sztike

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 1 eladás
Megnézem

L'Oreal Paris Pure-Clay Mask Detox & Brighten Treatment Mask

L'Oreal Paris Pure-Clay Mask Detox & Brighten Treatment Mask
2019. szeptember 14.

Sajnos a bőröm néhány területe nem tolerálja a kaolint (pont a tág pórusú helyeken...), ezért leginkább csak az orromra és a homlokomra szoktam felvinni. Önmagában pórustisztításra nekem kevés lenne, de egy jó fajta pórustisztító tapasszal kombinálva nagyon jó eredményeket lehet elérni. A heti 3x használatot azért túlzásnak tartom (ennyit ír a doboza), de azért heti 1-2 alkalommal felkenem. Drágának drága, de a Rossmannban sokszor akciós és egyébként kiadós adag.

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Normál és Sötét Bőrre)

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Normál és Sötét Bőrre)
2019. augusztus 8.

Na jól van, úgy tűnik, rossz helyre írtam az előző véleményem, nem tudtam, hogy fent van külön a sötét bőrre való is. Bemásolom, amit ahhoz írtam, mert igazán megérdemli a dupla 5 csillagot.
Szögre akasztottam a szolibérletet, mióta ez megvan. Ami azért vicces, mert pont azután találtam rá, hogy vettem egy 100 perceset. :D (Pécsi lányok, nem érdekel esetleg valakit? :D ) A sötét bőrre valót vettem meg (hófehérke vagyok egyébként kék szemekkel). Csak szemléltetésképp: az alap bőrszínemhez elég világos alapozót még nem sikerült találnom, ezzel viszont a L'Oreal Infallible 120 Vanilla/Bourjois Healthy Mix 53 árnyalata tökéletes (korábban az 51-es is vagy 2 árnyalattal sötétebb volt a nyakamnál!!). Minden este használom, a bőröm puha és egyenletes barna tőle. Nekem alapból sárgás tónusú bőröm van, úgyhogy rajtam abszolút nem kelt természetellenes hatást. Az illatát is nagyon szeretem, és messze nincs olyan durva barnító szaga, mint a korábban próbáltaknak, a nyomós flakonból pedig az utolsó cseppig ki lehet sajtolni a krémet. Előtte Niveát használtam, ami hiába olcsóbb, szörnyen viszketett tőle a bőröm és nem is barnított ilyen szépen. Tudom, body positivity meg minden, de én barna bőrrel jobban tetszek magamnak, és így legalább nem öregítem a bőröm a szoli UV fényével. Állandó kellék lett.

Uriage Eau Thermale Hidratáló Kompakt Púder SPF30

Uriage Eau Thermale Hidratáló Kompakt Púder SPF30
2019. augusztus 5.
(!)

Jaj...:/ Én úgy örültem, amikor végre megkaparintottam, mert elég régóta szerettem volna egy kompakt alapozóféle terméket, hogy a nap folyamán meg tudjam igazítani a sminkem, de ő sajnos nem az igazi. A legproblémásabb területem az orrom, onnan kopik meg mindig az alapozó részben az orrfújások miatt, részben pedig azért, mert itt a legolajosabb a bőröm. Ez a termék kissé zsíros hatású, emiatt kb. ugyanúgy jártam vele, mint az Yves Rocher BB krémjével: az orromon csak maszatos, foltos valami lesz, mindegy mivel és meddig próbálom eldolgozni. Próbáltam csak aláhidratálással, próbáltam primerrel, próbáltam a saját szivacsával (ez egész jól működött), háromszög alakú szivaccsal (szörnyen csúnya lett vele) és kabuki ecsettel ( ez utóbbival tudtam még a legelfogadhatóbb eredményt produkálni az orromon). Az eredmény mindig ugyanaz: ha fed, akkor foltos, csomós, ül a festék a bőrömön, ha megpróbálom eldolgozni, lejön. Ez egyébként csak az orromon és az orrom melletti területen van így, az arcom többi részével kompatibilis, szóval úgy tippelem, a zsírosabb, tág pórusú bőr nem az ő asztala. Részemről itt az "all skin types" ígéret megbukott, de normál bőrön jól működhet. Nem szárad le, ezért szerintem kell rá a púder, de azzal együtt sem túl tartós. A színe elég sötét és sárgás, a nyári színemmel kompatibilis, de többeknek problémás lehet. Összességében nem egy rossz termék, de nagyon nem az én bőrömnek való, ettől függetlenül táskába dobálósnak, "tűzoltásra" megtartom, de a L'Oreal Infallible alapozóm nyomába sem ér, hiába körözi le árban.