souzanna

Regisztráció dátuma: 2016. április 20.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. április 20.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Skinoren Krém

Skinoren Krém
2021. január 26.

A bőrgyógyász rozaceára írta fel (ami mondjuk meglepő, mert ahogy olvastam a leírását inkább acne kezelésére való).
A brutál bőrszázazságot, fájdalmas kipirosodást javította, voltak olyan napjaim, amikor majdnem teljesen egészséges színű volt a bőröm. Pattanások egyáltalán nem jöttek elő a kezelés alatt.

Az elején csípett felkenés után, de teljesen tolerálható mértékben.

Most abba kellett hagynom, mert azzal a krémmel nem fér össze, amit jelenleg használok, de biztos vissza fogok térni hozzá.

Effezel Gél

Effezel Gél
2021. január 26.

Bőrgyógyász írta fel ezt a krémet kb. 1 hónapja, mert az aknés időszakomat felváltotta a rozacea. A kezelés részeként, mivel nem szerettem volna szájon át szedős kezelést, felírta ezt a krémet.

Kb.egy hét használat után egyik este zuhanyzás belenéztem a tükörbe és azt láttam, hogy olyan vörös a fejem, mintha 2 órát futottam volna megállás nélkül. Pár órán belül iszonyatos módon fájni kezdett a bőröm, tűz forró volt és szabályosan azt éreztem, hogy ég. A krémet azonnal abbahagytam, aznap már fel se kentem. Reggelre a SZEMEM környéke is vörös volt, úgy néztem ki (és úgy is éreztem), mintha 10 órát napvédő nélkül a napon aszalódtam volna.
A fájdalmat csak hűtőpárnával lehetett elviselni, a sima hidratáló is csípett, pokoli volt, két nappal később pedig elkezdett ocsmány módon hámlani az egész képem....
Azt gondolom nem tájékoztatott az orvos arról, hogy tilos más acné kezelésére szolgáló készítményt ezzel együtt használni (az arctisztítóm és a nappali krémem az volt).

Most újra kezdtem használni csak sima hidratálókrém mellett, de ha ez mégegyszer előfordul kivágom a kukába.

Egyébként nem tudom mennyire jó dolog egy olyan krémet használni, ami konkrétan kifehéríti a színes vásznat vagy a hajadat és amúgy magzatkárosító anyag van benne... (ezért sem engedtem a szájon át szedhetős verziót...)

Elizavecca Milky Piggy Carbonated Bubble Clay Mask

Elizavecca Milky Piggy Carbonated Bubble Clay Mask
2020. április 27.

Jó, hát imádom na :D

x fura, pudingos állaga van a tégelyben, picit nehézkes kiszedni és felkenni az arcra
x viszont utána szuperül "felfelhősödik", pattog a bőröm.
x az illata szerintem kellemes
x lemosni megint kihívás viszont utána szuper tiszta, pihe puha a bőr

Lenyűgözött, marad az biztos.

2 ÖSSZETEVŐ