sapigitta

Regisztráció dátuma: 2014. október 10.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2014. október 10.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Oral-B Genius Pro 9000 Elektromos Fogkefe

Oral-B Genius Pro 9000 Elektromos Fogkefe
2017. augusztus 15.

Holy grail, az egyszer már tuti!
3-4 hónapja nyúzom, tizenéve elektromos fogkefézek, az 500-ashoz is írtam annó véleményt (egy rövid szösszenettel most frissítettem is), azt is szerettem, mint idáig az összeset, de a tudat, hogy ezzel fekszem, majd másnap ezzel kelek, igazán megnyugtató.
A fogaim ilyen tiszták még soha nem voltak, egyszerűen tökéletes, minden egyes használat során áldom az eszem, hogy átszoktam tiniként a manuális fogkefékről az elektromos oral-b-k használatára.

Oral-B Professional Care 500 D16 Elektromos Fogkefe

Oral-B Professional Care 500 D16 Elektromos Fogkefe
2017. augusztus 15.

update.: beruháztam egy Oral-B Genius Pro 9000-ra 3-4 hónapja, ez az 500-as is überkirály volt, de a 9000-es valami csúcs! :)

4 éve gond nélkül használom, az előző Triumph 8 év után döglött be, egyszer csak nem indult, de olyat nem tapasztaltam se annál, se ennél, hogy belassulna és nem jelezné időben a töltés szükségességét (ha tapasztaltam volna, főleg fél év után, amikor még garanciális, akkor beviszem egy szervizbe). Az ezeket megelőző típus nevére már nem emlékszem, azzal se volt gondom, habár azt szerintem pont így 3-4 év után váltottam le, de csak azért mert megláttam a Triumphot és megtetszett.

30 másodpercenként jelez a mosás ütemétől eltérő rezgéssel (nem, nem csipog, ez nem mikró - komolyan, csipog valamelyik oral-b?), hogy váltani kell a mosandó területet, ez a funkció alaposabb mosást tesz lehetővé, nincs olyan, hogy elidőzünk egy területen majd azon kapjuk magunkat, hogy lejárt a két perc. Itt jegyezném meg, hogy én sem 2 percig mosok fogat, miután megcsináltam a kötelező köröket, freestyle-ban nyomom még legalább egy percig, de a jelzések ilyenkor sem zavarnak mivel ez egy elektromos fogkefe aminek pontosan az a dolga, hogy rezegjen, és ha ezt ne adj' Isten más ütemben teszi fél percenként, hát egészségére (az újabb modellek is ugyanígy jeleznek).

Nekem ez az elmúlt 15 év "bizonyíték, nem ígéret".. :)

Olaplex

Olaplex
2016. október 18.

Ne keverjük már a Smartbondot (L'Oreal), a Fiberplexet (Schwarzkopf), az Implexet (Imperity), a Brasil Cacaut (Cadiveu) és a Steam Podot (L'Oreal) az Olaplex-szel! Ajj..

Éppen a fodrászomnál (Hair by B) voltam, amikor meghozta a futár. Jobban örültem neki, mint ő, meg is kértem, hogy próbáljuk ki (egyik kedvenc youtuberem, Guy Tang is ezt használja, oda és vissza voltam az örömtől, hogy testközelben van ez a csoda).
14 éve folyamatosan festett (4/), derék alá érő hajamból leválasztott egy nagyobb tincset. 12%-os oxival keverte az Echosline lila szőkítőport és az Olaplexet ehhez a kombóhoz adta hozzá. Lemosás után ott virított a csibesárga szín (ezen nem kell mit szépíteni :) ). Mivel a hajam szerkezete/állaga láthatóan épp maradt, vizesen se nyúlt vagy tört, rákent egy újabb adagot az olaplex+szőkítő+12% oxi trióból. Ezek után egy nagyon világos szőke színt kaptunk ami Elumennel lett színezve (tudtunkon kívül csináltunk egy mermaid effect hajat, szép türkizes-zöldes-kék árnyalatokkal és átmenettel).
A hajam hihetetlenül puha maradt, azóta se törik vagy szöszösödik, rugalmasabb (!) mint előtte.
Maximálisan ajánlom a terméket, nem kell a white hairbe menni, Pesttől 40 kilométerre már lehet találni szalonokat ahol nem horror áron és nem futószalagon csinálják (a gyakorlaton levő tanulók....) a különböző kezeléseket és festéseket.