scorpionqueen

Regisztráció dátuma: 2012. december 26.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. december 26.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder

Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder
2020. május 24.

Translucent árnyalatot vettem meg még akkor, amikor nem volt más szín belőle (ez sem mostanában volt...). A szemem alját nem bakingelem, azért, mert nem. A homlokomat és az államat viszont igen, mert a bakingelés bizonyult a legjobb módszernek arra, hogy ezeken a helyeken fixáljam az alapozót és egyben kordában tartsam, a belenyomott púderrel felitassam a keletkező faggyút hosszabb ideig, mintha csak ecsettel vinném fel. Ami pedig lesöprés során az ecseten marad, megy az arc többi részére, hogy sima alapot biztosítson a bronzernek és pirosítónak. Amellett, hogy van egy nem is enyhe blur hatása ennek a púdernek, nagyon jó munkát végez a homlokomon is, anélkül, hogy bármiféle látható nyoma lenne annak, hogy púdereztem. Ezt szeretem benne igazán. Hogy teljesen láthatatlanná lehet tenni. A belenyomáshoz a saját velúr puffniját használom, de más velúr puffnival is tökéletesen együttműködik. Utána általában laza, nagyon puha ecsettel szoktam leporolni, ha erősebb sörtéjű ecsetet használok, az egyszerűen leszedi és akkor nincs blur hatás. Szemhéjon is át szoktam vele szaladni, mivel tényleg igazán selymes érzetű, jó alap a festékeknek, megkönnyíti a satírozást. De ilyenkor már szinte semmi nincs az ecseten, a szemhéj az utolsó és tényleg egy-két mozdulat csak, mégis érezhető. Jó kis púder ez.

Chanel Precision Lait Confort Arclemosó Tej

Chanel Precision Lait Confort Arclemosó Tej
2020. május 24.

Újabb termék, amit nem rendeltetésszerűen használok és Holy Grail lett belőle. Sminkeltávolításra vettem és észrevettem néhány hét múlva, hogy annyira puha, rugalmas, nagyon mélyen hidratált az arcbőröm, amikor ezzel távolítom el a sminkem, hogy nem győzök rajta csodálkozni. Szóval úgy 6 hónapja támadt egyik reggel egy ötletem, felkentem arclemosás után és nem távolítottam el. Magyarul: bevetettem hidratálóként. Nem voltam meglepődve a hatásán, akkor már ismertem, de azért egy hét után nagyon örültem, hogy tényleg jól működik. Azóta is így használom, legnagyobb megelégedésemre. Nagyon-nagyon puhán tartja a bőrt, annyira mélyen hidratál, amit eddig nem is emlékszem, hogy bármivel el tudtam volna érni. Sminkelni is egy álom rá.
Testes állagú, erőteljes illatú tej, nem a vizes fajta. Erőteljes, jellegzetes 90'-es évek illat, szerintem a világbéke előbb fog bekövetkezni, mint hogy a Chanel/Lancome illatot váltson a kozmetikumokban. Nem zavar, szeretem, jó volt az a korszak.
Kivitel: 150 ml-es flakon nagyon-nagyon jó pumpával, ami pontosan annyit adagol egyszerre, ami nekem kell. Mit akarok még az élettől?! (Természetesen csak viccelek.)

MAC Love Me Lipstick

MAC Love Me Lipstick
2020. május 24.

411 Laisses-Faire színben vettem meg, de kb. ott járok, hogy minden másért előbb nyúlok, mint ezért. Nehéz, fullasztó rúzs, annak ellenére, hogy elvileg légiesen könnyűnek kellene lennie. Nagyon nem az. Vaskos, kellemetlen érzet viselni. Igen, valóban hosszatartó, de rajtam olyan áron, hogy rászárad a számra, beleül a barázdákba és elválik a szám belső részétől. Nem köt oda a számhoz, önálló réteget képez rajta (elnézést, tudom, hülyén hangzik, de biztosan értitek). Egy vastag, nehéz réteget. Életemben nem volt még olyan rúzsom, ami alatt azt éreztem, hogy fullad a szám. Mert mégis hogy fulladhatna a száj? Hát így. Nem tetszik, nem szeretem.

4 ÖSSZETEVŐ