sajtosszenya

1915 pont

Regisztráció dátuma: 2015. április 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

1915 pont

Regisztráció dátuma: 2015. április 28.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Chanel Allure Homme Édition Blanche

Chanel Allure Homme Édition Blanche
2022. május 26.

Nem kis csalódás számomra ez az illat. Még tavasziasabb időben sikerült beszereznem egy KM-tagtól vagy 25-30 ml-nyit eredeti üvegében.
Akkor azt hittem a csekély tartóssága majd a meleg beköszöntével javulni fog. Sajnos nagyot tévedtem. Reggel 7 kor befújom magam munkába indulva és 1/2 9-kor már bőrközeli lesz, de még valamennyire érződik. Aztán eljön a 10-1/2 11 és semmi. Két hölggyel dolgozom egy szobában, semmit az ég világon nem éreznek a Chanelből (ez még nem feltétlenül baj), a nagyobb gond, hogy a nap nagy részében én sem.
Az illatjegyektől sem vagyok elragadtatva, kicsit középszerű vagy olyan steril, semmi extra. Ahhoz képest, hogy az árcímkén 50 ezer +/100 ml áll, szerintem ez így nagyon gáz. Örülök, hogy nem ruháztam be nagyobb kiszerelésre és nem adtam ki ezért több tízezer forintot.

Balea Testápoló Krém Sheavajjal és Argánolajjal Száraz Bőrre

Balea Testápoló Krém Sheavajjal és Argánolajjal Száraz Bőrre
2022. április 27.

Egy szóban összefoglalva: borzasztó. Olyan, mintha egy nagy vödör csiganyálat öntenének rám - felvitel után hosszú percekig megül a bőrön és próbálja az ember bemasszírozni, de csak csúszkál egyik helyről a másikra. Elég visszataszító, mert fehér csíkokban áll a bőrfelületen. Valószínűleg ilyen a vizes glicerin, ami a két legfőbb összetevő. Igyekeztem poénosan felfogni, hogy könnyebb így a slim fit nadrágba belebújni....lehet a skinnybe is sikerülne:) Azt már nem is mondom, hogy elég erősen parfümös és állagra sem túl bizalomgerjesztő termék, a kb. 1-1%-os argánolaj és sheavaj-tartalmat meg inkább hagyjuk is. Szóval részemről biztos, hogy felejtős.

Amouage Meander

Amouage Meander
2022. március 22.

10 ml-es parfümszórós mintát használtam el, de nagy valószínűség szerint nem fogom a teljes kiszerelést beszerezni. Az illata nagyon tetszik, mert jól passzol a csendes, visszahúzódó természetemhez. Az illat ugyanakkor egyedi és különleges, de semmiképp sem rétegillat, igazán semmihez nem hasonlítható.
Kezdetben a vizes, zöldes jegyekbe vegyülnek füstös, földes jegyek és nekem a púderes is már viszonylag az elején átjön. Abszolút uniszex illatnak tartom, de szerintem éppúgy nem való machóknak, mint extrovertált hölgyeknek sem. Nagy szívfájdalmamra a fűszeres jegyek (rózsaszín és fekete bors) nagyon hamar elhalnak és sajnos úgy egészében véve a tartóssággal komoly gondjaim voltak: gyakorlatilag 1,5 óra után már csak némi púderes, szantálos illatfoszlányok voltak érzékelhetők rajtam. Lehet, nem a hideg, téli évszakban kéne próbálkoznom vele vagy nem volt megfelelő minőségű a kimért minta??? Feleségem is elcsábult, mert el tudta volna magán képzelni ezt a "szép", friss-vizes púderes és kissé fűszeres illatot, de rajta még gyengébben teljesített, mint rajtam.
A tartósságát illetően egyébként elég színes a felhasználók véleménye (fragrantica-n) - némileg "megnyugtató", hogy nemcsak nekem/nekünk voltak ezzel kapcsolatban komoly problémáim/problémáink. Nem szívesen mondok le róla, mert a top10 uniszex illatban nálam nagyon előkelő helyen áll az egyedi és nemes megjelenése miatt. Összességében az illatra magára 5*-ot adnék, de a tartóssága miatt egyelőre 3,5*, amit a magas ár miatt lefelé kerekítek.

1 MÁRKA

1 ÖSSZETEVŐ