siamensis

Regisztráció dátuma: 2016. november 29.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. november 29.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Logona Sampon korpásodás ellen bio borókával

Logona Sampon korpásodás ellen bio borókával
2020. augusztus 11.

A márka minden hajtípusra való, csalános samponából próbáltam ki egy kis kiszerelést, és ahhoz képest, hogy az én érzékeny fejbőröm az ilyen jellegű termékeket egyáltalán nem szokta jól tolerálni, az egész jól működött: alig viszketett vele a fejbőröm, és a hajam textúrája is egész jó volt. Ezen felbuzdulva mindenképpen ki akartam próbálni a korpásodás elleni samponjukat is, abban bízva, hogy az csak még jobb lehet, szóval nagy reményeket fűztem hozzá.
Ehhez képest teljes csalódás volt: a hajam tisztára gubancolódott, gyorsabban is zsírosodott, és a fejbőrviszketés is eléggé előjött. Az utolsó néhány használatnál már gyulladásokat is okozott, végig a fejbőröm hátsó felületén, úgyhogy végül az utolját ecsetmosásra használtam el, ami amellett, hogy egy kifejezetten drága samponról beszélhetünk, azt hiszem mindent elmond.
Fun fact: ennek a samponnak pincefal szaga van. Amit számomra is megmagyarázhatatlan módon én nagyon mókásnak találtam. 😀 Azt hiszem, ez az egyetlen oka, hogy megkapja a második csillagot, mert a rengeteg fura szagú korpásodás elleni sampon között, ez legalább végre valami eredeti -- mégha aligha is ez volt ezzel a céljuk.

Terra Naturi Sensitiv Sampon

Terra Naturi Sensitiv Sampon
2020. június 20.

A hajam textúrája tök jó vele: van tartása, be tud hullámosodni, nem gubancolódik -- az első néhány napban. Merthogy sajnos gyorsabban zsírosodik a hajam ezzel a samponnal, az utolsó egy-két napban már a vállalhatatlant súrolta, és ilyenkor néhány alkalommal még a korpám is láthatóvá vált a hajtöveknél, pedig ez egyáltalán nem jellemző. Kár, mert egyébként a fejbőrviszketés is egészen viselhető volt a használata mellett. Sokat kell belőle használni, mert egyébként nem érezném teljesen tisztának a hajamat, így extrém gyorsan el is fogyott. Azt viszont meg kell jegyezni, hogy a három drogéria natúr sajátmárkás érzékeny fejbőrre való samponjai közül messze ez muzsikált a legjobban. Ezt akár újra is venném, ha szükség volna rá, mert az első napokban tök jó volt a hajam, csak annyi, hogy sűrűbben kellene hajatmosnom a használata mellett, és ezt a kompromisszumot egyelőre nem szeretném vállalni, mert még nem adtam fel a reményt, hogy találok ennél jobbat is. Kár, hogy korpás hajra való samponjuk nincs a szortimentben, azt szívesen kipróbálnám.

Sante Bio Lávaföld Korpásodás Elleni Sampon

Sante Bio Lávaföld Korpásodás Elleni Sampon
2020. június 13.

Teljesen érthetetlen volt számomra ez a sampon.
Volt mikor nagyon jó tartást, jó textúrát adott a hajamnak, szépen be is tudott hullámosodni - és ilyenkor alig vagy egyáltalán nem viszketett a fejbőröm. Máskor viszont egész erőteljesen előjött a fejbőrviszketés (nem volt elviselhetetlen, de sokszor kellemetlen), és ugyanekkor a hajam textúrája is rettenetes lett, szinte teljesen egyenes lett, és semmi tartása nem volt, csúszóssá vált, ami pedig egyáltalán nem jellemző a hajamra, és nagyon utálom. És sajnos nem sikerült rájönnöm, hogy mitől függ az, hogy épp melyik módit produkálja, amit nagyon sajnálok, mert amikor jó volt, akkor nagyon jó volt, így viszont sajnos nem lehet rá számítani...
A habzással nekem tenyérben előre felhabosítva nem volt problémám (ajánlom így kipróbálni, ég és föld volt a különbség), ugyanakkor viszont rengeteget fölvett belőle a hajam, és így extrém gyorsan elfogyott, ehhez képest viszont drága.
Ennek ellenére újravenném, ha megbízható módon tudná produkálni a jobbik verziót, de ez így nekem nem kerek. Talán később még valamikor adok neki egy esélyt, hátha akkor jobban fog klappolni a dolog, mert nem reménytelen. Három csillag, mert egyáltalán nem tudom eldönteni, hogy jó vagy rossz nekem a termék.