Serpentina

Regisztráció dátuma: 2017. június 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2017. június 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Palmolive Balanced&Mild Szappan

Palmolive Balanced&Mild Szappan
2022. március 29.

Az utóbbi egy évben mindentől, de tényleg MINDENTŐL kiszárad a kezem, már tényleg elborzasztó mértékben. Az ipari mennyiségű, bőrbarátnak csúfolt kézfertőtlenítő ezt tette vele. Hónapokig jártam tiszta vörös kézzel, miközben a húzódó, száraz felület még fájt is, mintha tűzben tartottam volna. Amikor úgy éreztem kicsit megnyugodott, egy újabb kézmosás alkalmával kis piros pöttyök jelentek meg a kezemen, és kezdődött minden előröl.
Pedig rengeteg féle szappant kipróbáltam, még fancy, kézműves “csupa csoda” összetevőjű, méregdrága darabokat is, de azok is ugyanazt tették a kezemmel.
Meglepő módon ez az EGYETLEN, ami nem okozott ilyet. Amióta használom, szépen megnyugtatta a bőrömet, sokkal hidratáltabb, és már egyáltalán nem száraz vagy piros, ami ilyen hosszú idő után nekem új dolog. 😅 Utána nem feszül a bőröm, hanem sokkal puhábbnak érzem.

The Kylie Lip Kit by Kylie Jenner

The Kylie Lip Kit by Kylie Jenner
2022. február 4.

Na, hát… Hosszú-hosszú évek után eljutottunk oda, hogy az EU-ban, idéntől pedig sokak örömére már kis hazánkban is kaphatóak Kylie Cosmetics termékek. Emlékszem, én pont akkor voltam tini, amikor ez az egész “lip kit” és barnás folyékony, matt nude rúzs mánia berobbant, mint 2016 legnagyobb dobása smink téren. Ez volt akkor “AZ” az ajaktermék, amit minden korombeli lány és beauty vlogger magáénak akart tudni, de akkor még csak a hivatalos oldalról lehetett rendelni, a vám miatt irreális áron. 6 év után eljutottunk oda, hogy itthon is megjelent.
Viszont mivel Kylie Jenner eladta a Coty-nak a cége egy részét (vagy valami ilyesmi 🤨), az összes termék átment egy komplett formulaváltáson, így már más, mint régen, az árnyalatok is változtak egy kicsit (valamelyik kevésbé, valamelyik nagyon, pl. a Posie K) de cserébe vegán, gluténmentes és természetesebb, mint eredetileg.
Visszaemlékezve a lassan retronak számító impulzusokra, rettenetesen kíváncsi voltam rá.
A “Bite Me” árnyalatban vettem meg, ami egy igazi “vámpír vörös” 🧛‍♀️💋 (Igen, pont nekem való 😂🦇), ami egyébként egy régi halloweeni kollekció darabja volt eredetileg, kicsit sötétebb, “bogyósabb” a Mary Jo K-nél, de ugyanúgy hűvös tónusú. Őszintén megmondom, minden túlzás nélkül, a leggyönyörűbb valódi (azaz nem rózsaszínes vagy fuksziás) vörös szín, ami valaha az ajkaimon volt. Első viselésre szerelem volt. 💗
Az ajakceruza nagyon puha és pigmentált, nagyon szépen lehet vele dolgozni. Egyszerű hegyezni, ugyanakkor elképesztően tartós. Tényleg professzionális minőség, más rúzsokhoz is tökéletes, így már emiatt is maximálisan megéri.
A régi rúzsokról még azt mondták, hogy nagyon erős illatuk volt. Szerintem kifejezetten visszafogott, Tic Tac cukorka bevonatához hasonló illatú lett. High Gloss-ból is rendeltem, de azoknak jóval erőteljesebb és “tojáslikőrösebb” illatuk van.
Maga a rúzs szépen irányítható, az applikátor kicsi és precíz, pár mozdulat alatt felvihető. Viszont gyorsan kell vele dolgozni, mert rekord idő alatt mattra szárad, így könnyen foltossá válhat, de nincs vele nagy gáz, ha erre odafigyelek, attól még gyönyörű és nagyon tartós. Ezért is volt jó próba, hogy egy sötétebb színt választottam első próbálkozásnak. Viszont azt ki kell emelnem, hogy bár professzionális és tényleg kiváló minőség, ugyanezt a szintet egy Catrice Matt Pro Ink, Aden vagy Maybelline SuperStay folyékony rúzs is hozza, nincs köztük semmilyen egetrengető eltérés a nagy árbeli különbséggel szemben.
Viszont biztos vagyok benne, hogy még más árnyalatokat is beszerzek. 🙌🏼

Jeffree Star Cosmetics Mini Blue Bundle Blue Blood Mini

Jeffree Star Cosmetics Mini Blue Bundle Blue Blood Mini
2022. február 4.

Egy akció keretein belül 20 ezer helyett 13-ért jutottam hozzá, ami valóban megérte 8 darab rúzsért.
Kipróbálás szempontjából ez így teljesen reális tanulópénz volt. Extravagáns, mutatós csomagolás, édi mini kiszerelés, látszólag instant luxus.
Különleges színeket tartalmaz, amiket itthon, jelenleg nem nagyon lehet megtalálni drogériák polcain, ezért kihagyhatatlannak bizonyult, mindenképpen le akartam csapni rá.
A színek valóban különlegesek, elég extrák és rendkívül pigmentáltak, erre nem lehet panaszom.
Viszont a formulát és tartósságot tekintve nem ájultam el, és messze nem olyan luxus minőség, mint ahogy beharangozták. 🤷🏻‍♀️
Komolyan mondom, az összes Maybelline, Aden, Catrice, és a NYX Soft Matte folyékony rúzsom MILLIÓKKAL lerobbanthatatlanabb és jobb minőségű, mint ez.
Most már van pár trükköm azóta, amivel tartóssá tehetem, de első kipróbáláskor hatalmas csalódás volt.
Az “őzpata” formájú applikátorral való felkenés számomra felejtős, rengeteg festéket visz fel, ettől pedig némelyik még az örökkévalóságban sem száradna meg. A száj közepén szépen tartják magukat, VISZONT: nagyjából fél óra elteltével az ajkak szélén fokozatosan el kezd felpuhulni, majd lekopni az anyag. Ezt a “fiók élesebb kései” viszonylag lassabb ütemben, kevésbé feltűnően teszik, mások viszont rekord idő alatt, és a végére tényleg nagyon csúnya az eredmény.
Az én tippem: mindegyikhez kék NYX Suede ajakkontúr ceruzát használok, majd előveszem az olcsó, de lerobbanthatatlan csodarúzst, Catrice Pro Matte Ink extrém világos, cukorkarózsaszín “I am Unique” árnyalatát, (amit önmagában soha nem használok, mert túl világos a stílusomhoz), és ez szolgál alapnak az összes színhez, megakadályozva az elmászkálást és a kopást. Mint már említettem, az applikátor nem igazán működik, ezért pár pötty felvitele után az ujjammal vagy ha nagyon precíz szeretnék lenni, egy ecsettel dolgozom el kis mennyiségben, amit a magas pigmentáció miatt abszolút meg lehet tenni, semmivel sem lesz kevésbé hangsúlyos a végeredmény.
Nekem egyedül így marad meg biztosan az ajkamon, önmagában messze nem ér ennyit.
A szép színek miatt nem adok rá kevesebb csillagot.

1 ÖSSZETEVŐ