szbhelga

Regisztráció dátuma: 2018. március 2.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. március 2.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Tihanyi Levendula Manufaktúra Levendula-Cseresznyevirág EDP

Tihanyi Levendula Manufaktúra Levendula-Cseresznyevirág EDP
2019. július 31.

Nyaralásunk alatt jártam a kis tihanyi üzletben, ami annyira szépen és ízlésesen van berendezve, hogy az már önmagában valódi felüdülést jelentett a bóvliárusok tengerében. Kezdeném azzal, hogy az illat nem cseresznyevirágos, hanem cseresznyés! Az első jegy, ami megütötte az orromat, az a hamisítatlan, érett cseresznye illata, ami itt szerencsére csak nagyon picit édes. Korábban soha nem gondoltam, hogy ehhez jól passzolhat a levendula, de szerintem egy csoda a kettő együtt! Egyetértek magyaredinával, tényleg csak nagyon finoman, lágyan van jelen a levendula. A kakukkfüvet én egy pár pillanatig érzem kifújáskor, ha nagyon odafigyelek :) Leszáradásakor viszont egy orientális jellegű, szantálos-balzsamos alap jött elő, ami remek egységet alkotott a korábbi fűszeres cseresznye illattal. Emiatt nem értek egyet Asianlover-rel, szerintem abszolút többről van itt szó, mint hogy "néhány natúr alapanyagot összeöntögettek" volna. Számomra legalábbis egy egyszerű, de szépen átgondolt kompozíció benyomását kelti, minőségét és egyediségét tekintve pedig magasan kiemelkedik az árkategóriájából. Tartóssága az én parfümzabáló bőrömön 4 óra, de elnézem neki. Valószínűleg a nyár a legideálisabb évszak számára a levendula frissessége miatt, de a cseresznye és az orientális háttér kicsit titokzatossá is teszi az illatot. Imádom! :)

Robert Piguet Bandit

Robert Piguet Bandit
2019. február 12.

Imádom, imádom, és imádom. A végzet asszonyának illata. A nő, aki nem alkuszik meg. Azon kevés illatok egyike, amely régi, de mégsem divatjamúlt. Teljesen kortalan. Egy dolgot nem szeretek benne: hogy nem tudom, mit érzek. Nem igazán ismerem sajnos fel az illatjegyeket itt. Nagyon fás, nagyon száraz illat, halványzöldes aldehides nyitással, majd egy nagyon enyhén szappanos-virágos szakasz következik füstős-fás-bőrös háttérrel, végül pedig a leszáradásban már a bőr dominál. Talán amiatt is nehéz jobban kielemeznem, mert az egyes jegyek rendkívül kiegyensúlyozottak, teljesen eggyé olvadnak. Szerény véleményem szerint zseniális kompozíció, nem tudok még csak hasonlót sem mondani, annyira egyedi. Nem egyszerű viselni, fel kell nőni hozzá. Plusz ő maga sem küzd nagyon érte, hogy megszeressék, ugyanis a jelenlegi női parfümdivatnak homlokegyenest az ellenkezőjét képviseli. Ha mindenáron kategorizálni szeretném, azt mondanám, hogy a Chanel Cuir de Russie és a Gres Cabochard rokona, de véleményem szerint ő az előbbieknél kifinomultabb, és a nagy hatósugara ellenére sem olyan tolakodó, ódon hangulatú illat.

Guerlain L'instant Magic (régi)

Guerlain L'instant Magic (régi)
2019. január 18.

Az az illat volt az egyik első nagy szerelmem, körülbelül 5 évvel ezelőtt vettem. Most újra lehet kapni, azonban elég erősen reformulálták. Szerintem mostmár L'Instant Magic EDT-nek kellene hívni (EDP helyett), ugyanis a hatósugara jóval gyengébb lett. Valamint hiányzik belőle a számomra "legmágikusabb" :))) összetevő is, amit sajnos megnevezni nem tudok, de nagyon friss és virágos, mámorítóan mennyei jegy volt, rögtön az elején. Én 50%-ban emiatt a jegy miatt imádtam a parfümöt... És ez már a múlté... Ez nagyon elszomorít. Pozitívum, hogy a másik 50%, tehát a puha, különleges, enyhén púderes, mandulás alap ugyanolyan, mint régen, így valami mégiscsak megmaradt a kedvenc illatomból.

Egy megjegyzés: Én az eredeti verziót eléggé könnyen romló parfümnek tapasztaltam. Sötét, hűvös helyen tárolva is érezhetően megváltozott valami a fej- vagy szívillatban 2-3 év leforgása alatt, és ez a bizonyos "legmágikusabb" összetevő is lassan eltünedezett.... Talán ezért változtattak rajta? Csak találgatok.