Szofijaa

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

MDCI Parfums Chypre Palatin EDP

MDCI Parfums Chypre Palatin EDP
2021. augusztus 28.

RR véleménye több, mint helytálló. Tökéletes illat és nem hazudik, nem maszatol, mint pár niche illat (ház).
Nagytotálban megkapod teljes részletességgel a perfekcionizmust, a minőséget, nem akarja megúszni holmi művésziesnek ható ködösítéssel (tudod, amikor a tehetség, tudás hiányát dumával, marketinggel, csomagolástervezés maximumra futtatásával próbálják megúszni, na ez nem az). Rajtam a vanília és a styrax teljesen megszelíditi a többi illatjegyet. Igen, ez egy nehezebb illat, de aki legalább 5-6 számára kedvező illatjegyet talál a leírásban (és ez nem nehéz :D), az szerintem próbálja ki.

DKNY Black Cashmere

DKNY Black Cashmere
2021. augusztus 28.

Már kezdhetek gyűjteni a "folyami kavics" változatára. Itt jutottam hozzá az újabb kiadásához. Sokat hezitáltam, mert így is sok parfümöm van, de erre régóta kíváncsi voltam. Örülök neki, hogy így döntöttem.
Teljesen belesimul az ember bőrébe, nem tudom jobban kifejezni, komfortos és mégis felemelő, magasztos(eh), uniszexnek írják, de számomra nagyon nőies (pedig én is azt vallom, hogy az ilyen típusú parfümöknek nincsen neme). Elképesztő. Ezt senki nem utálhatja, mert csendes, szelíd, visszafogott, és mégis különleges, elnézést, nem tudok írni külön az illatjegyekről, egyszerűen annyira simulékony, mégis benne van az a sötétség, amit igénylek. Mindegy, írok: a szegfű és a szerecsendió ledominálja a vaníliát, pacsulit, a rózsát megölelik, mindenki a helyén van, a többi illatjegy is.
Már jó pár parfümöstárssal megegyeztem abban, hogy nem kell signatura illat, mert annyi gyönyörű illat van. De ő áll a legközelebb ahhoz, amit örök illatomnak fogadnék és már tervezem a "pótkavics vagy henger" beszerzését.

Label Parfum Maltol & Cinnamon Extrait De Parfum

Label Parfum Maltol & Cinnamon Extrait De Parfum
2021. július 2.

Elképesztő, hogy ez a parfüm még mindig nem kap akkora éljenzést, mint az ismertebb gourmand illatok ezen az áron.
Picit emlékeztet a Bois 1920 Relativamente Rosso-ra.
Elején rajtam erősen likőrös egy rövid ideig, aztán egy nagyon gyönyörű karakteres illattá szelídül, fahéjas-ez rajtam nem domináns, szépen beolvad, gyantás vanília-benzoin, és égetett cukor nem a gejl módon.
Ő a gourmand(gimi) buliban az a szolidan dark csaj (mint Thora Birch az Amerikai szépségben), aki szerényen a sarokban húzza meg magát a keserésed piájával, és mégis jóval izgalmasabb, mint a népszerű csaajszik akik végkimerülésig flörtölve, hajdobálva csak azt érik el, hogy ők legyenek a gimnázium folyosó királynői, aztán elmerüljenek a feledésbe.
Önmagában is megállja a helyét, de kíváncsi vagyok mit hoz elő szárazabb, sötétebb parfümökből.

1 MÁRKA