sztikke

Regisztráció dátuma: 2014. január 19.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2014. január 19.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

REN Clear Skincare Clean Screen Mineral SPF30

REN Clear Skincare Clean Screen Mineral SPF30
2021. május 3.

Az eddig próbált fizikai fényvédők közül ez jött be a legjobban nekem, viszont én rájöttem, hogy a fizikai fényvédők nem nekem valók, hiába mondják, hogy ne használjunk kémiai fényvédőket. Egyszerűen a cink oxid és társai teljesen eltömítik a pórusaimat, nem lélegzik alatta a bőröm, csak nehezen tudom lemosni az arcomról, viszont ha izzadok, akkor meg elkezd lefolyni az arcomról a cucc...Ez nem a krém hibája, hanem a fizikai fényvédő összetevőké, ami nekem nagyon nem jön be. Egyszerűen a közelébe sem ér érzetre és hatékonyságra egy kémiai fényvédőhöz, ráadásul az ára is legalább kétszer annyi volt... Ha valami pozitívumot kellene mondanom róla, akkor az a mattító és nem irritáló hatása, de ez is egyénfüggő, nekem sokszor, ha gyengén hidratálok alá, akkor túlságosan szárítja a bőrömet, ha pedig sok hidratálót teszek alá, akkor még jobban érzem azt a kellemetlen okklúzív hatást. Mivel nem tudom használni minden nap, ezért nem vagyok biztos benne, hogy hosszú távon mennyire irritálná az arcomat, mert azért lássuk be bőven tartalmaz irritáló összetevőket (alkohol, parfüm, illóolajok). Hiába nincs benne szilikon, nekem akkor is hagy egy furcsa réteget az arcomon, és ha már ebben a tavaszi melegben is képes vagyok leizzadni a 30 faktort magamról, akkor a hatékonyságáról sem vagyok annyira meggyőződve. Ha lenne is belőle 50 faktoros változat, az szerintem túlságosan maszkhatású lenne, pláne, hogy azért már ez is hagy egy fehér réteget az arcon.

Uriage Bariésun 100 Extra Erős Fényvédő Fluid SPF50+

Uriage Bariésun 100 Extra Erős Fényvédő Fluid SPF50+
2021. május 3.

Nem is tudom erről miért nem írtam még véleményt, hiszen már hónapok óta ez a kedvenc arcra való fényvédőm :) Egy szilikon-, alkohol- és parfümmentes fényvédőt kerestem, ami nem irritál és magas fényvédelmet nyújt. A REN fizikai fényvédőjével párhuzamosan kezdtem el használni, de azt vettem észre, hogy az utóbbi időben mindig ehhez nyúlok, mivel ezt sokkal kellemesebb érzés használni, nem szárít egyáltalán, inkább kicsit még hidratál is. Plusz pozitívum, hogy nem csípi a szememet, alapos arctisztítás mellett csak néha okoz pattanásokat, és extra tartós. Adagolása egyszerű, kényelmes és higiénikus. Negatívuma, hogy picit lassan szívódik be, ezért ha sietek, sokszor úgy indulok el otthonról, hogy nem szívódik be teljesen a krém és még látszódik a fehér réteg az arcomon. De egyébként kb 20 perc alatt szinte teljesen beszívódik a bőrbe a krém és a fehér réteg sem lesz olyan látványos. Illetve oktokrilént tartalmaz, amiről nem hallani túl jókat, ezt az egy összetevőt szívem szerint kihagynám belőle, és egy testre való változatot is csinálnék belőle, mert egyébként nagyon szimpatikus az összetevő listája.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2021. április 20.

Nekem nem jött be annyira, túl ragacsos, a Beauty Glam hialuronsavas szérumát jobban szeretem, az nem ragad egyáltalán és ugyanennyibe kerül.

1 ÖSSZETEVŐ