Sephira

Regisztráció dátuma: 2012. január 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. január 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

Cacharel Amor Amor In A Flash

Cacharel Amor Amor In A Flash
2021. január 24.

Még régebben (észrevettem ma már nem lehet kapni parfüm oldalakról) parfümériában láttam, elsőnek az üvege fogott meg. Az illata is tetszett, karamellás alma, gondoltam jó lenne őszre, kifejezné valamenyire ennek az évszaknak a hangulatát.

Tucat, vagy "tinilánykás" ide vagy oda, ezen kevés női illatok egyike, ami a párjaimnak őszintén tetszett (nem pedig egy ''aha'' volt a válasz, vagy ''jó'', vagy pont hogy fintorogtak) maguktól, anélkül hogy az orruk alá dugtam volna és kérdeztem volna tőlük. Az egyikük (30 körüli) azt mondta egyik alkalommal húú mi várna rám ha otthon lennénk és ez lenne rajtam. (18-as karika).

Másikuk, aki nem olyan fiatal, érettebb férfi, mikor használtam szintén magától megdicsérte, oly annyira hogy magától felajánlotta vesz nekem másikat, nagyobbat (nekem 30 milis volt). Mikor a megvásárlása előtt voltunk, azt gondoltam 50 miliset fog adni nekem, de azt mondta nem úgy van az, a 100 miliset fogja megvenni nekem, és kérte is hogy használjam ha a kicsi elfogyott.

Sokféle parfümöm van, sokfélét is használok pedig.

Amúgy hideg időben én is szeretem hordani, habár néha én is inkább ''cukros víznek'' érzem, kissé már túl édesnek.

Kérdem én, ha ennyire tucat, meg édeskés, tinis, miért ez kell a férfinépnek? Fura.

Oriflame Love Potion Secrets EDP

Oriflame Love Potion Secrets EDP
2021. január 23.

Előre megmondom, lehetséges hosszú lesz a kommentem. Akinek nincs türelme hozzá, ne olvassa végig.

Egy ideje már érlelődött bennem, hogy írjak erről az illatról.

Anyukám révén ismertem meg, kapta valakitől, engedte megszaglásszam, és nekem tetszett, magamnak is vettem. Főleg az epret szerettem benne, én amúgy is szeretem az epret mint gyümölcsöt, mint illatot, habár legtöbb parfümben elég szintetikus. Gondoltam jó, most az egyszer legyünk gyerekesek, második gyerekkor....

Használgattam jó ideig, főleg hideg időben (50 ml, napi kétszer fújtam és meglepően sok ideje kitart). Aztán szüneteltettem a használatát. Valahogy meguntam.

Most megint elővettem így a hidegben, előtte mást használtam amit kivontak a forgalomból, nem akartam azt elhasználni (neten borzasztó drága már beszerezni), erről úgy gondoltam jó lesz mindennapi illatnak, holott most is unalmasnak találtam. Olyan egysíkú, habár kellemes. Bár néha besokallok az édességétől.

Végig egyboszorka véleménye is járt a fejemben, hogy ''lötyike'', ''kutyulmány'', és ''van-e olyan férfi akire gerjed''.

Az, hogy most mentem a tömeg után, így nem vagyok egyéniség.

Mert én sose akartam együtt menni a tömeggel, én mindig egyedi akartam lenni. A gondolkodásommal, az öltözködésemmel, a parfümömmel is.

Vannak különleges darabjaim is, komoly nőcisek.

Mégis, amikor két pasi ismerősömnek megmutattam, kettő közül melyik tetszene nekik, mindkettő erre szavazott.

Az egyik a Jimmy Choo EDP és e közül szavazott erre (előbbit egyik kolléganőm használta). Elkezdtem pár napig a Rihanna Rogue parfümjét (hogy legyünk komolyak, nőcisek, ne mindig csillám pónik meg cukcsi-mukcsik) is használni, majd egyik nap a másik srác ismerősömet kérdeztem, őszintén mondja meg melyik tetszik neki jobban, üvegből szagolta meg a Rihanna Rogue-t és ezt. Az előbbire vágott egy fejet mondván ''nem rossz'' (azt jelentheti nem volt elragadtatva), ebbe viszont mélyen beleszippantott, és úgy fogalmazott, hogy ez az az illat, amit ha megérezne egy lányon, akkor legszívesebben megölelné. :-O

Eléggé ledöbbentett, arra számítottam ezt az Oriflame-eset túl édesnek fogja találni és a Rihanna fog neki jobban tetszeni.

Utána mondtam ennek a srácnak (amúgy a fent említett két srác 30 körüli), hogy kapott elég rossz kritikákat is ez az illat, hogy gyerekes, cuki-muki, édes kis semmiség. Majd elismerte, hogy tényleg elég lányos, és érezni hasonló illatot sok más lányon.

Egy másik pasi ismerősöm meg mondta nekem egyik nap, hogy ő azt hallotta másoktól milyen jó illatom van, milyen jó a parfümöm (fura, hogy nem nekem mondják), és ezt viseltem akkoriban.

Lehetséges akiket kérdeztem és dicsértek mind gyerek lelkűek?

Azért megkérdeznék erről egy érettebb férfit is, mit gondol.

Kár, hogy férfiak ide nem írnak, nekik mi a vélemyük erről az illatról (pl.), nekem számít az ő véleményük is.

Összegezve, kellemes, édes, nem olyan orrba vágó (mint pl. Possess, La vie est belle).

Ilyen epres-tejszínes, ahogy valaki fogalmazott. De én másfajta gyümölcsösséget is kiérzek benne mostanában, sőt azt a legjobban, aztán mikor újra megnéztem összetevőket, jöttem rá a nektarin az.

Néha én is fagyasztásból felolvasztott epernek érzem (ezért se értem, a srácoknak miért jön be annyira).

Nem egyedi, mindennapi illatnak jó. Viszont meg lehet unni.

És rajtam meglepően tartós, tartósabb mint Rihannaé. Sajnos utóbbi hamar elillan. :(

Rihanna Rogue EDP

Rihanna Rogue EDP
2021. január 23.

Kedvelem az énekesnőt is, magát az illatot is.

Értékelem, hogy nem állt be a cukorka-sziruposok táborába.

Nerkem üvegből tetszik, kifújva is, nagyon kellemes szilvás-bőrös (szeretem a szilvát is), de sajna (ahogy a csuklómon tesztelgettem) egy idő után a bőrömön olyan púderes lesz, kissé férfias is, szilvának nyoma sincs.

Ha végig olyan lenne, mint amikor kifújom, és tartós is lenne (egy órát se tart ki), akkor nagyon szeretném, mert amúgy celeb parfümhöz képest igen jól sikeredett, egyedi illat. (Habár környezetemben nem aratott sikert).

Persze nem a parfüm hibája.

Még adok neki pár esélyt.

5 ÖSSZETEVŐ

Diosmine EWG Kockázat: EWG Adat: közepes