Tarzicia

19315 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

19315 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -

Megnézem

Yves Saint Laurent Touche Éclat Le Teint Radiance Awakening Foundation

Yves Saint Laurent Touche Éclat Le Teint Radiance Awakening Foundation
2021. szeptember 27.

Nem ismerem az előző verziót ebből az alapozóból, a megújult összetételűből kaptam egy 5 ml-es minitubust vásárlás mellé. A B40-es szín a tubusból kinyomva sötétnek tűnt, de felvitel után a nyár végi színemhez pont passzolt.
Még jó, hogy eléggé kiadós mennyiség volt a minitubusban, mert többször is neki tudtam futni a dolognak. Elsőre ugyanis nem akartam elhinni, hogy ennyire nem működik. A negyedik próbálkozásnál untam meg az egészet, és a maradék a kukában végezte.
Ki merem jelenteni, hogy a legpocsékabb alapozó, amivel hosszú évek óta találkoztam.
Túl erős a fedése, bármilyen keveset teszek fel belőle.
Egyáltalán nem szép látvány az arcon, pedig tele van szilikonnal.
Maszkos, matt, szinte poros a finish-e.
Mindent kiemel az arcon, amit nem kellene.
Illuminálás, ragyogás nulla.
Tartósság átlag alatti.
Én egy ideje már a természetesebb fedésű, ragyogóbb finish-ű alapozókat kedvelem, pl. a Chanel Sublimage Le Teint és a L'Essence de Teint. Ha esetleg ennél egy picit erőteljesebb, tartósabb fedést szeretnék, akkor a La Prairie Skin Caviar alapozója után nyúlok. Ezek mind egy sima hidratálókrém fölött is szépek a bőrömön, primer egyik alá se létszükséglet.
Ez az YSL alapozó viszont sehogy se működött. Ha csak a megszokott hidratálókrémemet tettem alá, azonnal el kezdett húzódni a bőröm, és a tükörből egy aszalt szilva nézett vissza rám. Hidratáló szérummal, plusz testesebb hidratálókrémmel egy fél fokkal jobb lett, de csak érzésre, látványra nem. Messziről látszott, hogy alapozó van az arcomon, és kb. a legolcsóbb kategóriás. Egy harmadik módon, primerrel is próbáltam, de se a Guerlain L'Or, se a Chanel Les Beiges Highlighting Fluid nem segített, még mindig ronda vakolatnak látszott.
A fáradtság jeleit egyáltalán nem csökkentette, egy kiadós alvás többet ér. A mikrocirkuláció fokozására meg vannak ennél kellemesebb ötleteim is...
A hivatalos leírásban foglaltakból én mindössze annyit tapasztaltam, hogy egységesíti a bőrszínt, és pillekönnyű állaga van. Vegyük úgy, hogy emiatt kap egy csillagot, amúgy egy fabatkát sem ér.

Chanel Stylo Ombre Et Contour Szemhéjfesték Ceruza

Chanel Stylo Ombre Et Contour Szemhéjfesték Ceruza

2020.01.07.:
08 Rouge Noir.
A világos nude és a sötét barnás/szürkés színek nem vonzottak, aztán megláttam ezt, és mivel az ugyanilyen nevű Chanel körömlakkot használom télen, megvettem. Ez egy nagyon sötétbordó szín, ami majdnem feketének látszik, de azért van különbség, mert nem olyan szigorú, mint egy fekete, és a kékeszöld szemszínemhez jobban is illik.
A hivatalos leírás szerint a ceruza hegyével lehet precíz vonalat húzni, kicsit megdöntve, az oldalsó részét használva pedig szemhéjra is felvihető, satírozható.
Én csak szemceruzaként használom, szemhéjfestékként nem is próbálom ki, egyrészt ahhoz ez a szín túl sötét, másrészt jobban szeretem a hagyományos por alapú szemhéjpúdereket.
A fekete Chanel (Stylo Yeux Waterproof) szemceruzámmal összehasonlítva sokkal krémesebb az állaga, szinte siklik, nem csak könnyebb vele dolgozni, de szebb is vele a végeredmény. Hihetetlenül pigmentált, leesett az állam, egyetlen húzás is nagyon látványos vele.
Összehasonlítottam a bél átmérőjét két másik szemceruzámmal: kétszer vastagabb, mint a hagyományos Chanel szemceruza, a hasonló kategóriájú Sisley Phyto-Eye Twist-nél pedig vékonyabb, annak csak 2/3-a.
Ha valaki szemhéjfestékként is szeretné használni, igyekeznie kell, mert pár pillanat alatt megszárad, és utána már nem maszatolódik el, nagyon tartós.
2021.09.27.:
17 Contour Graphite.
Limitált őszi szín. Azonnal megtetszett, amint megláttam, pedig engem a szürkék sose vonzanak, ha szemre való sminkről van szó. Ez egy nagyon szép melegszürke szín, és szolíd ezüst csillámok vannak benne. Nem olyan pigmentált, mint a Rouge Noir, de én pont emiatt vettem meg. Kizárólag az alsó szempillatőben használom, és ott nem szeretnék éles, feltűnő vonalat, csak egy diszkrét árnyékot. Eddig por alapú szemhéjpúderből, kis ecset segítségével bűvészkedtem oda egy csíkot, több-kevesebb sikerrel, de ezzel a ceruzával sokkal könnyebben és gyorsabban megy. Nem kell megijedni, a csillámok nem feltűnők, csak megadják azt a bizonyos kis pluszt. Változatlanul 5 csillag.

