szilviakiralyno

Regisztráció dátuma: 2013. március 19.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. március 19.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Lush Handy Gurugu Kézkrém

Lush Handy Gurugu Kézkrém
2024. március 12.

Jaj, hogy ez milyen jó! Nem tudom, hogy kerültem ki eddig, hiszen havonta kétszer biztos meglátogatom az egyik Lush üzletet. Bizonyára most jött el az ideje, valamiért az utóbbi időben jobban igénybevett a kézbőröm, húzódott, fájt. Néhány napja kaptam egy mintát, de azonnal tudtam, teljes kiszerelés lesz belőle.Ma hazahoztam és nagyon boldog vagyok tőle. Egyrészt azért szuper, mert végre nem féltek belepakolni mindenféle vajat, olajat, kivonatokat...szóval egy rendkívül gazdag, zsíros krém, nemcsak érzésre, hanem tényleg táplál, másrészt valóban hatékony, nemcsak addig enyhít, amíg felkenem, hanem hosszú ideig érezni a hatását. Pár nap alatt helyrehozta a feszülő kézbőröm, a pirosodást, gyulladást csökkentette.
Az illata nekem meg egyenesen mennyei. Visszarepített az időben, mert nagyon emlékeztet kisgyermekkorom azulénes babakrémjére (fehér alapon kék csíkos), az illata hasonló, emelett az is egy gazdag, zsíros, majdnem inkább kenőcs volt.
Évtizedek óta itt az illata az orromban, soha nem találtam még hozzá foghatót, de még hasonlót sem, mostanáig. Ebben is van azulénes vegyület, a kék kamilla olajából, valószínűleg az is hozzájárulhat a jellegzetes illatához, na meg valószínűleg a tölgymoha kivonat. Imádom. Összetevői nagyon tetszenek, színe, állaga, hatása kiváló. Éjszakára felkenve, reggelre babakezeket csinál nekem, selymes, újjászületett bőrrel.
Maximális pontot érdemel.

The Body Shop Full Orange Blossom EDP

The Body Shop Full Orange Blossom EDP
2024. január 20.

Nagyon szép illat, nagyon szeretem. Nyár elején vettem és még alig hiányzik a flakonból, 3 fújás nap végéig kitart, ami nagyon ritka a hasonló stílusú illatoknál. Narancsvirág és kesernyés neroli , két szerelem nekem, a vetiver ad még hozzá egy kis mélységet, az egész illat gyönyörű. Friss, de enyhén szappanossá válik a bőrön, szinte életre kel, napfényes illat, igazi antidepresszáns. Lehet azt gondolni, hogy nyári illat, de a hideg időben is kitart, egyszerűen feldobja a napom. Ódákat csak az tud zengeni róla, aki mint én, imádja a nerolit és a narancsvirágot, megvallom az elmúlt években nem igazán találkoztam ennyire szép narancsvirág,/neroli illatkombinációval, vagy épp az illékonyságukkal volt bajom. Ezzel nincs. Ez tökéletes. Napsütés, kis szellő, frissen mosott, öblítő hatású illatot hoz a szél, citrusok és koktél kavarog, mosolyt csal az arcomra, boldoggá tesz , felvidít, felüdít. Egész nap úgy érzem magam illatfelhőjében, mintha akkor léptem volna ki a zuhany alól és tiszta, vasalt pamutvászon ölelne körbe. Nem egy túlkomplikált illat, de szerintem annyira komfortos, semmi nem zavar benne, elejétől a legvégéig imádom minden fázisát, minden szakasza örömet és boldogságot hordoz.
Amiért nem vonok le pontot, az a fúvókája.. na, hát az valami gyalázat, elég kiborító, hogy nem áll fixen, összevissza forog, ha sikerül is belőni, képes homlokegyenest másfelé spriccelni, vagy fröccsenteni, mert sajnos nem teríti szépen az illatszert, hanem csak úgy odaloccsantja valahova, arcra, szembe, ahova épp sikerül, szóval elég parádés, mire be tudom célozni a mellkason, dekoltázsom, esetleg a nyakam. Ennyi baj legyen, azért nyilván ez nem a legnagyobb baj a világon, de valahogy kicsit nyomna a latban a megítélésén az igényes kialakítás. Az üveg és kupak minimalista stílusa tetszik.
Az illat kárpótol és ez a lényeg.

