slytherclaw

Regisztráció dátuma: 2016. november 4.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. november 4.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

The Ordinary High Adherence Silicone Primer

The Ordinary High Adherence Silicone Primer
2020. február 16.

Rólam tudni kell, hogy utálok alapozót használni. Egyrészt nehezen találok megfelelő színt (nagyon világos, ám sárgás tónusú bőröm van), másrészt nem szeretek azon aggódni, hogy kit vagy mit fogok összekenni vele napközben. Ezért jutottam el pár éve ahhoz a megoldáshoz, hogy hosszabb napokon a szokásos korrektor+púder kombót felturbózom egy primerrel, így általában még egy egész napos tanítás után sem fénylik nagyon az arcom.
Erre szuper ez a primer. Nagyon kellemes állaga van és finom, hidratált érzést hagy maga után. Nyilván nem teljes mattítást várok el tőle, hanem csak azt, hogy az orrom meg a homlokom ne nézzen úgy ki, mintha belefejeltem volna egy tálka olajba. Ezt pedig hozza, úgyhogy én elégedett vagyok vele. Nem használom minden nap, de nem tapasztaltam tőle semmi kellemetlenséget eddig.

The Ordinary Lactic Acid 5% + 2% HA

The Ordinary Lactic Acid 5% + 2% HA
2020. február 9.

Egy hónapja használom, szintén első hámlasztóm volt. Az elején kétnaponta használtam, de amikor már nem éreztem a felvitele után bizsergést, napi használatra váltottam, és mintha kicserélték volna a bőrömet. Alapvetően problémamentes bőröm van, havonta egy-két pattanás jön ki az államon (ha túl sok cukrosat eszem), de úgy éreztem, hogy a tél megviselte. Ettől a gyengéd kis hámlasztótól visszanyerte a ragyogását, de közben a T-vonalam zsírosodása mérséklődött, és szépen halványul az a pár heg, ami már évek óta makacsul tartotta magát.
Ugyan magában is hidratál, én a TO Hyaluronic Acid 2% + B5 szérumot és a TO Squalane-t használom fölé, hogy a nedvességet "bezárjam" és ez a trió nagyon jól működik nálam éjszakára.
Most megrendeltem a 10%-os változatot, kíváncsi lettem rá, hogy kétszeres erősség vajon mit tudhat.

Himalaya Herbals Stain-Away Fehérítő Fogínyvédő Gyógynövényes Fogkrém

Himalaya Herbals Stain-Away Fehérítő Fogínyvédő Gyógynövényes Fogkrém
2020. február 2.

Egyszer nem volt a Sparkly White, úgyhogy ezt vettem helyette, helyből egy dupla csomagot. És milyen rosszul tettem.
Pár napig semmi baj nem volt vele, az íze tetszett és a tisztító hatásával is elégedett voltam, aztán hirtelen azt vettem észre, hogy nagyon érzékennyé váltak a fogaim és az ínyem is vérezni kezdett, pedig ezelőtt ilyesmi sosem történt. Már egy pohár vizet sem tudtam meginni fájdalom nélkül. Miután felfüggesztettem a használatát, elmúltak lassan-lassan a tünetek.
Semmiképp nem fogom újravenni, elhasználni is csak úgy, hogy hetente maximum egyszer mosok vele fogat.

4 ÖSSZETEVŐ