Serpentina

Regisztráció dátuma: 2017. június 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2017. június 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Giorgio Armani Si EDP

Giorgio Armani Si EDP
2020. június 1.

2020. február 3. ⭐️⭐️
Még évekkel ezelőtt nagyon tetszett. Elképzelésem szerint egy “fiatal, jól szituált, nyugatias feleség” illata volt, - habár ekkor még jóval fiatalabb voltam ennél a képnél.
Olyan édesebb illat, ami nem túl cukros, de van benne egy kis fűszer, ami megdobja, és tényleg “luxus eleggyé” teszi.
Évekig kerestem, mi lehet ez az illat, de számomra - talán már örökre - elvesztette a varázsát. Ugyanis egy számomra rettenetesen unszimpatikus és negatív emlékű ember is ezt az illatot viselte, és valahányszor megérzem, sajnos azonnal ő ugrik be róla. 😕
Igen... sajnos az illatok ilyen tulajdonsággal is bírnak. Pont ezért különböznek más kozmetikumoktól/divatkelléktől.
Utána még egyszer megszagoltam, - és olyan orrfacsarónak éreztem, hogy majdnem hánytam tőle 🤮, utána még pár percig szédültem és alig kaptam levegőt. 🤢🤒👎🏼
Így soha többé nem tudok rá ugyanúgy nézni, és valahányszor megérzem másokon, - egyre bűzösebbnek és “műmosolyúbbnak” érzem.
A luxus alap mögül egyre inkább előtűnik az émelyítő, már-már fojtogatóan édes hamis csillogás.
Ritka álszent egy illat. 😅
Ez nem a parfüm hibája. Nagyon jól ki van találva, - nem is csoda, hogy ennyien veszik, mindenhonnan ez árad, - mégis inkább negatív benyomásaim vannak róla, mint pozitív.

Update: Gyakran említik, hogy az idő mindent begyógyít... De mégis hogy lehet ugyanazt az illatot egyszer szeretni, meggyűlölni, majd... újra megszeretni?! 😳 Erre nem nagyon lehet objektív választ adni, de egy a lényeg:
Azután a bizonyos fél év után - nem tudom, mi cél vezérelt -, de elővettem a maradék kis 2 ml-es illatmintámat.
A gondolatom: poénból miért ne adjak neki még egy esélyt, - hiszen mielőtt megismertem ezt a borzasztó személyt, - ezt az illatot szerettem... elméletileg. Elvégre NEM ő az egyetlen ember az univerzumban, aki ezt viseli.
Félve, óvatosan szagoltam meg a csuklóm, - már rettegve a hányingertől és az utána következő “pánikrohamtól”: de ezúttal elmaradt.
Finom, lágy, púderes illat volt, amiben később masszívan felcsendült a rózsa is elég dominánsan, de egyáltalán nem zavaróan.
Komolyan ettől kellett annyira rettegnem? 😂
Lenyűgöző alapillata van, ami nagyon tartós. Vaníliás, de az a meleg, selymes fajta, mellette a fűszerek sem maradnak el.
Napi szinten hordható, ugyanakkor kifejezetten szexi illat, - nem csoda, hogy régebben oda voltam érte.
Tipikusan az a fajta női illat, amiről az ember nem tudja megmondani, hogy mi olyan lélegzetelállítóan finom benne, mert annyira jól összerakták alapjaiban.
Ezt a fajtát nem valószínű, hogy megvásárolom, habár tetszetős, de a lényeg, hogy pont ezért szeretnék még esélyt adni a Sí szériának egy másik, de hasonló illat személyében.

Juicy Couture EDP

Juicy Couture EDP
2020. május 30.

Sokáig a jóval fancybb köntösbe öltöztetett Couture Couture egyszerűbb verziójának véltem, amiből csak a tömjént spórolták le, a fehér virágos “templom illat” hangulat itt sem tágít, de később megvilágosodtam, hogy ennek az alap illatnak az elemei vannak szétosztogatva a többi Juicy Couture költeményben (kivéve a Viva La Juicy szériát, ami egy kicsit tinilányos / fiatal felnőttes édesebb, mályvacukros tematikára épül - nem mellesleg az közelebb áll hozzám).
Szóval, az alapja határozottan fehér virágos, liliomos, savanyúbb és komolyabb, - akár a Hollywood Royal, illetve a Couture Couture füstölős/tömjénes rétege mögött megbúvó alapja.
Viszont egy kis idő után az ember enyhén felfedezi benne a lédús gyümölcsöket, - leginkább a dinnyét, - ami ugyebár az eddig említetteknél édesebb, nyáriasabb, lágyabb Couture La La legdominánsabb jegye.
Tartós illat, - viszont, mint általában a legtöbb savanyúbb, tavaszias virág illat, ez is az allergiaszezonra emlékeztet engem.
Nem mondom azt, hogy rossz, nem is annyira előnytelen a kémiához, de az ízlésemet figyelembe véve csak a masszív tartóssága miatt érdemel 4 pontot.

Juicy Couture Couture La La EDP

Juicy Couture Couture La La EDP
2020. május 29.

Elég erősen a Victoria’s Secret Bombshellre emlékeztető lédús, sárgadinnyés, almás, mandarinos, enyhén virágos nyári gyümölcssaláta illat, 🍈🍎🍊🍉🥝🧊🌸🍹 - egy jelentős különbséggel: amíg attól kirohanok a világból, ez valamiért mégis TETSZIK. Sokkal harmonikusabb, fantáziadúsabban megkomponált illatkreáció, nem csak össze vannak benne dobálva a különböző gyümölcsök, mint az említett hasonmásában.
A vizes, lédús aromákat az ibolya, a narancsvirág, gyöngyvirág, és egy leheletnyi pézsma kerekíti le.
Sajnos nem annyira tartós, - inkább egy szolid testpermet funkciója van, amit a nyári melegben vagy strandon magára fúj az ember.