakkal vigyázni kell, mert bár tökéletesen passzol és megtartja az üveget is, kicsit rövid, így ha az ember jobban rányomja az üvegre, képes lenyomni a fújókát.

Shiseido Ginza Murasaki EDP

Shiseido Ginza Murasaki EDP
2022. június 12.

Nem túl eredeti, de legalább nem édes, alma központú gyümölcskoktél alakul át a Ginzára jellemző szirupos gránátalmává. A gránátalmás-virágos fázis nem lesz annyira édes, de pont elveszik belőle az a kevés karakter, ami miatt a Ginza tetszett. Kellemes almalé, gránátalmaszörp és már el is tűnt. Ha ezek mellett meglenne benne az alapillat leszáradása, 6 csillagot kapna.
Egyébként tényleg nem rossz, de mégis csak egy közepes (inkább gyenge) tartósságú gyümölcslé, annak kicsit túlárazott.

1 ÖSSZETEVŐ