roaringtwenties

Regisztráció dátuma: 2017. március 17.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2017. március 17.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Penhaligon's Ellenisia

Penhaligon's Ellenisia
2018. január 5.

Ez az első nem kommersz parfümöm. Bátortalanul vettem belőle egy mintát, miután végignézegettem a Penhaligon's illatairól írt véleményeket. Mindenképpen szerettem volna áttérni cruelty free parfümre és elfogadható árban egyelőre itthon csak a TBS termékeit találtam (amik nem bizonyultak számomra túl tartósaknak) és a Penhaligon's illatait.

Niché parfüm volta miatt kell egy kis feldolgozási idő a szaglóreceptoroknak mire átérzik az illat szépségét, és még hosszabb idő kell ahhoz- ezalatt leülepszik, enyhül, összhangba lép viselője bőrével -, hogy felfedezze az egyediségében rejlő tökéletességet. Szerintem ez tipikusan az az üvegcse, amit első fújásra valaki visszakézből elutasít, vagy, kis ismerkedés után, egy életre megszeret, megimád.

Nálam az utóbbi következett be. Ráadásul, mikor magamra fújkálom, a barátaim elragadtatottan szagolgatják körülöttem a levegőt, hogy mi ez a csodás illat? Ami valljuk be, több mint meggyőző. Én magam pedig még fél nap után is néha felkapom a fejem a villamoson egy hirtelen jött finom fuvallatra, s közben kapcsolok, hogy hiszen én magam vagyok. Ennyire tartós. Mikor a nap végén már az utolsókat rúgja, úgy halványul el, hogy a saját bőröm illatát erősíti fel, ami tökéletesen egyedi. Lehet, hogy ez csak romantikus képzelgés, de én meg vagyok győződve róla.

Rival De Loop Revital Q10 Nappali Krém

Rival De Loop Revital Q10 Nappali Krém
2017. december 2.

Update:

Leszoktam róla, mert túl ragacsos és tömény nekem, fényes réteget hagy az arcomon, ami ott marad, mintha izzadnék egész nap.
Fényvédőkrémből még nem találtam jobbat és kedvezőbb árút, ezért csak egy csillagot veszek el tőle.

Nagyon szeretem ezt a krémet.
Régóta kerestem az arcomra egy jó fényvédőt, mindennapi használatra.
Ennek az ára is megfizethető, az illata számomra nagyon kellemes, nyugodt szívvel az arcomra kenem a korrektnek tűnő INCIje miatt és ráadásul vegán, még az összetevőit sem tesztelték állatokon. ja még egy pluszpont: műanyag helyett üvegdobozban van.
Kár, hogy ilyen gyenge a fényvédő faktora, lehetne erősebb.

Kicsit kell a bőrre kenni, és közvetlenül utána valóban hagy így is olyan érzést rajta, mintha egy maradandó önálló réteget képezne, de ez hamar elmúlik.
Mondjuk eddig csak téli időben használtam, nem tudom nyári kánikulában hogy szuperál.

Yamuna Szenzitív Hidratáló Arckrém

Yamuna Szenzitív Hidratáló Arckrém
2017. december 2.

Éjszakai krémnek használom, mert az arcbőröm képtelen igazán beszívni, pedig tökéletes lenne testes, mégis sok nedvességet tartalmazó voltával a száraz, húzódó bőrömre így télen. Az illata finom, na meg a kollagén! (Bár egyre több helyen olvasom, hogy a bőrön át szipla kenőcs formájában nem jut be a kollagén méyebb rétegekbe, hogy valós hatást fejtsen ki, mert túl nagy molekulájú.) Kenegetés közben kis kukacok formájában hullik le rólam. Szeretem a Yamuna terméketket, de ezt sajnos nem vált be.