Tarzicia

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -

Megnézem

Profumum Roma Alba

Profumum Roma Alba
2020. március 26.

Émelyítően édes, egy hangyányi karácsonyi gourmand beütéssel, közben fojtogatóan púderes is, ráadásul sokáig van benne valami nagyon kellemetlen, ellentmondást nem tűrő él.
Darabos, nehézkes, vaskos, nyomasztó, fárasztó, túl édes, túl púderes, túl... Minden sok benne, közben mégis valami nagyon hiányzik belőle. Maga a nagybetűs Szépség: a nőiesség, a szelídség, a kifinomultság, a harmónia, a báj, az elegancia.
Az alábbi nőtípusok jutottak róla eszembe:
- nagy darab, nagy hangú, rosszindulatú nagys'asszony, aki kegyetlenül bánik a háza népével
- ellentmondást nem tűrő főnökasszony, aki ha mosolyog, a szeme akkor is hideg marad
- gazdag, idős nőrokon, akit muszáj meghívni a családi összejövetelekre, pedig félnek tőle a gyerekek.
Nekem ez az utóbbi évek legrosszabb illatélménye volt. Ajándékba kaptam valakitől a kis mintát, magamtól sose próbáltam volna ki, az illatjegyek alapján sejtettem, hogy nem az én világom. Az csak rátett egy lapáttal, hogy egész végig tudtam, hogy valamikor nagyon régen, tán még gyerekkoromban, éreztem én már ezt az illatot. Valószínűleg a tudatalattimból előhívott valami rossz emléket, ezért asszociáltam ilyesmire. Nem csak a gyomromban éreztem émelygést, de a szívem is elszorult tőle. Hát ilyen erejük van az illatoknak. Gondoltam megírom, a sok lelkes vélemény mellett lehet egy ellenpélda is. Sajnálom.

Mendittorosa Ithaka

Mendittorosa Ithaka
2020. március 25.

Az illatjegyek alapján sejtettem, hogy csak jó lehet, de nem gondoltam, hogy ennyire.
Az eleje egy rövid ideig citrusos, picit zöld, örökzöld, fenyőillatú, már-már kámforos-mentolos, aztán ezt a karaktert sokáig megtartva, lassan kialakul belőle egy édes-fás-balzsamos-tömjénfüstölős illat. Néha olyan illatfoszlányt fedeztem fel benne, mint amikor a vizes fa, az az illatos, gyalult fajta, mint egy stég a tóparton, a tűző napon kiszárad. A tömjén itt nem a megszokott, mert hagyományos füstölőre hasonlít, szerintem ettől lesz kicsit maszkulin az összhatás. A fásság mellett végig érezhető valami levegős jelleg, amitől nem könnyed vagy törékeny lesz, hanem üdítően szellős. Hiába édes, emiatt sose lesz tömény.
Jól összerakott, egyedi kompozíció, egyszerűen élvezetes. Tényleg felfedezhető benne egyfajta mitológiai hangulat. Minősége kiváló, hatósugara is pont kellemes, nem tolakodó, csak szépen, kitartóan jelen van.
Mint illat nekem tetszik, de magamon nem tudom elképzelni. A karakteres fás-füstölős jellege miatt szerintem férfiakon lehet az igazi. Ettől függetlenül bőven megérdemli az öt csillagot.

Moresque Regina

Moresque Regina
2020. március 25.

A kedvenc női nevem a Regina. A lányomnak is ezt adtam, de hagytam neki választási lehetőséget, van még egy másik keresztneve is.
Kíváncsi voltam, hogy milyen lehet egy parfüm, ami Regina névre hallgat, csakis ezért rendeltem belőle mintát, a jázminról régóta tudom, hogy nem barátom.
Csak szépeket tudok róla mondani én is: kifinomult, nőies, puha, fehér illat. Se nem klasszikus, se nem modern, olyan időtlen. Nagyon édes, de nem nehéz vagy nyomasztó. Elegáns, de nem ünnepi. Kifújás után nem sokat változik, az elején a jázmin még kicsit hűvös-aromás, aztán egyre édesebb lesz. Én külön se fahéjat, se szegfűszeget nem érzek.
Egy szőke hajú, romantikus, nyugodt természetű, kedves, fiatal lányon tudom ezt az illatot elképzelni. Lehetne a neve mondjuk...Regina! :-)
A lányom nem igazán ilyen, nem is illik hozzá ez a parfüm, azt mondja, túl édes, és túl szelíd. (Lehet, hogy nem véletlenül használja a másik keresztnevét.)
Ízlések és pofonok, szép illat ez, de tőlünk csak 4 csillagot kaphat.

1 ÖSSZETEVŐ