shiningstar

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 8.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 8.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Vichy Izzadságszabályozó Golyós Dezodor

Vichy Izzadságszabályozó Golyós Dezodor
2022. december 4.

Egyetlen golyós dezodor sem oldotta meg az izzadás-görényszagúnakérzemmagammárdélben problémát és a spray dezodorok praktikusak napközbenre, de még annyit sem bírnak mint a leggyengébb golyós testvérük. Annyi jót írtatok itt erről a kis haverról, hogy gondoltam teszek vele egy próbát a nyáron. Sajnos nem azt kaptam amit vártam. Nem volt teljes csalódás, de nem is érzem úgy hogy megtaláltam a megoldást.

Azt hittem ekkora árért kapok valami kicsit ami erős. Hát...hiányzik belőle egy kis plusz kraft. Én úgy érzem mintha az átlagos napok végére is elfogyna az ereje - pedig mostanában szégyellem bevallani, de nem igazán volt sport vagy edzés beiktatva a napjaimba. Nem sajnálom felkenéskor, de nem is pottyanok át a ló túloldalára, de így is fürdés előtt néhány órával már lehet érezni, hogy elfáradt. Ugyan ha megölelnél valakit nem valószínű, hogy ő érezné a ruhán keresztül, de te érzed, hogy lassan átkúsznak a szagok, ez pedig rég lelépett.

Nincs erőteljes illata vagy szaga. Engem a gyógyszertárakban kapható krémek és kencék illatára emlékeztet - az a jellegzetes laboratórium illat ami a drágább krémek velejárója. Kell neki egy 10-15 perc mielőtt felveheted a pólódat - ez az idő kötelező. Nem keni össze és nem fogja meg a ruhát, de érdemes megvárni amíg a java beszívódik. Alapvetően teszi a dolgát, de a Vichy nagyon nagyot mondott azzal, hogy 48 órán keresztül tart a hatása - nem is kell addig -, de 12-16 órát ki kellene bírnia.

Lehet hogy próbát teszek a piros kupakos tesójával, mert ez nekem nem bizonyult elégnek.

Tresemmé Keratin Smooth Sampon Marula Olajjal

Tresemmé Keratin Smooth Sampon Marula Olajjal
2022. december 2.

Na még egy borzalmas sampon amivel dolgom volt. De az én hibám. Bevált stratégián ne változtass. Akkor se ha hónap vége vót'.

A billenős adagolókupak érdekes. A csomagolásáról ennyit.

A sampon borzalmas. Göndör, száraz, éppen a vállam alá érő hajam van. Gyakran használok kifésülő sprayt és hajolajat a tövekre, különben kezelhetetlen és megoldhatatlan egy szimpla fésülködés is. Na ha valaki más is használ bármiféle hajolajat és hajlamos halogatni a hajmosást - wow... -, az felejtse el gyorsan ezt a sampont. Durván vizesnek kell lennie a hajnak mielőtt az első kisebb adagot ráteszed. Igen, elsőt. Na ez nagyjából előkészíti a hajadat, hogy rendesen meg tudd mosni. Ez azt jelenti, hogy magyarosan fogalmazva ba**ik habzani és emiatt érezhetően eloszlatni sem igazán lehet. Leöblíted, újabb adagot nyomsz, ezúttal nagyobbat. Na itt már megteszi a dolgát. Relatív könnyű leöblíteni - voltak már leöblíthetetlen samponjaim, ez legalább nem az. Az illata...meh...elmegy. Még a kondicionálójával együtt is szárítja a hajat és nem oldja meg az egyenességet.

Összeségében senkinek nem ajánlom.

10/100

Hurraw! Vanilla Bean Lip Balm

Hurraw! Vanilla Bean Lip Balm
2022. december 2.

Még nem ismertem ezt a márkát így a legszimplább verziót választottam kezdésnek - ezt. Mert a vaníliát nehéz elrontani. Gondoltam.

Kezdem a csomagolással. Abszolút nem áll kézre. Ovális formája van az aprócska tubusnak, nem kerek. Éppen ezért is nehéz a szokványos és gyors módon felkenni. A kupak először nehezen levehető, de meg lehet szokni egy-két nap után. A tubus alján levő apró lemezt kell tekerni, hogy emelkedjen - remélem vékony és kicsi ujjai vannak annak aki megveszi. Műkörömmel nem is próbálkozzatok megtekerni vagy csak a kupakot levenni róla. A jó hír, hogy újrahasznosított műanyagból készült...

A krém maga egy kicsit az olvadóban levő sütő margarinhoz hasonlít konzisztenciájában. Illata majdhogynem nincs is, ami kiábrándító. Meglepő módon nagyon eredményes abban amire árulják. Felkenés után nem válik folyóssá az ajkakon, nem folyik le onnan ahová felkenjük. Szépen elvégzi a dolgát aztán lassan beszívódik.

Lényegét tekintve elvégzi a dolgát és megér egy próbát, de nem kifejezetten illatos és nem a legjobb a csomagolás.