Best of Beauty 2019

ribizlizizi

Regisztráció dátuma: 2015. július 17.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. július 17.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Braun Satin Hair Iontec Hajkefe

Braun Satin Hair Iontec Hajkefe
2016. július 2.

Nos, azért viccesnek találom, hogy 5000ft-re van kiírva :D én konkrétan 14ezerért vettem a Media Marktban novemberben....
A lényeg: azt a hajsimítós kefét kerestem, ami akkora hype-nak örvendett akkoriban, de nem találtam sehol; ez kellően drága volt és írtak róla egy csomó hablatyot, hát mondom, egyszer élünk, gyere haza velem. Sírtam mikor kifizettem... :D na de.
Hazahoztam, az akkori párommal nézegettük, mégis mit tudhat ez a kefe. És aztán használtuk is! :D elképesztő volt már elsőre is. Az ő kis fekete, sűrű dróthaját, ami össze-vissza tud állni egy mm-es hosszúságúan is :D szép, egyenesre varázsolta, fényesre és nem győztük simogatni, hogy a kis birkahaja helyett milyen sima lett :D
Az enyémmel meg pláne! Ráadásul, akkoriban fűtésszezon volt, és mindenki ismeri a pulcsit leveszi és tapad a haja mindenhova érzést... na, amióta ezzel a kefével fésülködöm, nem találkoztam gyakorlatilag semmilyen szinten a szálló, tapadó haj problémával :D már nem is emlékszem, milyen volt az :P szép is tőle a hajam, nem tépi annyira (alapból hullik sajnos, így azért tetemes mennyiségű hajat szedek ki belőle sokszor...), már hajat is ezzel szárítok. Gyakorlatilag nem használok más fésűt, csak alkalmanként van egy egysoros fésűm meg egy nagy kefém és valahol kallódik egy tangle teezer replikám is... De a tangle teezer ehhez képest semmi :) utóbbiban annyi a jó, hogy kevesebb hajat kellett kiszedjek belőle, kíméletesebb volt valamivel, mert nem olyan sűrű mint a braun. Viszont a braunnak a sörtéi természetes szálakból állnak, plusz a műanyag fogak, de semmiképpen sem fém vagy olyasmi, amit nem szeret a hajam (nekem még ezeket a fa keféket se szerette a hajam)
Tisztítani pofonegyszerű. Vagy egy egysoros kefével szedegetem ki a közé ragadt hajakat, vagy egyszerűen kézzel;és ami külön jópont, hogy a kefés feje leszedhető, és külön mosható, ami lássuk be, rá is fér a keféinkre :)
November óta egyetlen egyszer cseréltem benne elemet, pedig mindennapos használatban van (igaz, hajszárítás közben pl nem kapcsolom be, nem látom értelmét :D )
Az ionizáló részről annyit, hogy én is furcsálltam, hogy hátul van, de próbáljátok ki úgy hogy be van kapcsolva és úgy hogy nincs... hatalmas a különbség. Azért is vagyok biztos benne, hogy magának ennek a funkciójának köszönhetem, hogy nem száll a hajam, mert eleinte nem kapcsoltam be különösebben, és akkor viszont többször lett szálló sörényem :)

Tehát, lehet, hogy a gatyámat lefizettem érte, de hogy semmi pénzért nem válok meg ettől a kefétől, az is biztos! :D imádom.

Cleopatra Szőrtelenítő Cukorpaszta Strong-Epil

Cleopatra Szőrtelenítő Cukorpaszta Strong-Epil
2016. július 2.

Akinek esetleg nem megy kézzel vagy a spatulával, próbálja meg hagyományos gyantacsíkkal. :) én az érzékeny bőrre való kéket vettem meg, rengeteg gyantázásra elég volt, igaz, én csak bikinire használom meg az exem hátát kínoztuk meg vele egyszer :) nagyon sokáig tartott, mire rájöttem, hogy volna jó... Elsőre alig bírtam levakarni, mert felhevült a bőrömön és ragadt, aztán rájöttem, hogy ez igazából cukor, úgyhogy lemostam vízzel :D következőre már a spatulával tépkedtem, de annyira nehezen akart feljönni, hogy a végén tele lett sebekkel, véraláfutással és napokig fájt valami elképesztő módon. NA, azután fogtam, száraz dörzsikefével átmentem a felületen alaposan, rendes testradírral is, megszárítottam a bőrt és úgy álltam neki, bekentem alaposan minden irányból :D fogtam egy gyantacsíkot ami szerintem még az előző századból maradt rám mert én nem tudtam bánni a rendes gyantával soha :D alaposan rásimogattam a gyantára, és egy jóízűt rántottam rajta. Igaz, könny szökött a szemembe, de láss csodát, máris levitte a szőr nagy részét. A végére már olyan jól ment, hogy egy-két napon belül helyreállt a pirosság. Bár nehezen birkózom meg az irritált bőrrel, eleinte kenegettem mindenfélével, shea vaj meg minden, de rájöttem hogy attól nekem csak rosszabb lesz... de a gyantázásra való csíkokkal könnyebb boldogulni ezzel a cukrossal is :) nekem sose sikerült házit se készítenem, úgy göngyölgetni még tépegetni pláne nem, mint sok videóban látni.
Egyébként megkaphatja tőlem (igaz a másik verziója) az öt csillagot, mert könnyű kezelni, ha rájössz, hogyan kell, egész sokáig elvagy egy tégellyel, ha nem tetőtől-talpig alkalmazod, és nekem például segített a szőrbenövés problémán, legalábbis a bikininél nem találkoztam ezzel a problémával;fáj-fáj meg kellemetlen nagyon mikor nő vissza a szőr, de sokkal kevesebb szőrbenövéssel találkoztam emellett, mint az epilálás vagy társai. Egyedül az árát találom rémesen borsosnak, de ahányszor használtam (minimum 8-9 alkalom plusz a hátgyantázás ami nem volt egy egyszerű eset:) ), már rögtön nem tűnik annyira vészesnek az ára; plusz, más, DM meg egyéb helyeken nem találtam hasonló alternatívát, csak ezt az egy cukorgyantát. Láttam, hogy vannak rendelősek, de én azokkal nem szenvedek :D

Oriflame 5 az 1-ben BB Krém SPF30

Oriflame 5 az 1-ben BB Krém SPF30
2016. május 7.

borzasztóan zsírosííííít! :( egy-két óra után már olyan zsírosnak tűnik a bőröm tőle, hogy még én is csak pislogok, mivel nem zsíros típusú a bőröm. Nem marad meg rajta a korrektor sem.... igazából csak a színe szép, meg annak örülök, hogy pattanásokat nem csinál... de azért cserébe, félóránként púderezhetném a homlokomat... le is cserélem, botrány

1 MÁRKA