sztike

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 3 eladás
Megnézem

Balea Hajformázó Stick

Balea Hajformázó Stick
2022. június 15.

Be kell valljam, nem rendeltetésszerűen használom. A hajam megzabolázható hajlakkal, nem kell külön termék a babahajaimra, viszont a szemöldököm egészen más történet. Nem valami extra dús, viszont hosszú szálakból áll és ha 1-1 szál nem áll be a sorba, akkor kb. szóköz keletkezik benne. Próbálkoztam már több márka szemöldökzseléjével, hatásuk max 1-2 órára volt, némelyiknek addig sem. Na de ez! Tökéletesen a helyén tartja a szálakat egész nap, akkor is, ha átöltözöm vagy ruhát próbálok. Nem lesz természetellenesen fényes, nem keni el az alatta lévő szemöldökszínező terméket, nem irritál. A keféje is tökéletes a feladatra, nem vesz fel túl sok terméket, de "tunkolni" sem kell, a formája, mérete is megfelelő. A mennyiségre sem lehet panasz, november óta használom és még mindig nem fogyott ki. Ha esetleg valaki hozzám hasonlóan csalódott a "klasszikus" szemöldökfixálókban, bátran ajánlom!

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50
2022. május 12.

1,5 éve leforráztam a combom (5%), a heget pedig 2 évig úgy kell védeni a naptól, mint a hímes tojást, ezért a nyári időszakra vettem. Ez lesz a második nyár, hogy használom. A sima verziója rengeteget segített a forrázás utáni első időszakban, ez a fényvédős pedig egyszerre védi és ápolja a sérült bőrt. Azért júliusban nem fogok kiülni vele délelőtt 11-kor a napra, de ha pl. lenge szoknya van rajtam, be szoktam kenni a biztonság kedvéért ezzel a heget és így nem kell aggódnom az elszíneződés miatt. A ruháimat nem fogta össze, de azért figyelek rá, hogy beszívódjon. Arcra is használtam párszor, de előfordult, hogy egyenetlenül sikerül elkenni, így viszont az alapozó is csíkos lesz fölötte, úgyhogy inkább csak a lábamra használom. Nekem egyébként nem okozott irritációt (szem körül sem).

Kenzo Kenzo World

Kenzo Kenzo World
2022. május 11.

Disclaimer: nem szeretnék senkit megbántani, ez a saját, nyomott, szubjektív véleményem. Az illatok (és a zene) ereje abban rejlik, hogy képesek hangulatot felidézni, konkrét emléket, életérzést. És ez a parfüm (a reklámjával együtt) kimaxolja az élményt, számomra a negatív irányba.

A reklám szerintem valami iszonyat, én inkább el tudnám képzelni egy ördögűzős horrorfilmben a hirtelen meghömbölödött nénit, mint egy parfüm reklámjában, de mit ért a paraszt a csokoládéhoz, ugyi.

Az illat pedig ennél is szürreálisabb. Mint mondtam, emlékképeket tud felidézni egy illat. Megpróbálom leírni a flash-t, amit e parfüm révén átéltem: gimis vagyok, tesink lesz, mi vagyunk aznap a harmadik csoport a tesiteremben. Belépünk és a levegőtlen öltözőben a kamaszlányokra jellemző, hormonos izzadtságszag terjeng, amit különféle virágos illatú fújós dezodorokkal próbáltak tompítani (a.k.a.: a sziszegős szappan). Félreértés ne essék, ezzel nem minősíteni akarom a kamasz lányokat, eleve nem is mindegyikük küzd ezzel a problémával, aki pedig mégis, ő sem tehet róla. Itt inkább azon felháborodásomnak adok hangot, hogy a híres-neves Kurkdjian ezt az élményt örökítette meg parfüm formájában. Egyszerűen nem értem. Persze ettől még ez egy erősen szubjektív vélemény, simán lehet, hogy csak az én orrommal van a baj. A lényeg, hogy nekem ez egy jókora nem, a reklámja meg még inkább.