rafi

Regisztráció dátuma: 2014. november 10.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. november 10.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2020. január 8.

Most már hosszabb ideje az arcápolási rutinom része. Esténként szoktam használni hidratáló alá. Érdekes állaga van, kicsit sűrűbb, ha túl sokat rakok belőle, fehéren "felhabzik" mielőtt beszívja a bőröm, sokszor nem sikerül eltalálnom a megfelelő mennyiséget belőle (de még így is maradéktalanul beszívja az egész mennyiséget). Viszont közel fél éve (majdnem) minden este használva még nem tartok az üvegcse felénél. Sokáig kitartóan használgattam, nem vettem észre különösebb változást, de amikor egy ideig elhagytam, akkor vettem észre igazán a különbséget, és azt kell, hogy mondjam, tényleg használ! Sőt! A pattanásaim gyorsabban gyógyulnak vele, egységesebbnek látom a bőrképemet, szerintem a mitteszereimen is segített (bár azt lehet, hogy a kémiai hámlasztásnak köszönhetem). Én egyáltalán nem érzem illatosnak/büdösnek, irritációt abszolút nem okozott, de érdemes figyelni rá, hogy a frissen kinyomkodott pattikat vagy kisebb sérüléseket hajlamos csípni. Illetve eléggé fényes lesz tőle az ember arca, ezért érdemesebb este használni, mint sminkelés előtt. (Nem olyan zsírosan fényes tőle a bőr, inkább mintha egy átlátszó lehúzható maszkot kent volna az ember a bőrére). A hidratálómmal is jól működik.
Nem is tudom kiemelni egyesével a hatásait, de a rutinom részeként nagyon jól működik, nagyon szeretem, és ahhoz képest, hogy mennyi ideig elég, nagyon jó áron van. :)

Kneipp Kényeztető Argánolajos Bőrradír

Kneipp Kényeztető Argánolajos Bőrradír
2020. január 8.

Ajándékba kaptam a tasakos kiszerelést, de be fogom szerezni a nagyobb változatot is. Kellemesen radíroz, tényleg segít eltávolítani az elhalt hámsejteket (bár érdemes finoman a bőrbe masszírozni, mert durvák a szemcséi, hajlamos karcolni, ha nem vigyáz az ember). A benne lévő olajok hatása pedig fantasztikus. Kombinált bőröm van, de ilyenkor télen a száraz területek nagyon ki tudnak száradni. Ezt nagyon jól ellensúlyozza az olajok ápoló hatása, pihepuha lesz tőle a bőröm, de a zsírosabb részek sem válnak fényessé tőle. Emellett az illata is nagyon finom! Ár érték arányban szerintem kiváló termék.

Foreo Luna Mini 2

Foreo Luna Mini 2
2019. október 13.

Ha van csodaszer, akkor ez az! Régóta szemeztem vele, végül befektettem rá, és milyen jól tettem, imádom. Az egyébként kombinált, pattanásos bőröm állapotán sokat javított. A T-zónám kevésbé fénylik nap végére, az arcom kevésbé szárad ki, az egész arcbőröm pedig sokkal egységesebb, a pattanások száma minimálisra redukálódott. A pórusaim kisebbek lettek, mitteszerek kevésbé alakulnak ki, vagy ha vannak is, nem sokszor gyulladnak be. Mintha az arcszérumomat és az arckrémemet is sokkal jobban beszívná a bőröm a használata után. Már egyáltalán nem is szoktam sminkelni, mert ezzel tisztítva az arcom nincs is rá szükségem. Bármelyik habzó arctisztítóval kiválóan működik, bár én Bioderma Sensibio-val szoktam használni.
Az első pár hétben bár kellemes érzés volt és sokkal tisztábbnak éreztem tőle a bőrömet, de kellett neki egy kis idő, mire látványos hatást értem el vele és mások is észrevették a változást, érdemes türelmesnek lenni.
Az akksija nekem fél évet bírt napi használat mellett.
Utólag belegondolva nem tudom mennyivel lehet jobb, mint a Play Plus, mert nem hiszem, hogy annyival, mint amennyivel drágább. (Én például egy optimális rezgési fokozaton használom, sosem állítgatom át, a hátsó kefét sem olyan gyakran használom, bár a mérete és az alakja ennek sokkal praktikusabbnak tűnik.) Lehet, hogy ha most vennék, azt választanám inkább, ennek ellenére nem bántam meg, hogy megvettem (sőt!) és semmi pénzért nem cserélném másra.