Tarzicia

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -

Megnézem

Chanel Coco Noir Extrait

Chanel Coco Noir Extrait
2022. szeptember 6.

Ötszázadik véleményem témájaként mindenképpen egy Chanel illatot szerettem volna választani, ha már hosszú évtizedek óta a márka elfogult rajongója vagyok. Illatok vagy sminkek, nekem mindegy, csak Chanel legyen. A parfümériában fellelhető, "normál szériás" parfümök közül mióta megjelent, a Coco Noir a kedvencem, mi más, mint a pacsuli miatt. Gondolkodás nélkül nyúlok érte, télen-nyáron, éjjel-nappal, minden hangulatomhoz, és minden szituációhoz illik. De alkalomra nem érzem elég "jónak", szofisztikáltnak, és a minőségével sem vagyok megelégedve. Egy-két óra, és már nem is érzem magamon. De bezzeg másnap! Kellemetlen, vegyszerszagú, "üres" illatmaradványok foszlánya csapja meg az orromat, és vízzel lehetelenség megszabadulni tőlük, csak az idő tudja elmosni őket, mint a bánatot.
Reméltem, hogy az Extrait ezeket a hiányosságokat ki tudja küszöbölni. Az árát tekintve ez a minimum, 15 ml Extrait 2, 100 ml-es üveg EDP ára...De nekem minden cseppje megéri! Boldog vagyok, hogy nemrég a gyűjteményem tagja lett! Ma már ritkaságnak számít, nem is volt egyszerű hozzájutnom, és minden vágyamat teljesítette. Sőt. Egy finom pöttyintés belőle (már maga ez a békebeli tortúra tetszik, nem fújni kell, hanem a kupakot kell a bőrhöz érinteni) és az illat minimum 2 napig velem van, a zuhanyozást is simán túléli, és szintetikusság, "másnapos" vegyszerszag-foszlányok sehol!
Az illat maga pedig nem pusztán jobb minőségű, vagy töményebb, mint az EDP, hanem a Coco Noir kiteljesedése.
Valami gyönyörűséges. Gazdagabb, teltebb Coco Noir, az elején aldehidekkel, amitől az egész kompozíció egy szinttel feljebb kerül. Olyan, mint egy szépsége teljében lévő, érett, elegáns hölgy, talpig fekete bársonyban.
A nyitány a Coco Noir EDP - nem túlzok - niche változata, aztán lassan a Coco EDP-ből jól ismert fűszeresség libben elő, testes, balzsamos jegyekkel megtámogatva. Először szívinfarktust kaptam, mert a Coco az egyetlen Chanel illat, amit nem szeretek. A sokadik próbálkozás után se vagyunk egy hullámhosszon, éppen a számomra idegen fűszeressége miatt. Nekem túl fajsúlyos, túl nehéz. És szó nem érheti a ház elejét, mert a Coco mindegyik létező változatát próbáltam már, de se az EDT, se az EDP, se az Extrait nem az én világom. Szerencsére itt a fűszeresség nem uralkodik, csak egy ici-pici komolyságot, mélységet kölcsönöz az illatnak. És ettől minden gyönyörűen egybesímul, és értelmet nyer. Nekem most állt össze a Coco Noir-kép.
És most már én is élvezhetek valamit a Coco hangulatából, ha már tisztán nem is szeretem. Ez nekem olyan, mint a whisky jéggel. Jobb, mint tisztán. Azt mondják, hogy egy igazán jó whisky zamatát a jég hozza ki...

Ez volt az ötszázadik, és egyben utolsó, ilyen személyes hangvételű, hosszabb irományom.
Sok gondolatom, mondanivalóm volna /van még illatokkal, sminkekkel, krémekkel kapcsolatban, sokszor nem is fértem bele az itt engedélyezett max. 4000 karakterbe. De akkor inkább majd blogot írok. Amúgy is úgy látom, új szelek fújnak errefelé, ez a felület (tisztelet a kivételnek) az azonnali benyomásokon alapuló, két-három soros írásoké lett. Felgyorsult a világ, ez ma a trendi, ez a népszerű. Nem baj. Ha esetleg a jövőben írok is itt majd valamiről, már én is rövid leszek.

Köszönöm mindenkinek, aki a 4 éves krémmániás "pályafutásom" során végigolvasta a véleményeimet, és még azt is megtalálta, ahol lájkolni lehet... ☺️

Chanel La Palette Sourcils De Chanel

Chanel La Palette Sourcils De Chanel
2022. augusztus 31.

