RCC

Regisztráció dátuma: 2016. január 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. január 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Balea Vanilla Sky Szilárd Sampon

Balea Vanilla Sky Szilárd Sampon
2020. január 4.

Az ára engem is meglepett, habár szilárd samponhoz képest nem drága (55 gramm körüli sampont 1800 Ft-tól kezdődően közel 5000 Ft-ig láttam eddig online), de DM-ben mióta ilyet keresek csak a Manna 90 grammos samponját találtam 1800 Ft-ért. Harmadával kisebb Balea termék lévén kb egy ezresre saccoltam volna, viszont ha tényleg elég lesz 60 hajmosásra (vagy legalább 40-50-re) megéri.

Már elsőre könnyen felhabosodott, leöblítve tényleg csikorgós a haj, kell a balzsam utána. Kb ugyanolyan az eredmény vele mint a flakonos samponokkal, nem tett csodát a hajammal de eddig nincs is vele gond (a Manna teafaolajos szappanja után már ennek is örülök hogy hozza az átlag samponok szintjét). Eléggé lassan szárad meg, olvadós, úgyhogy nem hiszem hogy 60 mosásra elég lesz nekem. Ha további használattól se lesz baja a hajamnak újraveszem a flakonos samponok helyett. A parfüm nem kellett volna bele, kissé művanília illata van tőle, de hajmosás után már nem érződik.

Manna Natúr Kozmetikum Coco Teafaolajos Szappan

Manna Natúr Kozmetikum Coco Teafaolajos Szappan
2019. december 30.

Update: Sajnos nem vált be. Másodjára már sokkal jobban habzott, könnyebb volt vele bánni, de ahogy leöblítettem száraz és gubancos volt a hajam. Próbáltam utána almaecettel és citromos vízzel is leöblíteni, de még így se lett sokkal jobb. Az almaecetes öblítés után azért puhábbnak éreztem a hajam, de még így is egy fésülhetetlen gubanc volt. Az egészséges tincseknél olvastam talán hogy utána érdemes hajszárítót használni hogy ne legyen olyan elnehezült, zsíros látszata. Ez is csak kicsit javított a helyzeten, viszont jobban szeretem ha magától szárad meg a hajam, általában nem kell beszárítanom. Tapintásra így is száraz, fénytelen és mintha mosatlan lenne.

5-ször használtam mióta megvettem, próbáltam több és kevesebb habbal is, mindig nagyon alaposan kiöblítettem tiszta vízzel majd próbáltam az ecetes/citromos öblítést. Volt hogy használtam utána balzsamot, próbáltam nélküle is (de ez annyira nem vált be hogy hajolajjal próbáltam menteni), még a hajszárítót is előkotortam miatta. Úgy érzem hogy amit lehetett én megpróbáltam vele, számomra ez samponnak esélytelen.

Kipróbáltam újra arctisztítónak. Mint írtam az első használat nem győzött meg, aztán másnapra borzalmasan ki is száradt az orrom körüli rész, hiába kentem be éjszakára hidratálóval. Másodjára szerencsére nem csípett (leszámítva egy kisebb sebet az arcomon, de ez semmi volt ahhoz képest az almaecet mennyire marta), de borzalmasan szárította a bőröm, viszketett tőle az arcom még a hidratáló krém felkenése után is. Próbáltam már arctisztító szappanokat, de egyik se szárított ennyire, ezzel már inkább ellentétest hatást lehet elérni és jobban rákapcsol a faggyútermelés.

Jó hosszú leírás lett, de ha már itt kísérletezek vele megosztom a tapasztalataim :D

Ki szerettem volna már próbálni egy ideje a szilárd samponokat, de a DM-ben csak ezt és az egészséges tincsek Manna szappant találtam. Mivel amúgy zsíros a bőröm gondoltam ha samponként nem válik be ezt legalább arctisztítónak elhasználhatom, de nem lett vele szerencsém.

Hajmosásnál kézben felhabosítottam és a habbal próbáltam hajat mosni, de már itt érződött hogy gondok lesznek, nehéz volt eloszlatni a fejbőrön. Utána alaposan kimostam a hajamból és almaecetes vízzel átöblítettem. Az eredmény borzalmas, mintha zsíros lett volna a hajam kinézetre és tapintásra is, valamint nehezen fésülhető és fakó. A teafaolaj miatt arra gondoltam hogy esetleg szárítja majd a hajamat, erre fel is voltam készülve, de arra nem hogy olyan lesz mintha 1 hete nem mostam volna meg. Próbáltam hajolajjal menteni, de csak könnyebb lett fésülni, ugyanúgy újra hajat akartam mosni. Adok majd még neki esély, ha már ennyit kifizettem érte, de elsőre nem volt meggyőző.

Arctisztítónak se vált be sajnos. A márka fekete szappanját már próbáltam, az csak szárította a bőröm, de ez most még csípett is. Szoktam használni teafaolajt valamint ezt tartalmazó készítményeket, de eddig egyik se marta úgy az arcom mint ez, nagyon piros lett tőle a bőröm.

Nagyon akartam szeretni, jó lett volna ha samponnak vagy arctisztítónak beválik, mert amúgy sok jó dolgot el lehet mondani róla (magyar termék, műanyag-, pálmaolaj-, állatkísérlet mentes, vegán, könnyű beszerezni mert szinte mindegyik DM-ben kapható, habár nem olcsó azért a Lush termékeinél kicsit megfizethetőbb). Viszont számomra egyáltalán nem vált be. Samponként még újrapróbálom, de tartok tőle hogy lett egy drága kézmosó szappanom.

Lush Coalface Arctisztító

Lush Coalface Arctisztító
2019. december 25.

Meglepően jó kis arctisztító, habár még csak kb 2 hete használom. Ez az első Lush termékem, viszont a Mannától próbáltam már hasonló fekete szappant, de azzal nem volt sok jó tapasztalatom. Ez viszont nagyon bejött, kellemes édesgyökér illata van, jól habzik, tisztának érzem használat után a bőröm és szappanhoz képest nem szárít annyira, mint vártam. Mivel este használom utána úgyis kenek fel éjszakára utána hidratálót, viszont szebbnek látom a bőröm mióta ezt használom. Csodát még nem tett, de szeretem használni. Az ára azért húzós, kb 3200 Ft volt egy kis darab szappan, de szerencsére nem bántam meg a vételt.