szzh01

Regisztráció dátuma: 2014. január 26.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. január 26.
Bőrprobléma: -

Megnézem

Balea Beauty Effect Retinol Nachtserum

Balea Beauty Effect Retinol Nachtserum
2020. július 24.

Kb 3 hete használom, és alapvetően nem terveztem ilyen korán értékelni, hisz a retinol nem egy gyorsan ható műfaj, de most mégis megteszem.
Úgy tűnik, azon kis számú szerencsések közé tartozom, akiknél már rövid idő után is mutatkoznak pozitív hatások. Kb 1-1,5 hát után tűnt fel, hogy a bőröm állapota valahogy szebb lett összességében, kicsit feszesebb, üdébb lett. Nem hatalmas különbségről van szó, de én egyértelműen érzékeltem.
Azóta újabb javulási lépcső nem történt, maradt ez a szint, kenegetem tovább szorgalmasan, s majd kb. 3-6 hónap múlva ismét megvizslatom.

Minden este használom (a szoktatás nálam extrém gyors volt, a 3. kenés után már minden nap használtam), nagyon jól reagált rá a bőröm. Egyedül a felső ajkaimat kezdte ki. Először nem értettem, mi bajom lehet, miért száradt ki eszméletlenül és fájdalmasra repedve a felső ajkam nyár közepén, aztán rájöttem, hogy olyan a krémezési technikám, hogy egy kis krém mindig oda is kerül. Amióta figyelmes vagyok ezen a területen vagy óvatosságból levédem valamilyen ajakápolóval, nem okoz ilyen gondot.

Egyértelműen nagyon szomjassá teszi a bőrömet, így előtte és utána is hidratálok és táplálok gazdagon, így nem lesz rinocérosz tőle a bőröm reggelre, ez nálam alapvető fontosságú.

A termék állagát már leírták többen, én a parfümöt nem igazán kedvelem benne - elvből sem, ill. nem is tetszik a konkrét illat, de elviselem a cél érdekében. Általában 2 pumpálásnyi elég a teljes arcomra és a nyak dekoltázs területére. Úgy gondolom, hogy egy flakon így sokáig elegendő lesz. tekintve a korszerű összetételét, ezt egy ajándék terméknek gondolom, ami vékony pénztárcájú, ámde igényes felhasználók számra is lehetővé teszi a hatékony bőrápolást - hála érte a dm-nek (és csaktom-nak)!
Később ígérem, visszatérek a hosszútávú tapasztalataimmal is, jelenleg 5 csillagot érdemel.

Vivaiodays Turmeric Broad Spectrum Sunscreen

Vivaiodays Turmeric Broad Spectrum Sunscreen
2020. július 21.

Botrányos!
Nagyon sokat hajtottam, mire lett végül ilyenem. Kár volt a gőzért, iszonyú csalódás.
Egy egy brutál sűrű, tömény, soha be nem szívódó ragacs, nem is krém, hanem tökéletesen kimeríti a kenőcs elnevezést.
Akármilyen vékonyan kenem is fel, nem hajlandó beszívódni a bőrbe. Úgy sem, ha egyáltalán semmit nem teszek alá. Nem beszélve róla, hogy a leheletvékonynál is vékonyabb réteg fényvédő nem ér semmit.
A legdurvább az, hogy az extrém kiszáradt alsó lábszáramba sem szívódik fel, rajta csücsül egész nap és össze-vissza ragad ha keresztbe teszem a lábaimat.

Arcon végképp vállalhatatlan (pedig eredetileg oda szántam), olyan, mintha zsíros bödönbe dugtam volna a fejem, eszméletlenül csillog. Órákat is várhatok (kipróbáltam), akkor sem lesz jobb a helyzet, semmi nem szívódik fel belőle. Papírzsebkendős felitatás sem sokat segít rajta. Le lehet alapozni és púderezni, úgy jobb lesz a helyzet valamivel, de messze nem tökéletes, ennyit nem ér ez a krém.
Ráadásul apró barna, depigmentálódás-szerű pöttyök jelentek meg a mellkasom a használata mellett.Csak remélni, tudom, hogy nem véglegesen...

