silence

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 18.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 18.
Bőrtípus: -

Megnézem

Casamorati 1888 Dama Bianca

Casamorati 1888 Dama Bianca
2020. május 27.

Sorban tesztelgetem a Casamorati-kat, eddig a Líra volt az egyetlen, ami annyira betalált, hogy megvettem üvegében is.
Most a Dama Bianca a soros: egy Nerolis mintácskából kóstolgatom.....
Rajtam ez az illat teljesen olyan, mint Kurkdjian Gentle Fluidity Gold-ja!
Közvetlenül felkenés után először erőteljesen édes citromkrémes, ez a rész nagyon tetszik, de aztán átvált valami “babás” vagy “mamás” illatra (nem tudom eldönteni melyikre)....
Simogató, babás, púderes, de egyben hideg és poros.
Aztán beugrik honnan ismerős: Nagymamám régi, klasszikus pipereasztalánál volt mindig ilyen illat!!!
Hmmmm....... szép emlékek!
Puha, édes-vaníliás, mély és poros illat. Kicsit virágosnak is érzem, aztán a végére eléggé beédesedik....
Majd ismét MFK Gentle Fluidity Gold jön elő rajtam!
Nem mondanám rossz illatnak, sőt, inkább nagyon is kellemes! De magamon nagyon nemmmmm! Én ezt inkább idősebb hölgyeken tudom elképzelni!

Parfums de Marly Delina

Parfums de Marly Delina
2020. május 26.

2020. május 26.
Delina csak nem hagyott nyugodni…!
Az elmúlt fél évben rengeteget teszteltem, az előző véleményem óta több gyári mintát elhasználtam, aminek az lett a vége, hogy teljesen beleszerettem.
Nem vagyok egy elvakult rózsa rajongó, de azóta rengeteg rózsás illatot végigpróbáltam és arra jutottam, hogy Delina a leges-legszebb rózsaillat, amivel valaha találkoztam!
Sokat változott a véleményem ősz óta (ezért jócskán meg is kurtítottam az akkori irományt), már nem kislányosan hercegnősnek érzem ezt a parfümöt, inkább romantikus - nőiesnek…. pl. fehér ruhás menyasszonyi illatnak is maximálisan el tudom képzelni!
A rózsás parfümöknél sokszor előfordul, hogy öreges, bepunnyadt rózsák köszönnek vissza egy idő után egy-egy illatban…… Delina azonban teljesen más!!!
Ez a rózsa valami elképesztően finom, a kifújás pillanatától a leszáradás végéig megmarad ugyanolyan harsogóan frissnek, és harmatosan ropogósnak, amilyennek egy fiatal, frissen szedett ropogós rózsának kell!
A rebarbara és a licsi a legjobb párosítás, amit ezekhez a harmatos rózsaszirmokhoz hozzá társíthattak. Ezek végig megadnak egy friss és harsogó érzetet az alapjaiban mélyebb, édesebb jegyeket tartalmazó illatnak. Az alapok (vanília, cashmerán, tömjén, vetiver) csak annyiban mutatkoznak meg a bőrömön, hogy megadják a kellő mélységet és tartósságot a parfümnek.
Tartóssága egyébként fantasztikus, reggel elég két apró fújás nyakra, egész nap harmonikusan ölel körbe és még este is tart, sőt éjjel, esti tusolás után is, álmomból felébredve is lágyan meg-megcsap az illata….
Delina egy kicsattanóan vidám, élettel teli, pezsdítő, boldogság - illatú parfüm. Egyszerre modern és klasszikus!
Sokszor és sokféle alkalomra, több élethelyzetben használtam a kis mintáimat, de sehonnan nem tudtam hazajönni bókok hada nélkül.
Itthon, egyedül, mások befolyásoló véleménye nélkül is ugyanúgy elkápráztatott…… végül teljesen elvette az eszem, maximálisan belehabarodtam!
Arra jutottam: nekem ő KELL, teljes üvegében!
Sok másik parfümömet eladtam, hogy ezt az illatot magaménak tudhassam, de nem bántam meg! Delina nem egy múló szerelem, ő biztosan örök tagja marad népes gyűjteményemnek!

2019. november 2.
Igazi hercegnő illat!
Erről a parfümről nekem egy mesebeli történet ugrik be: “és jött a herceg fehér lóval….” - annyira kis bájos, szolid, de mégis káprázatosan elbűvölő, finom, szende és nőies.
A kifújás után rögtön elárasztanak a frissen szedett harmatos rózsaszirmok, aminek a licsi és a rebarbara ad egy harsogóan friss, ropogós érzést. Ennek köszönhetően igazán egyedi lesz, és kiemelkedik a többi szimpla rózsás parfüm közül.
Egy igazi mesébe illő, ízléses, finom, angyali illat, bájos, kecses hölgyeknek.

Byredo Gypsy Water

Byredo Gypsy Water
2020. május 25.

Kb. 1 hónapja van meg, vakvásárlás volt, az itteni véleményekre alapozva vettem egy teljes, 50 ml-es üveggel.
Ez az az illat, ami a kifújástól a teljes lecsengésig a legnagyobb átalakuláson megy keresztül rajtam.
Első kifújásnál nagyon megijedtem; egy az egyben férfi arcszesz feelingje volt… 1-2 perc elteltével pedig felsejlik a fenyő tűlevelének illata is.
Nagyon friss, citrusos - fűszeres, kicsit markáns oldalát mutatta az első fél órában….
az járt a fejemben, hogy "egy pasin nagyon szívesen szaglásznám, mert isteni finom, de rajtam semmi feminin tulajdonságát nem mutatja” - vállat rántva ekkor úgy gondoltam, nem baj, majd megkapja a Párom.
Kis idő elteltével azonban már kezd alakulni, először finom friss tusfürdő illat bontakozik.... Tisztaság érzet! Olyan, mint amikor egy forró nyári nap után letusolsz….
A borostyán megtöri az éles citrusokat, egyre balzsamosabbá, sikamlósabbá válik és eltűnik belőle a pasis karcosság.
Majd a szantál és a vanília hatására édesedik, krémesedik..... Ekkor már egyre inkább a nőies oldalát mutatja, hihetetlenül alkalmazkodik viselőjéhez!
Édeskés, de mégis pezsdítően friss, légies, könnyed és éteri varázslat. Hűvös, de egyben meleg is….. elképesztő, amit művel!
Aquás, zölden friss és légies….. viselése közben a Hermés un Jardin Sur le Nil-je ugrik be, amit nagyon imádok a meleg nyári napokon.
Éééééés, Timinek igaza van: nálam is folyamatosan előtör a citromos répa torta illata (ami szintén nagy kedvencem).
Véleményem szerint ilyennek kellene lenni egy mai, fiatalos, modern és öntudatos nő kánikulaillatának! Frissnek, fittnek és ropogósnak! Ez végre nem egy agyoncukrozott trend-illat, amit mostanság a tinilányok viselnek!
Első használatkor azonnal beleszerettem! Bátor húzás volt a vakvásárlás (mert ez sem volt olcsó mulatság), de elmondhatom, hogy életem egyik legjobb vakvására volt!

1 MÁRKA