Tarzicia

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -

Megnézem

Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique EDP

Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique EDP
2019. október 22.

Szerintem inkább Splendida Vanille.
Az illatjegyek aránya ugyanis: pici tubarózsa, pici mirha és rengeteg vanília.
Tubarózsát csak az első fél órában kapunk, és az se misztikus. A kevéske mirha miatt egy darabig érezhető, hogy a Splendida Jasmin Noir testvére, de egy idő után már csak a tömény édes vanília uralkodik. Egysíkú és semmi extra. Vaniliás illatnak nem rossz, de abból meg már annyi van a piacon, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük.
Ebből a kategóriából nálam még mindig az Amouage Love Tuberose vezet toronymagasan. Abban is van vanília, de legalább játékos és újszerű azzal a tejszínhabbal, és végig megmarad benne a tubarózsa. Persze minőségben és árban nem lehet őket összehasonlítani.
Ez csak egy erős közepes.

Chanel Gabrielle Essence EDP

Chanel Gabrielle Essence EDP
2019. október 21.

Én egy másik szempontból is megközelíteném a dolgokat. Szerintem az eredeti Gabrielle és az Essence között épp akkora a különbség, mint a reklámjuk között. Érdemes egyszer megnézni őket ilyen szemmel, mert elég sokat mond a két hölgy stílusa, ruházata, a háttér, a zene...Ezzel nem azt mondom, hogy én egy rövidke reklámfilm alapján választok parfümöt, de iránymutatásnak nem rossz.
Az első Gabielle-től nem voltam elájulva, és a fiús arcú, idegesítő zenére vámpírok helyett selyemcsíkokkal ádáz harcot vívó Kristen Stewart sem azt közvetítette felém, hogy én lennék a célközönség. Pár próba után nem is foglalkoztam vele, gondoltam, kell Chanel a feltörekvő huszonéves korosztálynak is.
Az Essence viszont tetszik, megvan benne az a plusz lágyság, egy pici klasszikus vonulat, amit az elődjénél hiányoltam. A reklámja nagyon jól adja vissza a parfüm stílusát, a fiatal hölgy nem vadóc, hanem szőke hajú szolíd szépség, a zene és a hangulat békés, harmonikus, az egész légies és fehér, mint maga az illat. Az Essence ugyanis egy csinos és visszafogott fehér virágos parfüm, és nem is akar több lenni. Attól, hogy nem feltűnő és csíkhúzós, még igenis van karaktere, a szolíd egyéniség is egyéniség, nem csak a harsány.
Aki drámára vagy különleges csavarokra vágyik, ne itt keresse, hanem a niche kategóriában.
Nekem szépen kijön a tubarózsa, ezzel nálam már félig nyert ügye van, és mellette ott vannak a krémes fehér virágok és az elegáns gardénia. Szerencsére nem sok vaníliával lett lekerekítve, akkor biztos nem tetszene, mostanában amúgy is fárasztanak az édes és nehéz illatok. Leszáradása erősen emlékeztet az Allure EDT-re, ekkor érzem igazán, hogy ez egy Chanel.
Engem amúgy nem zavar, tán még örülök is neki, hogy hasonlít valamelyik Dior J'adore-ra, annak idején az összeset végigpróbáltam, és egyik se jött haza velem, mert mindegyik a "nem rossz, de nem én vagyok" kategóriába esett. Hát most itt van egy hasonló illat, ami tetszik, és ráadásul Chanel. (Nem csak elfogult vagyok a Chanel-lel kapcsolatban, de a Gabrielle szögletes üvege is jobban tetszik, mint a J'adore ránézésre labilis, amfora formájú üvege, nyakán a burmai nők embertelen nyakdíszére hajazó arany fémrésszel.)
Szerintem még a Jour d'Hermès hasonlóan légies és elegáns, tiszta illat, csak több citrussal és tubarózsa nélkül.
A tartóssága miatt viszont le kell vonnom egy csillagot, az tényleg harmatgyenge, de így legalább lesz indok, és jövőre piacra lehet dobni egy új Gabrielle Intense flankert...

Tom Ford Vanille Fatale EDP

Tom Ford Vanille Fatale EDP
2019. október 18.

2018.11.01:
Ez egy nagyon jól sikerült, modern, igazi vaníliaillat "kevésbé bátrak" vagy "nem túl édesszájúak" számára (is).
Nagyon jó minőségű, természetesen édes vanília, kényeztető, melengető, hidegebb időre való. Nem fojtogatóan édes-szirupos, nem csíkhúzós tolakodó tömör-gyönyör. Nem karácsonyi, nem gourmand aszalt gyümölcsös, semmi süteményes vaníliáscukor-érzet. Eléggé lineáris (unalmas?), az illatjegyek most nem jönnek elő libasorban, hanem szépen összesímulnak, hagyják érvényesülni a főszereplő vaníliát.
A Tobacco Vanille-val összehasonlítva ez egészen más kategória, míg az inkább unisex, sokkal összetettebb és érdekesebb, (abban nekem csak az a savanykás meggyes akkord zavaró), a Vanille Fatale sokkal lágyabb, és ezért szerintem inkább nőies.
Az biztos, hogy nem ez a legkülönlegesebb, legvagányabb Tom Ford illat, de nekem tetszik. Nagyon addiktív. Végre egy vanília köré komponált parfüm, ami nem billent ki a komfortzónámból, és szívesen használnám, ha a nagy klasszikus Shalimar EDP helyett valami modernebbre vágyom.

Update 2019.10.18:
Elővettem, mert itt a szezonja, és most valahogy soknak tartom, úgy érzem, hogy ő visel engem, és nem fordítva. Mostanában amúgy is a légiesebb illatokat kedvelem, sőt, jöhet már az oud is, pláne ha rózsával van párosítva, tényleg igaz a mondás, miszerint "nincs állandó, csak a változás". Továbbra is az egyik legjobb vaníliás illatnak tartom a Guerlain Shalimar EDP után, mondom mindezt úgy, hogy egyáltalán nem szeretem a vaníliát parfümökben. Szerintem amúgy kísértetiesen hasonlít a Mon Guerlain Intense EDP-re.