rrituss

Regisztráció dátuma: 2017. november 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. november 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Khadi Növényi Hajfesték Por - Középbarna

Khadi Növényi Hajfesték Por - Középbarna
2020. március 26.

Az első növényi hajfessté, amit próbáltam. Az eredeti hajszínem is a középbarna - sötétbarna vonalon van, de másfél éve engedve a kísértésnek, kissé ki lett szőkítve az alpja, aztán pár hónap múlva, miután elkezdett hiányozni a teljes barnaság, vissza is lett festve. Na az a réteg 1 év alatt szinte teljesen kikopott, szerencsére nem volt vészesen szőke az előtűnő rész, de azért már kezdett zavarni, és elkezdtem keresgélni. Tudtam, hogy övényi festéket akarok, csak azt nem, hogy milyet. Végül rá esett a választásom, megrendeltem, és izgatottam fogtam bele ahajfetésbe. Sajnos nem volt kéznél hőmérő (majd legközelebb), de úgy voltam vele, inkább megyek biztosra, és kicsit melegebb vizet használok, minthogy előcsaljam a hírhedt zöld árnyalatokat a túl hideg vízzel. Kézzel vittem fel, mint egy pakolást, hiszen a hajtöveknél nem számítottam színkülönbségre, max lesz egy kis vöröses tónus, arra koncentráltam, hogy ne hűljön ki, és minél gyorsabban fent legyen az egész. Másfél óráig zuhanysapka + törölköző alatt pihent, majd sima vízzel megmostam, és az eredmény ugyan kicsit vöröses lett, de nagyon meg voltam vele elégedve, ráadásul puha és fényes lett a kissé szárazabb hajvég is. Ennek lassan 2 hónapja, heti 1x hajmosással nagyon szépen tartja a színt, nem fakul, nagyon természetes, és nincs is túl sok különbség az eredeti hajszínemhez képest. Szerencsére az "ázott szalma" szag is elmúlt, miután samponnal is hajat mostam. Szeretem, nem feltétlen akarom festeni a hajam, de ha az árnyalat "javításra" szorul, csak Khadi-t fogok használni.

The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12%

The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12%
2020. március 26.

Úgy tapasztaltam, hogy a bőröm nem bírja a túl nagy hatóanyag tartalmú cuccokat, így nem mertem a 15%-os tiszta c vitaminnal indítani, amit már hónapok óta kerülgetek. Jobb is, azt hiszem, hogy ezzel kezdtem, mert az elején nála sem volt biztos, hogy jól ki fogunk jönni. Nagyon fokozatosam, először hidratálóba csepegtetve kezdtem pár naponta használni, aztán tértem át arra, ohogy pár naponta simán a bőrömre csepegtettem, és így jutottam el oda, hogy nagyjából 1 hónap uán szinte minden reggel, irritáció nélkül beépült a rutinomba (hialuron sav és azelain származék közé). Ad egy kis pluszt, amit nem vesz észre rögtön az ember, de hosszú távon mégiscsak ott van az a kis ragyogás, gyorsabban gyógyuló pattik, meg úgy az egész bőrkép valahogy szebb. Szóval egyelőre maradok nála, aztán lehet pár hónap múlva továbblépek egy erősebb szérumra, aztán majd egyszer lehet elérek a tiszta c vitaminhoz is, de addig megelégszem a származékokkal is.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2020. március 26.

Én is a TO niacinamid-ot cseréltem rá, és én sem bántam meg, sokkal jobban szeretem. Bő fél éve használom, alap darab az esti rutinomban, hámlasztókkal és retinoiddal is remekül kombinálható, szépen csendben teszi a dolgát. Könnyű, opálos állaga van, ami könnyen beszívódik, jól passzol a rétegek közé. Nem egyik napról a másikra látszik a használata, hanem hosszú idő után, jól megválasztott társakkal. Örülök, hogy magyar, és, hogy ilyen baráti az ára. Mondhatni örök darab.