Yardley English Rose EDT

Yardley English Rose EDT
2024. január 16.

Ez egy reggeli,frissen locsolt, üde rózsa. Épp szirmot bontott csak, majdnem csak bimbó. Fiatal, éles, már nem szende, mert látszanak szirmai, szép ívei. A színe lehet rózsaszín, narancssárga, krémfehér vagy csontszín, pici melírral szirmain. Erősen tövises, hosszú zöld szárral, nyúlánk levelekkel. Citrusos és zöld frissességgel indul az illat, valami csípős, fás illattal vegyülve, ami nagyon kellemes. Nem bódító, nem fűszeres, nem krémes, nem olajos rózsaillat ez, nincs benne vörös, sem bíborszín. Lágy és nyirkos, mint a föld, melyből kisarjadt. Nem nevezném a legnemesebb rózsának, viszont életrevalónak igen. Olyannak, amit még a kapa és a gereblye sem ront meg. Ami mellett elfér más növény vagy virág, nem bántják egymást, sőt, erősítik. Olyan Ő, mint a nyitott kertek őre, ami hajnalban már ébredezik, de szépen, minden sallang nélkül egész nap virul és illatozik. Csak úgy, a maga egyszerű módján. Talán még a méheket sem csábítja oda, de szép a szemnek és szép az egyszerű, friss illatot kedvelő orrnak. Nem igényel különös gondozást, önmagától olyan, amilyen, erős, tüskés, energikus, szikár és földhözragadt kicsit, elég neki a reggeli harmat és pici napfény ,hogy pompájában díszelegjen. Nincs szüksége semmi extra tápoldatra, semmi különlegesre, csak úgy létezik, a fény és a víz adja belé az életet.
Van ilyen rózsa és van ilyen nő is.
Akár mondhatnám, hogy minden Nőnek tud ilyen oldala is lenni, ha hagynánk.
Amikor egy reggeli napfelkelte az ablakból bámulva, gyors frissítő zuhany után, megrázva magunkat , energiával feltöltve indulunk dolgunkra.
Mindegy, hány évesek vagyunk. A szirmok akkor is nyílnak és illatoznak.
Maga a kis edt, amit én most vettem, szerintem új és megreformulált, az üvege ilyen, de évfordulóra készült, szerintem modernizált . A régire nem emlékszem.
Emez pedig olyan érzeteket kelt, amiket leírtam.
Nem csábításra született , hanem hogy egy friss, tiszta és megnyugtató illatunk legyen. Dinamikus. Néha ennyi is elég.
A túlművészieskedett niche világból besokalltam, mert oké, hogy tetszik egy kortárs festő ábzázolmánya, de valószínű, sosem tenném ki a falamra. Tetszik a szegecsekbe öltöztettett hóhér, de nem szeretnék a kezei közé kerülni. Tetszik a keleti bazár illata, de bekattannék, ha minden áldott percben a zsibvásár hangulata ölelne körbe. Tetszik az állati szag, is, az oud a pézsma legjobbja, de mégsem szeretnék naphosszat bőgő-párzó szarvasokat utánzó hímeket delíriumba varázsolni ezáltal a környezetemben.
Szóval a lényeg, hogy mindennek megvan a maga helye, és ennek a csoda kis egyszerű rózsás illatnak is. Nem fogjuk kiütni tőle a plafont, de tetterőssé tesz, jól indul vele a nap.
Ebben semmi extra nincs, csak virágok, citrus, kis fa, föld. Elég is néha ez.
Örülök, hogy megvettem.