SzSara29

Regisztráció dátuma: 2018. december 29.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. december 29.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Schwarzkopf Live Urban Metallics Hajfesték

Schwarzkopf Live Urban Metallics Hajfesték
2021. október 8.

Én az amethysts chrome árnyalatot használom most már két hónapja. A színe nekem tökéletes a sápadt bőrömhöz, végre egy lila hajfesték, ami nem vörös. Korábban a l'oreal colorista permanent gelt használtam, először a violet, később a dark purple árnyalatot, de egyikkel sem voltam igazán elégedett, 3 hét után gyakorlatilag tégla vörösre kopott a hajam. Ha azt akarom, hogy tényleg csillogó és telt legyen a színe, akkor ezt is 4 maximum hetente teljesen újra festem, nem csak a tövét, mert kopik rendesen. A természetes hajszínem közép barna, azt is szépen befogja ahol a lenövésem van, és a korábban festett részeket is szépen fedi, de természetesen kicsit átcsillog alatta a vörös, mikor kopik. Ár-érték arányban annyira nem megérős mint a colorista, mivel abból fél tubus elég volt az állig erő hajamra, ebből az egészet el kell használnom.

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5
2021. október 4.

Februárban kezdtük meg finoman szólva is bonyolult kapcsolatunkat, ami inkább az én hibám, mint a krémé. Úgyhogy leírom a kálváriám, hogy tanulhasson belőle, aki szeretne :)

Én elsősorban pattanás kezelés céljából vettem, de persze a smart aging gondolata sem zavar. Első retinolom, tudtam, hogy óvatosnak kell lenni vele, gondoltam kezdem heti 2 alkalommal. Alaposan hidratáltam, nem hámlasztottam, előtte barrier erősítő toner és szérum, másnap 30 faktoros naptej, ahogy az a nagykönyvben írva vagyon. Nem tapasztaltam semmiféle irritációt, hámlást, viszketést, úgyhogy 3 nap múlva újra használtam. És másnap reggel a tőlem megszokotthoz képest legtisztább bőrt láthattam viszont a tükörben. Ezen felbátorodva, elkezdtem a krémet két naponta felkenni. Na ezt nem kellett volna. Március 3-án reggel az összes létező pórusom helyen az arcomon és az államon piros pöttyök voltak. Ezek 2 óra alatt icike-picike pattanásokká váltak, amik konkrétan már attól kipukkadtak - igen, szó szerint, hangosan pukkantak -, hogy megmostam az arcom. Aztán újra felteltek, az esti arcmosásnál megint kipukkantak. Másnap ugyanez. Eszeveszett netes keresések után arra jutottam, hogy purgingről lehet szó, és ezt a skinsmart tanácsadója is megerősítette. 2 hétre félre is raktam a krémet.

Ezután elkezdtem használni először heti egyszer, majd fokozatosan eljutottam oda, hogy most már 2-3 naponta használom, és csodásan működik! Érződik mennyire felgyorsítja a bőr természetes megújulását, fele annyit hámlasztok, mint előtte. Az arcom sokat tisztult, kevesebb a pattanásom, a bőröm textúrája simább. A szemem és szám körüli apró ráncok, amiket a sok sminknek, a nem megfelelő bőrápolási rutinnak és a száraz bőrnek köszönhettem, gyakorlatilag eltűntek. A hatása mellett én a használatát is szeretem. Jó az állaga, nem túl zsíros, gyorsan beszívódik. Jól lehet rétegezni, én tonert, b-bombot és hialuron szérumot teszek fel előtte, utána hidratáló, és szépen működnek együtt.
Kíváncsi vagyok milyen lesz hosszú távon, még updatelek!

Update: nos, most már tökéletesen összebarátkoztunk, az egyik kedvenc krémem lett! Ugyan nem csak ennek hála, komplex rutinom van, de a lényeg, hogy a bőröm tiszta! Nem tökéletes, időnként megjelenik egy-egy gyulladt pattanás, küzdök aprócska whiteheadekkel a homlokomon, de ki merek menni az utcára alapozó nélkül! És amikor ezt a krémet kenem fel este, másnap reggel - egyszerűen nem tudok rá jobb szót - babapofival ébredek. Minden tökéletesen telt, sima és hófehér, sehol egy piros folt! Nyáron nem használtam utána hidratáló krémet, csak szérumot raktam alá, és nem volt semmi probléma, nem csípett, nem szárított.

Anyukámnak is összeállítottam egy rutint (vízhiány és anti-aging fókusszal), természetesen tagja az A-game. Ő is nagyon szereti, neki elég szívós a bőre, egyáltalán nem volt érzékeny az elején sem, simán tudja naponta használni (kivéve persze hámlasztós estéken). Szerintem ha ez elfogy, anyu váltani fog az erősebb verzióra.

Geek & Gorgeous Calm Down

Geek & Gorgeous Calm Down
2021. szeptember 7.

Nyárra vettem, hogy a nagy napsütésben ne használjak AHA-t. Igazából nem is tudom mit vártam tőle pontosan, hiszen hatásfokban nem közelíti meg az erősebb társait, és én azokhoz vagyok szokva. Mivel ilyen gyengéd, ezért én naponta használom (kivéve amikor retinolozok), sőt ha nagyon eltömődöttnek érzem a bőröm, akkor reggel és este is. Semmiféle irritációt nem tapasztaltam, és tény, hogy egyszer sem égett le még az orrom sem a nyáron, szóval tényleg nem tesz fényérzékenyebbé. Viszont hiányoznak a bőrömnek az erősebb savak, nem olyan egységes a bőrképem, bár abban nyilván az is közre játszik, hogy nyáron eleve zsírosabb a bőröm.