szaboalexa99

Regisztráció dátuma: 2016. április 3.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. április 3.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Lakmé Ultra Clair Hamvasító Sampon

Lakmé Ultra Clair Hamvasító Sampon
2019. december 1.

Ezt a lakmés sampont is használtam. Hamvasító hatás közelít vagy egyenlő a nullával (rég használtam már). Legalább szilikon nincsen benne. Ennyi a pozitívuma, egyébként meg ugyanolyan sls van benne mint a drogeriákban található samponokban, mosogatószerekben stb...

Cien Vattakorong

Cien Vattakorong
2019. december 1.

Ez a vattakorong a kedvencem évek óta viszont a minősége nagyon visszaesett mostanra. Tegnap vettem két csomaggal és sokkal vékonyabbak benne a korongocskák mint abban a csomagban amelyet kb. 2 hónapja szereztem be. Nem rossz így se, messze a legjobb ennek ellenére is, mert a széle le van fixálva, nem jön szét mint minden más márkának a korongja. Ennyi pénzért meg nem panaszkodok azért hogy vékonyabb, max összeillesztek kettőt ha zavaró lesz.

Lakmé Teknia Gentle Balance Szulfátmentes Sampon

Lakmé Teknia Gentle Balance Szulfátmentes Sampon
2019. december 1.

Röviden: egy alacsony minőségű szulfátmentes sampon aminek a szárító hatását a hozzá adott szilikonnal kompenzálják. (Lásd az összetevők között)

2éve használtam a sampont. Gyorsan zsírosodó, szulfátérzékeny fejbőrömre kerestem a tökéletes sls mentes sampont. Persze az összes natúrkozmetikum szétszárította a szőkített hajamat, aztán a fodrászom tanácsára megvettem ezt a sampont. Most volt 2 éve hogy folyamatosan használom, minimum 2naponta de nagyon sokszor mostam akár naponta is ha muszáj volt frissen mosott hajjal megjelennem. Az elmúlt idő alatt egyre rosszabb és rosszabb lett a fejbőröm állapota. Mielőtt elkezdtem használni a sampont, simán kibírtam 3napig hajmosás nélkül, felkötött hajjal az utolsó két napban, mert még akkor sem nézett ki úgy, mintha egy zsírosbödönbe mártottam volna a fejemet. Most pedig az elmúlt napokban megmosom a hajamat reggel, és estére olyan lesz mint aki egy hete nem mosott hajat.

Feljöttem hát az oldalra, hogy megnézzem mások mit írnak róla, lehet velem van a baj. Aztán megláttam az összetevők között a szilikont. Nagyon dühös vagyok, mert a fodrászom beszélt rá és az elmúlt évek alatt szerintem minimum 20 flakonnal elhasználtam ebből a szemétből.
Most jelenleg próbálom kimosni a fejemből a lerakódott szilikonréteget azzal az sls összetevős samponnal ami anno okozta az allergiámat. Soha többet nem próbálkozom ezzel a márkával, hatalmas átverés hogy minden napi használatra ajánlott, főleg a zsíros bőrtípusú embereknek. Katasztrófa.

Senkinek nem ajánlom, ha valaki még esetleg ilyen cipőben járna hogy rettentő zsíros a fejbőre de közben szétszőkített haja van, ajánlom a Redkennek a micellás samponját. Sls és szilikonmentes, már megvettem, de először mint írtam próbálom egy agresszívabb samponnal levakarni a fejemen lévő réteget.