Hogy valami pozitívumot is mondjak róla: a bőrön a ragacsosságtól eltekintve kifejezetten kellemes, nyugtató érzetet ad, s egyáltalán nem irritál, még szemkörnyéken sem. Ez azonban sovány vigasz, ha máskülönben használhatatlan a termék.
Ja, és van benne szintetikus eredetű parfüm is, ami nekem nem igazán illeszthető bele ebbe a teljesen természetes koncepcióba

Pár használat után e-mailben megkerestem a forgalmazót, akitől vettem az Árkádban a terméket a problémáim leírásával, visszavásárlási lehetőséget kértem. A Profimed - nevével ellentétben - egyáltalán nem kezelte profin a reklamációmat. Hidegen leráztak. Megdöbbentett a XXI. században ez a fajta ügyfélpolitika, szerintem egy magára valamit is adó cég nem így viselkedik. Legalább megpróbál együttérzést mutatni, s valamilyen konstruktív javaslatot tenni, hogy enyhítse az ügyfél elégedetlenségét; de itt semmi ilyesmiről nem volt szó.
Úgyhogy rakosgatom bosszúsan a krémet, amit talán éjszakai sarokápolónak fogok elhasználni jobb híján, s akárhányszor ránézek, apró szitkokat morzsolok el a Profimedről. 7350 Ft-ért igen nagy luxus lesz a sarkamat kenegetni vele...

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó
2020. július 17.

Óda egy alapozóhoz. :-) Számomra fantasztikus ez az alapozó!
Nem használtam alapozókat eddig, legfeljebb BB krémeket, így nincs előzmény tapasztalatom; ennek ellenére úgy érzem, hogy ez egy nagyon jó termék a műfajában.

A 030 sand beige árnyalatot használom. Féltem attól, hogy mivel önbarnítózok rendszeresen, így a bőröm árnyalata a sötétebbtől a világosabbig többféle a hét folyamán, ahogy lassan fakul az önbarnító hatása, s emiatt majd nem lesz jó. Meglepődve tapasztalom, hogy akár a legsötétebb, akár a legvilágosabb tónusomhoz szépen igazodik a termék. Hozzá kell tenni, hogy hétköznap csak vékony rétegben használom, pár cseppet oszlatok el a bekrémezett bőrömön, szándékosan nem várom meg, hogy tökéletesen beszívódjon az utolsó réteg krémem, mert így lesz a legtermészetesebb a hatás.
Próbáltam már kíváncsiságból vastagabban is, úgy is jól néz ki, komolyabban fed, de nekem úgy csak alkalmi sminkhez tetszene, nem szeretem a vakolatot.

Meglepődve látom, hogy vékony rétegben is jól fed, a bőrhibákra (elsősorban pigmentfoltokról van szó nálam) egy kicsit többet pöttyözök, szuperül működik, mint egy korrektor. Nekem szemhéj alapnak is kitűnő.
Nagyon tetszik a finishe, szinte rá sem kell púderezni, legfeljebb minimálisan a T-vonalban, mert szépen lemattítja az egyébként fényes utolsó réteget (ami nálam a fényvédő), de mégsem lesz teljesen matt, marad egy kis természetes selymes fénye az arcnak; azt hiszem ezt hívják dewy finish-nek. Üde és fiatalosan sugárzó lesz tőle az arcom.

A felhordását próbáltam ecsettel és blenderrel is, de végül az ujjbegyes megoldás győzött. Területenként gyorsan dolgozva pici pöttyöket hordok fel (elég gyorsan szárad, ezért nem az egész arcot pöttyözöm be rögtön, csak kisebb területeket), majd apró körkörös mozdulatokkal eloszlatom, s a végén az ujjaimmal és tenyeremmel finoman belepaskolom a bőrömbe, így szuperül eggyé válik vele. A blender sem hozott ennél jobb összképet, így azt szerintem felesleges összekenni vele, egyszerűbb kezet mosni. Vigyázzatok vele szemkörnyéken, mert szembe kerülve csíp!

Nagyon tartós, egy teljes napot kibír változatlanul, 30 fokban sem izzadom le.
Plusz öröm, hogy pár hét alatt elképesztően kevés fogyott belőle, szerintem ha ilyen tempóban fogy fogyni, 1 évig is ki fog tartani. A masszív üvege és a pipettás kiszerelése is szuper. Precízen adagolható és higiénikus.
Szóval maximális 5 csillag, szívből ajánlom.
Ja, fontos, hogy használat előtt fel kell rázni!

1 MÁRKA

3 ÖSSZETEVŐ