Sherka

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

The Body Shop Mangós Testvaj

The Body Shop Mangós Testvaj
2019. november 12.

Nagyon kedvelem ezt a krémet. Rendkívül száraz bőröm van, főleg télen, és azt vettem észre, hogy ha hetente 2x használom, megúszom a mindennapi testápolózást. Mivel egy lusta dög vagyok, nekem ez igenis nagyon sokat számít. Az illata valóban meglehetősen erős, kicsit lehetne enyhébb, és mondom ezt úgy, hogy én imádom magamba masszírozni az intenzív illatokat. Inkább édes citrusosságot érzek ki belőle, a citrusfélékkel amúgy is jó viszonyt ápolok. A kissé túlzott intenzitását (illatát tekintve, hatása legyen is ilyen szuper!) leszámítva tökéletesen meg vagyok elégedve vele, kedvet kaptam több termék kipróbálásához, mivel ez az első TBS termékem és ajándékba kaptam. Már csak azért is 5*, mert CF, igyekszem a test-, arcápolási és a sminkelési rutinomban használt termékeket lecserélni.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage
2019. november 12.

Nem szívesen írom ezt, de ez tényleg pénzkidobás volt. Azért adok 2 csillagot, mert részben az én hibám is volt, hogy nem működött jól rajtam. Ez a kiadás mindenestre jó volt tanulópénznek, miért ne vegyünk úgy terméket, hogy nem próbáljuk ki előtte/nem olvasunk utána (ehgen, tudom..). A leírása alapján ez egy olyan korrektor, amit color correcting után kell használni. A pro-kontra lista:

Negatívumok (ebből van több):
- megfelelő színkorrigálás után sem fedi teljes mértékben a sötét karikákat (ha már magas fedésűnek van eladva, legyen is az, más kérdés, hogy időközben rájöttem, hogy nem kell vakolat a szem alá /se/). Ha éppen valamit mégis sikerül elfedni vele, az olyan maszkhatásúvá válik, hogy megbánom, hogy elővettem ezt a krémet;
- a világosabb árnyalatok is nagyon sötétek;
- nagyon ragad, beleül a szem alatti ráncokba;
- gyorsan kopik.

Pozitívumok:
- arra rendkívül jó, hogy ha van egy apró pattanásom, azt szépen eltünteti, és mivel borzasztóan szárít, mire lemosom a sminkemet, már nincs is pattanás, de hát..khm.. nem ezt kértem :));
- hihetetlenül kis mennyiség elég belőle és 12 ml, tehát akinek mégis bejönne, fél évig tuti, hogy kibírja, ha nem tovább, de tényleg, bár pontos infót nem tudok írni erről, mert az tutifix, hogy nálam nem fog elfogyni... :)) De hiába, ettől függetlenül nem gazdaságos, ha egyszerűen nem jó, ugye :).

UD: Érthetetlen... Elajándékoztam az egyik barátnőmnek, mert nem akartam kidobni, hátha beválik, bár figyelmeztettem, és mondtam, hogy ha Neki se válik be, nyugodtan dobja csak ki szépen, ne nekem kelljen már. :) Szombat este le se tudtam venni a szemem az arcáról, kérdeztem, mi van rajta. Válasz: 5-5-5 miniatűr pöttyöcske a 2 orcájára és a homlokára. Nem hittem a szememnek. Egészségesen ragyogott az arca púder nélkül egész nap. Ok, hát van ilyen, ezek szerint Neki vettem. :) Tényleg csak ismételni tudom magam: érthetetlen, mindenestre boldoggá tesz a tudat, hogy találtam valakinek egy HG-t! (Aknés, zsírosodásra hajlamos bőre van, így még inkább nem értem, de hát nem kell mindent érteni ezek szerint.. :) )

Marc Jacobs Beauty Accomplice Concealer & Touch-Up Stick

Marc Jacobs Beauty Accomplice Concealer & Touch-Up Stick
2019. szeptember 12.

Nem hittem volna, hogy még a közeljövőben megtalálom a tökéletes korrektort, de sikerült, azt hittem, ez még évekbe fog telni.
Megdöbbentő állaga van, olyan mint a vaj, egyszerűen beleolvad a bőrbe. Rengeteg videót lehet látni az interneten, ahol a lányok a stick-et az arcukhoz/szemükhöz érintve közvetlenül a bőrre kenik, rajzolnak vele. Lehet ezt így is persze, de én inkább a természetes hatás (na meg a spórolás) érdekében az ujjbegyemet érintem a stick végéhez, várok pár másodpercet, hogy átvegye a bőröm hőmérsékletét, majd beletapicskolom a szem alatti karikáimba. Így nem érzem úgy, hogy lenne rajtam plusz réteg és meg sem lehet mondani, hogy egyáltalán használtam volna-e korrektort, egyszerűen nincsenek karikáim és nem ül bele az apró redőkbe! Közepes fedése van, amit egy nagyobb eseménynél határozottan erőssé lehet építeni.
Nem határozottan matt, nem is csillog, inkább természetes hatásúnak mondanám.
Nekem szárazbőrűként nem szükséges fixálnom se.
A kompakt nagyon jól záródik, nem kell félteni.
Egy negatívuma van és ez a pozitívuma is egyben: kicsit gyorsan tud fogyni az állagából adódóan, ami miatt pont olyan nagyszerű használni.
Tudom magamról, hogy nagyon elfogult vagyok a Marc Jacobs termékekkel kapcsolatban, de hát mit van mit tenni, ha egyszer tényleg beválnak. Amit kiemelnék az tényleg az, hogy nagyon tudnak alkalmazkodni a bőrfelülethez és szinte egybeolvadnak a többi - akár más márkájú - termékkel.

1 ÖSSZETEVŐ