scorpionqueen

Regisztráció dátuma: 2012. december 26.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. december 26.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Alverde Szemöldök Formázó Zselé

Alverde Szemöldök Formázó Zselé
2021. április 6.

Harmadik tubus update: valami nincs rendben az utoljára vett terméknél sem nálam, sem a barátnőmnél. Mintha víz lenne. Érezhetően sokkal hígabb, mint az előzőek és nem tartja a helyén a szálakat. Babahajak kordában tartására megfelelő, de szemöldökre már nem elég.

A jóég tudja, hányszor vettem már újra a Make Up For Ever áttetsző zseléjét, az bizonyult a legjobbnak a szemöldököm szálainak fixálására évekig, mígnem nyáron elfelejtettem bedobni az utazós cuccok közé, úgyhogy gyorsan lekaptam ezt a DM-ben. És "oooooh myyyyy Goooooood, Chandler Bing!". Nem gondolom, hogy valaha mást fogok venni, amíg ezt gyártják.
A színezést, dúsítást nem ezzel csinálom, arra a legjobban a filceket szeretem. De a végén szeretem szépen formára zselézni a szálakat és ez kiváló munkát végez. Persze felmerülhet a kérdés, ugyan mi baj lehetne egy áttetsző zselével, de tapasztalataim alapján a nem megfelelő állag igen nagy probléma tud lenni, ugyanis ha túl híg/laza az anyag, nem tartja a helyén a szálakat, 2 perc múlva ugyanúgy állnak. Ha túl sűrű, akkor nehéz a formázás. Ennek tökéletes az állaga. Úgy 20 másodpercig fésülgetem irányba a szálakat, utána mehetek a másik szemöldökre, kb. ennyi idő alatt veszi fel a formát úgy, hogy utána már nem mozdulnak vissza a szálak. Tartósságára sincs panaszom, mivel én nem rajzolásra használom, a saját keféjét is nagyon szeretem, könnyen, jól lehet vele dolgozni. Hibátlan.

By Terry Hyaluronic Hydra-Powder

By Terry Hyaluronic Hydra-Powder
2021. február 20.

Pont ezt a púdert nem véleményeztem még?! Ejnye, pedig igen közeli és jó barátságot ápolunk már egy jó ideje. Három porpúdert váltogatok kedvem szerint: a Laura Mercier Translucent Settinget, a Make Up For Ever Ultra HD púderét és ezt. Minőségben mind olyan magas szinten van, hogy nem tudnám a legjobbat kiválasztani közöttük, a tudásuk nagyjából megegyezik, de ez mégis különleges közöttük: a leges-legfinomabb, legkülönösebb textúrája kétségkívül ennek van. Hideg, szinte krémes tapintású, ultrafinom púder, érezhetően finomabb a másik kettőnél, pedig azok sem homok szemcsék. Jótékony blur hatása van anélkül, hogy látható lenne a jelenléte. Szokásos módokon alkalmazom őt is:
1. Nedves blenderrel homlokot és állat benyomkodom, néhány perc múlva lesöpröm egy laza ecsettel a felesleget.
2. Egy nagy, laza ecsettel icipici mennyiséget felveszek, alig érintve a bőrt körbefutok az arcon. Csodás alapot biztosít a bronzosítónak és pirosítónak. Szemhéjamat sem hagyom ki ilyenkor, sokkal könnyebb a satírozás, ha van egy icipici a szemhéjon ebből.
A kulcs az ecsettel való munkánál a mennyiségen van. Tényleg nagyon-nagyon keveset érdemes felvenni vele egyszerre, mert fehérít. Inkább apránként felvenni még icpici adagokat.
Továbbra is gyűlölöm a porpúdereket, az egész macerát velük, a rázogatást, hogy nehezen lehet szabályozni a mennyiséget, amit kiöntök, óvatoskodni az ecsettel, hogy mennyit vegyen fel, és még ennyi év után is előfordul, hogy a sötétebb blúzom szálai közé beleül. De az a helyzet, hogy azzal a végeredménnyel vagyok a legelégedettebb, amit ezekkel a púderekkel lehet elérni. Ha valaki tud esetleg kompaktban hasonló tudásút, ne tartsa magában.

Lancôme Hydra Zen BB Cream

Lancôme Hydra Zen BB Cream
2021. január 15.

Arcszínező terméket nem aszerint veszek, hogy az van-e ráírva, hogy alapozó/BB krém/CC krém, hanem hogy mit keresek és mit tud a termék. Amikor ezt vettem, egy nyári színemhez való könnyed terméket kerestem, amely jól oszlatható, enyhe fedése van. Mindkettőt tökéletesen hozza. A denaturált alkohol az összetevői között nem volt tényező a vásárláskor, mivel nem napi szinten használtam/használom, van még mellette más is. Maximálisan elégedett vagyok ezzel a kis BB-vel. Nagyon könnyen, jól eldolgozható akár ecsettel, akár ujjal, akár blenderrel, nem egy hisztis jószág, hogy csak egy bizonyos eszközzel múködjön együtt. Szeretem az ilyet. A fedése enyhe, a finishe természetes. Nem mattít és nem is ad olyan ragyogást, amit a kombinált bőrömmel nem keresek. Egészséges, egységes arcképet biztosít. Simán esélyes, hogy újraveszem, ha elfogy.
(Mostanában nagy divat lett szidni a BB/CC krémeket, holott a Bourjois CC krémje olyan erős fedésű, hogy amellett a MAC Face and Body alapozó, vagy Bobbi Skin alapozója sehol nincs fedésben. A Laura Mercier színezett hidratálója szintén van olyan erős fedésben, mint a Bobbi Skin alapozója, az IT ikonikus CC-jéről már nem is szólva, igen jó fedésű termék. Szóval szerintem nem érdemes a "felejtsdelavacakbbkrémeket" szövegnek felülni, mert értelmetlen.)

4 ÖSSZETEVŐ