Scara

Regisztráció dátuma: 2013. január 23.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. január 23.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Tom Ford Tobacco Vanille EDP

Tom Ford Tobacco Vanille EDP
2019. szeptember 8.

Tegnap a hűvösebb idő miatt elfogott a lelkesedés és útnak indultam őszi-téli parfümöt keresni (mintha nem lenne éppen elég már így is itthon 😃). Ez a parfüm már régóta érdekelt, ezért az utam a Mammut D.-be vezetett. Egyből magamon teszteltem, kifújás után mennyei aszalt gyümölcsöket éreztem, mély, füstös vaníliával. Már-már vittem is volna azonnal a kasszához, de tapasztalt parfümmániásként adtam neki még egy kis időt. És milyen jól tettem! 10-15 perc elteltével teljesen átalakult rajtam az illata és a legnagyobb meglepetésemre a L’Artisan Tea for Two parfüm tökéletes másaként illatozott tovább. Ez utóbbiból 2 üveggel is elhasználtam, így határozottan felismertem.
Nem tudom hogyan értékeljem most Tom Ford bácsi ezen alkotását. Figyelembe véve, hogy ez 7 évvel később jelent meg, mint a Tea for Two és hogy én azt előbb ismertem és használtam, így 3*-nál többet nem tudok rá adni. Az illat szép, és akinek a Tea for Two-val nem volt szerencséje találkozni, annak megér egy próbát.

Kevin Murphy Stimulate-Me.Wash Shampoo

Kevin Murphy Stimulate-Me.Wash Shampoo
2019. szeptember 6.

Fantasztikus ez a sampon! Arra gondoltam, hogy jó lenne megelőzni az őszi hajhullást és egy kis a hajnövesztés sem ártana.
A kedvenc hajápolási termékeim mind ennek a márkának a termékei, így gondoltam teszek ezzel a samponnal is egy próbát, annak ellenére, hogy eredetileg férfiaknak szánták. :)
A sampon állaga enyhén zselés, az illata édes-mentolos - az after eight csokira emlékeztet. Szerencsére nincs annyira fagyasztó hatása, mint a Lush Wasabi samponnak, de azért érezni, hogy felpezsdíti a vérkeringést :)
Ami már az első mosáskor is meglepő volt, hogy a hajam nem igényelt sem balzsamot, sem hajolajat még szárítás után sem! Ez azért nagy szó, főleg egy vékonyszálú, töredezésre hajlamos haj esetében.
Szárítás után a hajam extra dús, de mégis puha és hihetetlenül fényes lett. Bártan ki merem jelenteni, hogy gondolkodás nélkül kidobnék minden más sampont-balzsamot a fürdőszobából. :)

Calvin Klein Ck In 2 U For Her

Calvin Klein Ck In 2 U For Her
2019. szeptember 4.

Ha jól emlékszem éppen 10 évvel ezelőtt találkoztam ezzel a parfümmel először. Annyira tetszett, hogy egyből egy 150ml-es üveget vettem és az utolsó cseppig elhasználtam (ez azóta is ritka dolog nálam). Számomra ez nem nyári illat, hanem egyértelműen őszi-téli, mert rajtam a meleg vanília, a narancs és a fűszeres jegyek érvényesülnek. A legtökéletesebb illat egy késő őszi erdei sétához a színes falevelk közt, csizmában-bőrdzsekiben, puha sállal a nyakam körül, forró fahéjas teát szürcsölve a termoszból. :)
Hosszú évekig feledésbe merült, parfümök jöttek-mentek, nem hiányzott. Pár hete véletlenül megláttam az egyik parfümériában és eszembe jutott, hogy mennyire szerettem anno. Mire eldöntöttem, hogy újra vennék belőle és visszamentem érte, addigra már nem volt ott a polcon és nagyon csalódott voltam.
Szerencsére itt találtam egy bontatlan eladó példányt (köszönöm mégegyszer ;) ) és most boldogan nosztalgiázom és nem hagyom többé, hogy ilyen hosszú ideig elkerüljük egymást. :)

2 MÁRKA

7 ÖSSZETEVŐ