rekamer

Regisztráció dátuma: 2018. október 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. október 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Tonymoly Wonder Rice Smoothing Toner

Tonymoly Wonder Rice Smoothing Toner
2020. április 16.

Összefoglalva:
Nem oldja meg a létező bőrbajaidat rövidtávon, de attól még nagyon jó toner,
ár-érték-mennyiség tengelyen szuper,
Merem ajánlani

Beruháztam rá, mert akartam egy jó kis hidratáló, koreai tonert, ami viszonylag aktív hatóanyag mentes, hogy ne vesszen össze a szérumokkal. Valamint a rizses-szakés tonerekről az internet ódákat zengett, ki akartam próbálni ezt a hatóanyagot.

Reggel-este legalább 3 rétegben paskolom arcra, nyakra, dekoltázsra. Kb. 3-4 hét alatt, kizárolagos használat mellett nagyjából 20%-a fogyott el.

Nagy plusz, hogy alkoholmentes.

Kiöntve nem habzik, szépen terül, kicsit ül a bőr felszínén, de beszívódik belátható időn belül. Nem ragad, nem zsírosít, nem hagy fura réteget maga után. Gondolom az betudható a szilikonnak benne. Habár a bőröm nem szereti a szilikont, eddig még nem vert ki a ragya tőle.
Kellemes, kis műcitrus illatú, de nem tolakodó, elmúlik.

Lássuk az ígéteiből eddig mit tartott be.
- Hidratálás: tényleg hidratál, de ne várjunk tőle egy hada labo hyaluronbombás ruganyosságos, agyonhidratálást, amitől az ember lánya reggel eldobja az agyát a tükör előtt. Abból csak az oké, rendben tartományban van, de így is sokkal jobb, mint a magyar drogériás tonikok 99%-a. Nagyjából 3-4 óráig érezhető a hidratáló hatása.
- Segít eltávolítani a szennyeződéseket: ha erre vetted, akkor gond van, szerezz egy jobb arclemosót. Szerintem a póruskitisztításra gondoltak ezzel hosszú távon.
- Bőrmegújítás: kémiai hámlasztok mellette, de nem vettem észre, hogy a durvább pigmentfoltjaimon és akne hegeimen csodát tenne, DE! bőrtónust egységesít nagyon szépen.
- Egyenetlen bőrfelszíntelenít: eddig még nem vettem észre javulást a hegeimen.
- Gyengéden hámlaszt: sajnos az én arcom saválló teflonból van, ezt nem tudom megítélni. Felkenve egyáltalán nem csípett vagy bizsergetett, fel se tűnt, hogy ezt is tudja. Fényvédőt emiatt mindig kenek fel.
- Érzékeny bőrűeknek is való, hipoallergén: jól tolerálom a parfümöt, engem nem bánt. Amit viszont nehezen hiszek el a Tonymolynak, hogy szinte minden létező termékük tele irritáló citrusolajokkal (ami fényre oxidál és irritációt okoz) - amit főleg nem kéne érzékeny bőrűeknek magukra kenniük -, az hipoallergén lenne. Kísérleti nyúlnak mérsékelten érzékeny lakótársamon már próbáltam másik terméküket, de túlélte és mások is a kommentszekciók alapján. Eddig. Még mindig túl szép, hogy igaz legyen nekem.
- off: A mochi testvérét szívesen kipróbálnám még, abban van hyaluron sav is.

Bulldog Original Moisturiser

Bulldog Original Moisturiser
2020. március 28.

Rossmannban találtam leakciózva 1800 Ft-ért, ha már az egyik kedvenc skincare youtuberem is használja én is kipróbálom.
Könnyűnél kissé testesebb hidratáló, de nem nehéz, hideg időben is használható. Szemkörnyéken sem csíp, ami nagy pluszpont. Hamar beszívódik, nem csillog, nem mattít, nem ragad, nem hagy semmi fura réteget.
Eddig jó.
De a szaga...
Unisexebb illatra számítottam a zöld teát meg a bergamot és citrus olajokat látva (valami Tonymolly-szerűre?), de a pacsuli meg a szantálfa illat elnyomja teljesen és igazi férfivadállat illata van. (Emiatt ideális ajándékozni olyan ismerősöknek, akik szerint a bőrápolás GAY dolog, hátha elkezdi használni.) Nem múlik el, állandóan érezni lehet, húzod magad után az illatcsíkot a levegőben.
Ha textilt ér, akkor napok múlva is érezni lehet benne, ahol hozzáért.
Emiatt nem vonok le csillagot, mert én voltam a dinka, de ha valaki renegád nőként egy olcsó, jó minőségű hidratálót akar, komolyan érdemes a fentieket mérlegelnie.

Dr. Konopka's Kiegyensúlyozó Arctonik

Dr. Konopka's Kiegyensúlyozó Arctonik
2020. március 8.

Kellemes kis tonik, teszi, amit tennie kell. Habár ha sokat talál az ember löttyinteni belőle, az arcon elkezd habzani mozgatás közben. Én személy szerint ki nem állhatom a szagát, de a flakon vége felé érve már ok. Reggel-este használom, tök jó, hogy nem ragacsos utána az arcom.

Update:
Közben kipróbálgattam ezt is azt is, rétegzős rutinhoz, 3skinezéshez.
Hidratálásra az élvonalban mozog és hamar beszívódik. Már a harmadik flakonnal használom el. Mozgatáskor habzik, de elmúlik, utána minimálisan ragad. Ha kensz rá hidratálót, az is el fog múlni.
Hidratálásra vetekszik egy hyaluronsavas tonikkal, szerintem abból kifejezetten jól teljesít. Az érzékeny bőrözetűek helyében vigyáznék vele, mert illatanyagos és a levendula irritáló tud lenni a bőrön.