Shiron212

Regisztráció dátuma: 2020. május 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2020. május 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 3 vétel
Megnézem

New Brand The Royal Men EDT

New Brand The Royal Men EDT
2021. július 23.

Egy ideje szemezgetek ezzel az illattal, ma pedig magamra fújtam egy kínai üzletben.
Royal Mayfair utánzatként hirdetik, de megoszlanak a vélemények, ugyanis néhányan inkább a Royal Water-hez hasonlítják - sajnos nem tudom alátámasztani, minek a klónja pontosan, mert még nem volt tapasztalatom egyik Creed-del sem.
Az eredetiek illatjegyei alapján mindkettőre lehet asszociálni, de személy szerint én a Royal Mayfair felé húzok - friss, virágos, kicsit fűszeres és kámforos kreáció, leszáradáskor pedig fásság járja át.
Mondhatni uniszex, akárcsak az eredetiek, de a virágosság (ami gondolom rózsa) nagyon dominál, emiatt még talán nőiesebb hatása is van.
Hozzá kell tennem, hogy nincs olcsó "szaga" vagy nagyon szintetikus beütése, simán azt hinné az ember, hogy egy minimum 10.000 forintos parfüm csiklandozza az orrát.
Az összehasonlításokat félretéve, szerintem önmagában ez egy érdekes illat, egyértelműen picit régies/klasszikus beütése van és mindenkin finom lehet.
Tartósságát tekintve egészen biztosan nem világbajnok, maximum 5-6 óra, és csíkot is talán az első fél órában - 45 percben húz.
(kétlem, hogy a Creed friss illatai jobban muzsikálnának a természetes összetevők és a kevés szintetikum miatt)
Az üvege vastag bázisú, megfelelően kézreáll, a fúvóka tetejére NB logó van gravírozva és a kupakja bár műanyag, többet nyom, mint az ember ránézésre hinné.
Vétel előtt ajánlott kipróbálni, hisz valószínűleg nem mindenkinek lesz a kedvence, de ennyi pénzért akár vakon is nyugodtan meg lehet rendelni.

Tonino Lamborghini Invincibile EDT

Tonino Lamborghini Invincibile EDT
2021. május 22.

Elég csak ránézni az illatjegyekre és egyből feltűnik, hogy ez egy Creed Aventus kópia.
Az árához képest az illat meglepően jó minőségű és elég jól össze van rakva.
Füstös, fás, citrusos, de üdítően frissítő.
A benne lévő gyümölcsös jegyek egyáltalán nem édesek, hanem inkább savanykásak, kesernyések.
Végső fázisában a vanília és a pézsma kerülnek előtérbe, ezzel megédesítve egy kicsit a kompozíciót.
Hozzá kell tennem, hogy az eredetit nem illatoltam még, de a többi klónhoz képest valahogy mégis más.
Kicsit egyszerűbbnek/letisztultabbnak hat, az ananászos jelleg helyett inkább egyfajta citromosság dominál, valamint a nyírfa füstje sem olyan "cigarettafüst" hatású.
Leszáradáskori fázisában talán jobban hasonlít a többi klónra és arra a vonalra, ami számomra ismerős.
Én úgy érzem, hogy jellegében kicsit közelebb áll a Terre d'Hermès-hez, mint az Aventushoz.
Parfümolaj sajnos nem sok lehet benne, mert kifújáskor folyik, ajánlott vele vigyázni.
A tartóssága átlagos, 5-6, jobb esetben 6-7 órával lehet számolni, sosem húz maga után túl nagy csíkot, elég bőrközeli.
Ilyen árkategóriában vannak erősebb illatok is, én is kicsit többet vártam volna tőle, de ennyi pénzért tökéletesen megteszi.

Dunhill Century EDP

Dunhill Century EDP
2021. május 11.

Nem az én világom sajnos, teljesen másra számítottam :(
Az üvege nagyon csalogató, kitűnő minőségű, ráadásul mágneses tetővel.
De az illata olyan, mintha égett gumit mártottak volna kékszőlő üdítőbe, emellett még kicsit füstös és savanykás is.
Igazából nem lenne rossz az elképzelés, de a cypriol olaj teljesen elrontja az összképet.
Sosem gondoltam volna, hogy a szantál ilyen száraz is lehet.
Ha a Santal 33 is valami ehhez hasonló, akkor inkább nem kérek belőle. (legalábbis egy teljes üveggel biztosan nem :D)
Tartóssága jó, hiszen egy eau de parfum-ról van szó, a hatósugara pedig nem túl nagy.
Tavasszal és ősszel, idősebb embereken tudom leginkább elképzelni.
Mindenkinek ajánlom, hogy vétel előtt kérjen belőle fújóst!!!
Kár volt vakon megvásárolni, de legalább nem volt drága + kicsit "csiszoltam" vele az orrom.