sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Fabulon Naptej SPF30

Fabulon Naptej SPF30
2019. június 26.

Nem komoly vízparti vagy hétvégi kiruccanásokhoz vettem, csak ahhoz, hogy a nyári délutánokon hazafelé bringázásokkor védje a karjaimat a naptól. Valami olcsóbb drogériás kategóriát kerestem, ami alkoholmentes.
Az ára és az alkoholmentessége miatt kap tőlem két csillagot. Amúgy nem érzem, hogy megfelelően védene, hiába kenem be a karjaimat alaposan (közvetlen indulás előtt kizárt, hogy lekopjon és a karjaimra nem is izzadok), mégis látszik, hogy szeplőszerű napfoltok jelennek meg az alkaromon. Emellett még ragacsos is, muszáj utána alaposan kezet mosni, ráadásul a fekete nadrágjaimat is jól összekeni, ha tekerés után esetleg még leülök, teszek-veszek.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2018. május 20.

Az első üveg végére értem, egész jól kitartott, de nem is használtam minden este. Szerintem korrekt kis kence, a hatása is viszonylag jó, főleg, hogy ugye nem vényköteles (így nem is vártam olyan wow hatást, mint a Differintől). Sajnos a pórusaimat nem finomította, de a pattanások utáni foltjaimon mással koprodukcióban segített, a beszívódásával sem volt különösebben gond esténként, egyáltalán nem irritált. Mivel jön a nyár, egyelőre nem tervezem újravételét, de télre lehet, hogy ismét beszerzem.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2018. március 17.

Nem új dolog a niacinamide a rutinomban, ilyen nagy koncentrációban viszont még nem használtam. Alapvetően azért vettem, hogy a bőröm zsírosságát visszafogja, hát pont ebben rontott helyzeten. Csillagot emiatt vonok le. Viszont szeretem amiatt, hogy a használata mellett szinte nincsenek pattanásaim, halványodnak a foltok, alig jelentkezik pirosság az érzékenyebb részeimen és a bőröm is puhább. Ha nem használom, akkor viszont minden rosszaság visszajön és a bőröm is kevésbé zsíros. Egyelőre se veled, se nélküled viszonynak tűnik, a hatása bizonyos tekintetben elég tuti.

4 ÖSSZETEVŐ