Kiváló minőségű szemöldökszett, méltó a Chanel-hez. A festék pigmentált, az állaga is tökéletes, nem porzik, de nem is kemény, a wax se olvadós formula. A négy kiegészítő cuki, nem csak dísznek vannak, mindegyik használható, a szemöldökcsipesz konkrétan profi. Ezek utazáskor jól jönnek, de én az első alkalommal kivettem és félretettem őket, használat közben úgyis csak kipotyognának a kompaktból. Egy normál méretű szemöldökecsetet vettem elő hozzá. Érdekes, hogy először a viaszt kell használni, és csak utána a magát a színt. Én pont forditva kezdtem volna. Gondolom így lehet egy kicsit személyre szabni a színt, legalábbis a leírás ezt ígéri. Szűk határok között ez igaz is. Sokat vacilláltam a medium és a dark változat között. A sötét vörösesbarna hajamhoz a medium világosnak és meleg árnyalatúnak tűnt, ezért a dark-ot választottam. Tónusban jó is, de kicsit sötétebb, mint amit szeretek, még akkor is, ha csak nagyon keveset teszek fel a jobb oldali színből.
Egy jó ideje két szemöldökceruzát használok egyszerre, ez a kombó nekem nagyon bevált. Ez a Dior Diorshow Brow Styler 002-es Dark Brown, vékony a hegye, egy kis hiánykitöltésre szuper, és a Tom Ford Brow Sculptor 04 Espresso, ami egységesíti és fixálja az egészet, wax nem is kell. A formája olyan lesz, amilyet szeretnék, a színe meg tökéletesen illik a hajamhoz. Ezzel a Chanel-lel ilyet nem tudok produkálni, csak hasonlót.
De ha valakinek színben pont passzol a háromból az egyik variáció, akkor nagyon megéri az árát. Nem csak a kiváló minősége miatt, hanem mert annyira kiadós, hogy ezer évig, plusz egy napig elég. A szemöldökceruzák sokkal gyorsabban fogynak. Csak a számomra nem megfelelő színe miatt vonok le egy csillagot.

Guerlain Ombres G Eyeshadow Quad

Guerlain Ombres G Eyeshadow Quad
2022. augusztus 30.

530 Majestic Rose és 011 Imperial Moon
A Guerlain sminkjei fölött mintha megállt volna az idő. Az újdonság évek óta kimerült a limitált Meteorites gyöngyökben és a színes rúzstokokban, Terracotta vonalon történt némi újítás, de amúgy semmi érdekes. A szemhéjpaletták unalmasak voltak, a minőségük se volt túl jó, én egy jó ideje feléjük se néztem. Csak a Chanel-re és a Dior-ra fókuszáltam. Jól meg is lepődtem, amikor megláttam ezeket a palettákat....
Hát nagyon ideje volt már a frissítésnek. A Guerlain-ház új kreatív igazgatójának köszönhetően most megújultak a szemhéjpaletták, és nem csak a külsejük; a színösszeállítások is frissek, modernek, árad belőlük az élet, szerintem minden szempontból előrelépés történt.
A kompakt hosszúkás alakú lett, a fedél belső oldala egy nagy tükör, ezzel a négyes elrendezéssel engem a Tom Ford palettákra emlékeztet. A tok elegáns, tompa arany színű, könnyű, mégsem kelt olcsó hatást. Az átlagosnál is jobban gyűjti az ujjlenyomatokat, az nem zavar, az inkább, hogy a kinyitása a sokadik alkalom után se esik kézre.
A felszereltség a szokásos, doboz, fekete bársonytasak, (nem, a Guerlain nem spórolta le, mint a Dior) és elég jó, vastag anyagból is van, plusz két applikátor.
A 6 változat közül nekem azonnal a Majestic Rose-n akadt meg a szemem. Új termékként való feltöltéskor is ennek a képét választottam. Ez a romantikus, rózsaszín-bordó az én világom. Van már pár hasonló palettám, pl. a Chanel Les Beiges Tender vagy a Dior Rosa Mutabilis, de egyik sem pont ugyanilyen. Ebben van egy középbarna is, tónusban tökéletesen passzol, és szépen kiegészíti, tompitja a rózsás árnyalatokat. A rózsaszín élénk, mégis elegáns, a bordó sem túl sötét, a világos-csillámos rózsaszín pedig valami gyönyörű.
A másik, az Imperial Moon elsőre nem vonzott, mert a Chanel N.5-ös quad-ra emlékeztetett, ami érintetlenül, a fiókom mélyén lapul. De szerencsére annál sokkal jobb minőségű, és ma már majdnem jobban tetszik, mint a Majestic Rose. Ez egy szépséges, szofisztikált nude paletta. Olyan alapdarab, amivel visszafogott, hétköznapi sminket lehet készíteni, de a csillámos színekkel alkalomra is jó. Külön örültem benne a feketének, pigmentált, akár liner-ként is tudom használni, de ez a paletta már a két alsó szín miatt megérte nekem az árát. A jobb alsó a legkülönlegesebb, egy halvány taupe szín, végignéztem az összes palettámat, de még csak hasonlóm sincs.
A festék maga mindkettőben kiváló minőségű, kicsit zselés formula, egyáltalán nem poroz. A színek úgy satírozhatók, mint az álom, a csillámos színek sem potyognak, és egyik sem túl feltűnő vagy közönséges. Mindkét paletta (de ahogy elnézem, a többi is) a maga színeivel és a négy féle finish-el jól kitalált, kerek egész color-story. Szépek, jól kihasználhatók, és mindegyik önmagában is megállja a helyét, nem kell mellé más.
Immáron be kell látnom, hogy a Chanel és a Dior után (mellett) is van élet.
Gratulálok a Guerlain-háznak, szereztek személyemben egy új kuncsaftot. Ez bizony csillagos ötös!

7 ÖSSZETEVŐ