rekamer

Regisztráció dátuma: 2018. október 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. október 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Bulldog Original Moisturiser

Bulldog Original Moisturiser
2020. március 28.

Rossmannban találtam leakciózva 1800 Ft-ért, ha már az egyik kedvenc skincare youtuberem is használja én is kipróbálom.
Könnyűnél kissé testesebb hidratáló, de nem nehéz, hideg időben is használható. Szemkörnyéken sem csíp, ami nagy pluszpont. Hamar beszívódik, nem csillog, nem mattít, nem ragad, nem hagy semmi fura réteget.
Eddig jó.
De a szaga...
Unisexebb illatra számítottam a zöld teát meg a bergamot és citrus olajokat látva (valami Tonymolly-szerűre?), de a pacsuli meg a szantálfa illat elnyomja teljesen és igazi férfivadállat illata van. (Emiatt ideális ajándékozni olyan ismerősöknek, akik szerint a bőrápolás GAY dolog, hátha elkezdi használni.) Nem múlik el, állandóan érezni lehet, húzod magad után az illatcsíkot a levegőben.
Ha textilt ér, akkor napok múlva is érezni lehet benne, ahol hozzáért.
Emiatt nem vonok le csillagot, mert én voltam a dinka, de ha valaki renegád nőként egy olcsó, jó minőségű hidratálót akar, komolyan érdemes a fentieket mérlegelnie.

Dr. Konopka's Kiegyensúlyozó Arctonik

Dr. Konopka's Kiegyensúlyozó Arctonik
2020. március 8.

Kellemes kis tonik, teszi, amit tennie kell. Habár ha sokat talál az ember löttyinteni belőle, az arcon elkezd habzani mozgatás közben. Én személy szerint ki nem állhatom a szagát, de a flakon vége felé érve már ok. Reggel-este használom, tök jó, hogy nem ragacsos utána az arcom.

Update:
Közben kipróbálgattam ezt is azt is, rétegzős rutinhoz, 3skinezéshez.
Hidratálásra az élvonalban mozog és hamar beszívódik. Már a harmadik flakonnal használom el. Mozgatáskor habzik, de elmúlik, utána minimálisan ragad. Ha kensz rá hidratálót, az is el fog múlni.
Hidratálásra vetekszik egy hyaluronsavas tonikkal, szerintem abból kifejezetten jól teljesít. Az érzékeny bőrözetűek helyében vigyáznék vele, mert illatanyagos és a levendula irritáló tud lenni a bőrön.

Tonymoly The Black Tea London Classic Emulsion

Tonymoly The Black Tea London Classic Emulsion
2020. március 8.

Összegezve:
- sok jó cucc jó áron
- érzékeny bőrűek és szárazak inkább ne kockáztassanak
- kellemes viselet, jól beszívódik
- hozza az életteli sugárzó bőrt
- rétegzős rutinba való

Ár-mennyiség-érték tengelyen abszolút verhetetlen.
Nem olcsó, de ha beruházol rá, így is sokkal jobban jössz ki, mintha vennél 3 tégely 50 ml-es krémet. Pumpás higénikus kiszerelés és észszerű mennyiséget adagol. Kézbe véve nehéz, mint egy tégla, nagyon jó érzés.

Az illatát nagyon szeretem - a bőröm jól viseli az illatanyagokat a szemem környékét leszámítva -, de a teafa és a bergamot olaj nem épp a kíméletességükről híresek főleg az érzékeny bőrűek számára. Szerintem jobb ha ők távol maradnak tőle (meg a márka majdnem összes termékétől, mert mindenükbe pakolnak illatanyagot). Habár a nagyon érzékeny bőrözetű lakótársam 2 napra kipróbálta és még életben maradt, de nem tudom hosszú távon hogy reagált volna rá. Emiatt nem vonok le csillagot, mert nekem személyesen nem okozott problémát, de megtehetném.

Hidratálásra nekem elég, de ha télen este nagyon száraznak érzem a bőröm, akkor duplán kenem fel, én nem szoktam vele spórolni. Szárazbőrűeknek szerintem nagyon kevés lenne.
Hamar beszívódik nyomtalanul, nem hagy maga után filmréteget, zsírt. Az illata is hamar elillan. A bőr utána ragyogó és életteli lesz valóban, az nem bullshit.

Meglátom majd hogy teljesít nyáron az izzasztós meleg időben, de addig még ki akarom próbálni a zöldteás lotionjét a márkának. Kíváncsi leszek mennyire lesz könnyű kiimádkozni a flakon aljáról az utolsó pár 10 ml emulziót.
Ha a kettő közül ez válik be jobban, biztos újra veszem és állandó tag címet nyer a rétegzős rutinomban.