silence

20330 pont

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 18.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

20330 pont

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 18.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Montale Mukhallat

Montale Mukhallat
2021. január 18.

Borzasztóan szintetikus, sziruposan édes műeper!
Én nem is tudom mit vártam, hiszen az előttem szóló Krémmániások már olyan jól megfogalmazták: “rózsaszín Orbit gyerekrágó”, “illatos radír a 80-as évekből”……. Mind - mind helytálló megfogalmazás.
Olvastam itt az elrettentő véleményeket, ennek ellenére csábítottak az illatjegyei: “eper, mandula, mósusz, perui balzsam, vanília”. Az összeset szeretem, sőt, 40 éves vén fejemre gyermekien rajongok az édes cukorkás illatokért.
Montale alkotásaival is általában jóban vagyok, jópárat üvegében is birtoklok, még a mások számára elrettentően erős oud-jait is élvezettel viselem.
Gondoltam, hogy talán túlzás, amit korábban olvastam és nekem mégis tetszeni fog……. kíváncsiságom hajtott, így hát rendeltem egy mintát tesztelésre.
Ááááááájjjjjjjjjjj! Hát csak hallgatnom kellett volna a korábbi hozzászólókra!!!
Ez tényleg brutálisan szintetikus, édes műeper. A “gyerekrágó” és az “illatos radír” képe mellé nekem még az epres vattacukor és a rózsaszín kanalas orvosság képe ugrik be gyerekkoromból.
Ez minden, amit hozzá tudnék tenni.
Parfüm? Még csak véletlenül se!!! Esetleg 1500Ft-os gyerekparfüm olyan 4-5 éveseknek, de hogy 20.000-ért 50 ml???? 😳

Xerjoff Ouverture EDP

Xerjoff Ouverture EDP
2021. január 16.

2020. December 20.
Ismét egy káprázatos, csábító, kábulatba és bűnbe ejtő Xerjoff!
A Sospiro féle Ouverture-t nem ismerem, így különbséget nem tudok tenni, de ez egy lélegzetelállítóan gyönyörű parfüm.
Intenzív, érzéki fűszeres illat, narancsos - fügés nyitánnyal, füstös, balzsamos, szantálos - vaníliás leszáradással.
Kifújáskor vibráló, élénk a citrusoktól, majd a virágok is nyitogatják szirmaikat (rajtam leginkább az ylang-ylang és a jázmin dominál).... érdekes, hogy az én bőrömön a többi virág nem is igazán érezhető, viszont egyfolytában fahéjas - szilvát érzek magamon (ez azért meglepő, mert szilva elvileg nincs is benne, csak fahéj).
Majd fokozatosan előbújnak az édes - krémes, meleg, simogató, vaníliás - szantálos alapok, ami aztán egész nap ki is tart és végleg bűvkörébe von.
Xerjoff-tól megszokott erős hatósugárral és fantasztikus (egész napos) tartóssággal.
10-es skálán 10-es illat, hibát nem lehet benne találni - maximum azt, hogy ez is elvette az eszem!

2021. Január 16.
Olyannyira elvette az eszem, hogy nadrágszíjhúzás után meg kellett vennem a csodás, bársonyborítású 100ml-s üvegcsével.
Az elmúlt napokban, ahogy beköszöntöttek a fogcsikorgató mínuszok, egyre inkább csak erre a fahéjas - szilvás gourmand finomságra vágyom (merthogy még mindig szilvásnak is érzem)……
Egyszerre melengető érzés a testemnek (olyan könnyedén, bársonyosan ölel körbe, mint egy puha, meleg takaró) és megnyugtató érzés a lelkemnek ez az édesen simogató, bűn nélküli csábító.
Ezekben a depressziós hangulatú, zord, hideg napokban kell ez a kis kényeztetés!
Őszi - téli illatgardróbom állandó szereplője marad, ez tuti!

Byredo Bal d'Afrique EDP

Byredo Bal d'Afrique EDP
2021. január 10.

Valószínűleg elfogult vagyok ezzel az illattal, de nem tudok rosszat írni róla.
Bennem nagyon szép emlékeket ébresztett már rögtön a felfújáskor...
Pár percig kattogott az agyam, milyen tusfürdőre vagy szappanra emlékeztet, majd bevillant; rögtön megrohantak az emlékek.
Finom, könnyed tisztaságillat, Drága, imádott Nagyimnak volt ilyen illata, mikor fürdés után tiszta ruhába bújt.
A mai napig nem tudom, hogy vajon a mosdószappanjának, vagy a ruhájának volt ilyen kellemes illata (felteszem, hogy mindkettőnek, mivel akkor még házi szappannal mostak és azzal is fürödtek)
Na, mindegy is..... a lényegen nem változtat, mert tetszik!
Finom könnyed, kedves kis illat, ami visszafogott sillage mellett meglepően tartós rajtam.
Délután 4 körül fújtam magamra a kis fújós mintámból, az esti tusolás után, este 9-kor még mindig meg-megcsapott az illata.
Csillogó szemekkel, felvillanyozódva mutattam a Páromnak, aki csípőből csak ennyit mondott : “nyanyás” - meglepődtem, mert nem szokott ilyesmit mondani az illataimra, ráadásul azt sem tudhatta milyen emlékeket ébresztett bennem az illat.
Nekem akkor is tetszik, nem érzek benne semmi “izzadságszagot”, amit lentebb olvasni, sőt, Párommal sem értek egyet a “nyanyás” jelzővel.
Ez egy egyszerű, könnyű, virágos-fás, szép kis szappan illat. Nincs ezzel semmi baj..... bárki bármit mond, én nem tudom nem szeretni.
Nem igazán az én illatom, ezért nem fogom üvegében megvásárolni, de az emlékek, az illatélmény és a tartósság miatt mindenképp pozitív számomra összhatás és nem tudok 5 csillagnál kevesebbet adni.