SweetLikeMee

Regisztráció dátuma: 2020. május 8.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok
Korcsoport: < 18

Regisztráció dátuma: 2020. május 8.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok
Korcsoport: < 18

Bioderma Sensibio Light Krém

Bioderma Sensibio Light Krém
2020. augusztus 10.

Nekem kombinált bőrtípusom van, ezért olyan hidratálót kerestem aminek könnyed az állaga, nem pedig egy zsíros krém, ami eltömítheti a pórusaimat.
Fontos volt az is, hogy ne tartalmazon semmilyen irritáló összetevőt pl.alkoholt, mesterséges illatanyagot és szinezéket se.
Ez a krém tökéletesen bevált nekem, nyáron csak ezt használom, kényelmes a textúrája, hamar beszívódik, nem irritál, nem tömítette el a pórusaimat sem, és tökéltesen hidratált, puha bőrérzetet hagy maga után.
Egy tipp: Érdemes minden használat előtt jól felrázni, hogy a krém öszetevői jól elegyedjenek egymással, mert én a legelső használatkor nem ráztam fel,és akkor egy picit fura olajos réteget hagyott a bőrömön, de azóta minden használat előtt alaposan felrázom, és így nincs ilyen probléma vele. :)

UPDATE:
Őnmagában tökéletes, egy minimál rutinban (lemosó, hidratáló, fényvédő), viszont rétegzős rutinban nem a legjobb, mert hamar felkukacosodik!
Egy-két szérum még elmegy alá, ha keveset teszek mindenből, és a termékek között várunk, hogy minden alaposan beszívódjon!
Ezért inkább csak lustább napokon használom, de leginkább csak így önmagában, inkább nem kockáztatom, hogy az arcápolás végén kukacokban jöjjenek le az elpocsékolt kencéim...
De ettől még szeretem, ha csak ezzel kenem (a megfelelő mennyiségben) az arcom, akkor nem lesz kukacos! ;)

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel
2020. július 31.

Én nagyon szeretem, már számtalan tubussal elhasználtam belőle! :)
Kombinált bőrtípusom van, használata után nincs száraz, húzódó érzete a bőrömnek.
Géles, vízzel könnyen leöblíthető formula. Nem habzik annyira, mint a legtöbb géles lemosó, de pont ezért annyira kíméletes.
Viszont, ha valakinek eleve szárazabb a bőre, annak nem biztos, hogy ez lesz a kedvenc lemosója.
Télen és nyáron is szoktam használni.
Nem irritálta a bőrömet, a szememet sem csípte, a sminkmaradványokat is tökéletesen eltávolítja, de önmagában nem elég sminklemosásra!
Olcsó, könnyen beszerezhető, mindenmentes lemosó.
Ha nincs kedvem kísérletezni más lemosókkal, akkor mindig ezt veszem újra.

Garnier Micellás Arctisztító Víz

Garnier Micellás Arctisztító Víz
2020. július 25.

Nagyon bevált smink lemosásra!
Olcsó, nagy kiszerelés, és könnyedén beszerezhető, már ha nincs kifosztva a drogériákban....
Nincs benne alkohol, szinezék, és parfüm. Nem irritálta a bőrömet, és nem csípte a szememet sem.
Vattakorongra szoktam tenni egy keveset ebből.
A nem vízálló szempillaspirált, könnyendén lehozta, bár én egy kis ideig mindig ott tartom a szememen a nedves vattakorongot, hogy jobban feloldja a spirált, és így egyáltalán nem kell nyúzkodnom a szemem környékét. Az alapozót is egyből leviszi.
Vízálló sminkeket nem használok, de szerintem a vízálló sminkekkel jobban elbánna egy kétfázisú (vizes és olajos fázis) micellás víz.
Kissé ragacsos érzetet hagy maga után, de engem ez nem zavar, mert én mindig a dupla lemosás első lépéseként használom. Tehát mindig használok egy géles lemosót is, a micellásvíz után.
Összeségében nagyon szuper termék, már rengetegszer újravettem. :)