Chanel Joues Contraste Pirosító

Chanel Joues Contraste Pirosító
2021. szeptember 27.

Ha valaki Chanel sminktermékeket használ, ez a pirosító alapdarab. A másik a Les 4 Ombres szemhéjpaletta. Én is ezzel kezdtem a "Chanel pályafutásomat" vagy 25 évvel ezelőtt. Azóta mindig van 1-2 példányom belőle, már el se tudom képzelni nélküle a sminkelést. Jelenleg éppen 4 féle van, kettő matt, kettő csillámos:
99 Rose Pétale, 440 Quintessence, 370 Élégance és 608 Ombre.
99 Rose Pétale. Még a régi változat. Szép rózsaszín, ici-pici csillámokkal. Olyan, mint a 72 Rose Initial, csak melegebb árnyalat. Nagyon tetszik, hogy természetes pírnak tűnik, kellőképpen élénkíti az arcom, de nehéz túlzásba esni vele. Igazi Jolly Joker. Gondolkodás nélkül nyúlok utána, ezt használom a legtöbbet.
440 Quintessence. A legélénkebb a négy közül. A rózsaszínnek egy nagyon jól eltalált árnyalata, se nem hideg, se nem meleg. Óvatosan kell bánni vele, mert erősen pigmentált. Főleg nyáron használom, mert napbarnított bőrön is jól látszik, és tónusában is illik hozzá. Matt, de látványra egyáltalán nem poros, ez már a megújult, krémesebb formula. Ettől függetlenül én azért egy kis highlighterrel szeretem feldobni.
370 Elegance, még a régi változat. Szolíd drappos-bézs, enyhe rózsaszín beütéssel. Meleg, aranyló árnyalat, visszafogottan csillámos. Csukott szemmel is fel lehet vinni, és nem lehet hibázni vele. Igazi univerzális szín, minden bőrtónuson jól mutat, és mindenhez megy. Hétköznapra, vagy no make up look-hoz nekem ez az igazi.
608 Ombre. A Chanel legújabb pirosítója, az őszi kollekcióban jött ki. Ez egy halvány drappos-barnás-rózsaszín, a finish-e selyemmatt. Hasonlít az Elegance-hoz, de annál kicsit mélyebb, hűvösebb és "komolyabb" szín. Ránézésre én nem mondanám épp őszi színnek, először meg is lepődtem, milyen halvány és tompa árnyalat. Én pl. egy sötétebb, meleg, barnás-pinket képzeltem volna el az új, őszi kollekcióban. De értem a koncepciót, ez a pirosítószín nem konkurál a vibráló rúzsárnyalatokkal, és szépen kiegészíti az őszi kollekció földszíneit, illik az új ezüstszürke, khaki és vörösesbarna Ombre Première Laque szemhéjfestékekhez és körömlakkokhoz.
Épp csak egy minimális színt ad az arcomnak, nem seszínű, hanem semleges, visszafogott, és nagyon elegáns. Mottó: a kevesebb több.
A Chanel pirosítói tavaly megújultak. A külső szerencsére nem, csak a formula maga. A régi változat még lazábbra van préselve, és a kompaktban is látszik, hogy a formája sokkal domborúbb. Emiatt mennyiségre is többnek tűnik, pedig csak 4 g. A megújult formula krémesebb, és a pan-ben ránézésre laposabb, úgy tűnik, hogy kevesebbet kapunk, pedig 6 g.
Én mindkét változat minőségével meg vagyok elégedve. A régi felvitelkor tényleg kissé porzik, de megfelelő ecsettel (nem a mellékelt kis ecsettel) ez egyáltalán nem zavaró. Én könnyebben boldogulok vele, soha nem lesz éles kontúr. Az új krémesebb, kellemesebb állagú, de jobban kell ügyelni az eldolgozásra. Tartósságban nem vettem észre különbséget a kettő között. Egy jól eltalált szín ebből a pirosítóból nagyon megéri a beruházást, mert sokáig szolgálja az embert, méghozzá minőségromlás nélkül.

2 MÁRKA

6 ÖSSZETEVŐ