Takuun

Regisztráció dátuma: 2016. december 8.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. december 8.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Armaf Club de Nuit Intense Man EDP

Armaf Club de Nuit Intense Man EDP
2024. február 2.

Ma kivételesen nem fújtam be magam, tesztelni szerettem volna az Armaf CDNI EDP-t (NEM Pure Parfüm) és Limited változatot egymás mellett a karomon, mert úgy éreztem a kettő között van eltérés bőven (EDP gyümisebb, vaniliás, pézsmás, míg a Limited füstösebb, fásabb). A korábbi visszajelzések alapján a kettő illat nap végére azonos. Na most kifújást követően mindkettőnek hasonló az illata, szinte ugyanolyan citrusos és szintetikus, csak a bennük lévő olaj mennyisége más. A Limited olajosabb, ez látszik a bőrömön. Az EDP jobban vetít. Levegőben finom illatuk van, de a kifújás helyén közelről szagolva borzasztóan kellemetlen szúrós mű szaga van. Korábbi tapasztalat alapján az EDP érződik nap végén is, de visszafogottabban, vaníliás-pézsmásabban, míg a Limited jóval tartósabban megmarad és erősebb az illata, ellenben fásabb-füstösebb, némi pézsmával. Szerintem a sima EDP (200ml) a legjobb választás a mindennapokra, szigorúan nem túlfújva, mert akkor nagyon érződik a gyenge minőség. Ellenben ha finom adagolva használja az ember akkor egy nagyon kellemes (talán kicsit visszafogott) egész nap tartó illatot kap. Kíváncsi vagyok az Afnan SNOI milyen lesz a Limited-el összehasonlítva. Van Armani Profumo-m és Eau de Nuit-om, azok leszáradásban is és közelről szagolva is érződik, hogy minőségi alapokból vannak összetéve, nem bántóak az orromnak. Ez az Aventus vonal nem rossz a mindennapokban, örülnék egy jobb minőségű hasonmásnak (mondjuk van még 1-2 gyártó akiket kipróbálhatok).

Armaf Club De Nuit Urban Elixir EDP

Armaf Club De Nuit Urban Elixir EDP
2024. január 25.

Ez a parfüm okoz meglepetéseket a viselése alatt. Kifújást követően az első 10-15 percben sima CDNIM vagyis Aventus illatú, aztán hirtelen átvált a Dior Suavage illatba, mely finom fűszeres, édeskés, de nem fojtóan, inkább frissítő, elég férfias illat. Leszáradásban nekem van benne némi BR540/Erba Pura féle illat.

Szóval elég vegyesre sikeredett parfüm, de legalább a legfelkapottabb illatokból ollózták össze. Mivel a Suavage illatra hasonlít a legjobban a hordás alatt, így attól nehezebb is megkülönböztetni, nyilván nem annyira minőségi, de ezt inkább egy upgrade ahhoz képest, mivel sokkal erősebb és tartósabb, valamint gyümölcsösebb és kicsit édesebb, nem annyira fejfájdító benne a sok ambroxan. Szerintem hordhatóbb illat.

Rendkívül tartós, erős és nagy hatósugárral rendelkezik. Első teszt alkalmával reggel 7-kor fújtam magamra 4 egész fújást, de fél fújásonként adagoltam inkább távolabbról, mivel tudtam, hogy erős. Eltelt 10 óra melóval, aztán még lenyomtam egy 2 órás edzést. Végig érezni lehetett, egész nap az illatát, vagyis még illatvakság sem alakult ki, ami sajnos sok parfümnél szokás. Fürdés után mikor lehuppantam a TV elé még párolgott a bőrömről, pedig ekkor már 14 óra eltelt az applikáció után.

Nem az én illatom, de emiatt nem vonok le tőle csillagot. Az egész életútja változatos, feltűnő, tartós és mindenki dicsérte.

Armaf Club de Nuit Sillage EDP

Armaf Club de Nuit Sillage EDP
2023. április 14.

Gyártás éve: 01/2022
Nyitva: 7 hónapja

Nem ismerem az eredeti illatot, így önmagában értékelem. Nem éreztem még hasonló illatot, nagyon friss és hogy is mondjam, olyan tiszta, fehér illat, de azért egy csipet édességet elbírnék még benne gyümölcsös formában. Egyáltalán nincs arabos beütése. és nem nehéz illat, így könnyű viselni. Az illat az elején nagyon citrusos (gyömbér, fekete ribizli, bergamot, citrom), aztán fel óra múlva átvált virágos verzióba (rózsa, jázmin, írisz), majd leszáradásnál fás illat (szantál, pézsma, cédrus) marad vissza ami a pézsmától kicsit púderes. Nem egy unalmas illat, ráadásul illatvakság sem alakul ki, így egész nap érzi a viselője is. Egész napra friss, tiszta érzetet nyújt, úgy, hogy a projekció és a tartósság is bőven átlag feletti. Rajtam 3-4 fújás 10-12 órát tart, ami nagyon jó egy tavaszi-nyári illattól. Ha valaki most vásárolna belőle, arra készüljön, hogy felbontás után kell neki 2-3 hónap mire szépen összeérnek az illatok és előjön belőle (projekciót és tartósságot illetően) az állat. Lassan itt a nyár, így javasolt most megvenni, hogy nyárra már teljes pompájában tündököljön az illat.