tátombák

Regisztráció dátuma: 2013. január 4.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. január 4.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Original Source Extreme Tingle XXX Mint

Original Source Extreme Tingle XXX Mint
2021. augusztus 2.

Brutál tusfürdő, évek óta alapdarab a fürdőszobában, de tényleg csak akkor használom, ha nagyon indokolt. Nem tudom hogyan csinálja, de fürdés után 15-20 percig szó szerint fázok abban a szobában, ahol előtte nem tudtam megmaradni a meleg miatt. Nem szárítja a bőröm, viszont az erős színe látványos a fürdőkádon, ha figyelmetlen vagyok. Szóval tényleg hihetetlen cucc, sajnálom, hogy nehézkes beszerezni, mert még ehhez hasonlóval sem találkoztam soha.
+1 tipp: óvatosan kell vele bánni a combok környékén, mert a mentol mindenhol kifejti a hatását és nem mindenhol kellemes... :)

Balea Schwungvoll Szárazsampon Barackos Fagyi Illattal

Balea Schwungvoll Szárazsampon Barackos Fagyi Illattal
2021. július 27.

Többedik használat után jöttem rá, hogy a Baleának volt már régebben egy barackos-zöldcitromos szárazsamponja, és onnan ilyen ismerős az illat. Én nagyon szeretem a Balea szárazsamponokat, mióta pár éve felfedeztem őket már kevésbé parázok rá a hajmosás témára, 1 napot simán ki tudok velük tolni. Ezzel a termékkel is így vagyok, jó a szórófej és az illata miatt kevésbé fullasztó a használata. A sötétbarna hajamban látszódik a fehér por, ezzel tisztában vagyok amikor nem a barna változatot veszem, de párszor beletúrok az ujjaimmal és már nem is látszódik benne semmi. Bőven megéri az árát.

Silk'n Jewel 100000 IPL Villanófényes Szőrtelenítő

Silk'n Jewel 100000 IPL Villanófényes Szőrtelenítő
2021. július 15.

Ugyan ez a modell már nem kapható, de a HPL technológia miatt érdekes lehet az én tapasztalatom vele, mivel ahogy elnézem a márka összes villanófényes szőrtelenítője HPL alapú.
A HPL és IPL közti különbségről csak annyit találtam az interneten, hogy az előbbi kifejezetten a márka saját szabadalma, de a hatásmechanizmusa ugyanaz. Kevésbé intenzív a kibocsátott fényimpulzus, emiatt otthon is biztonságos, de egyformán hatékony a google szerint. Ettől függetlenül mégis kicsit becsapva érzem magam, mert én IPL gépként vásároltam, mindenhol úgy szerepelt. Mivel nem vált be rajtam és IPL-re váltanék, kicsit vakon érzem magam, hogy a valódi IPL mennyire lesz rajtam működőképes, ha a HPL nem... És tényleg olyan nagy különbség van-e a kettő között, ha nevezhetik IPL-nek...?

Nagyon világos bőröm van, sötét, erős szőrrel, elvileg ideális alanya vagyok. Epilátort egyedül a karomon tudok használni, a combom pedig újabban nem tolerálja a borotvát, ezért is kezdtem újrapróbálkozni vele.
Általános tapasztalatok a 3 évnyi használat után:
- A vezeték másfél méteres, kényelmesen használható. Bekapcsolva a készülékben egyből felpörög a hűtőventillátor, öszehasonlításképp mellette a laptop hangszórója még félhangerőn is tisztán érthető.
- Az az ígéret, hogy lehet csúsztatva használni, ekkor gyorsabb a kezelés, mert nem szenzorozza minden villantás előtt a bőrszínt. Ahhoz viszont szorosan kell a bőrhöz tartani a gépet, amitől gyűrődik a bőr, szóval nehezen kivitelezhető. Egyébként két villanás között 5 másodperc telik el. Nem tűnhet soknak, de ha megnézünk egy lábszárat és a kezelőablak méretét, egyből látszik, hogy türelemjáték. Ráadásul olyan helyen, mint a lábszárcsont, nem fekszik szépen rá a bőrre a kezelőfej, ami domború.
- Szóval 5 másodpercenként képes 1 villantásra, ami semmi fájdalommal nem jár még maximum fokozaton sem. Akkor érzek néha csípést, ha a bőr közvetlenül a lámpához ér, ami a 3 milis bemélyedésben van.
- A legtöbb terület, amit az évek alatt számtalanszor villogtattam már, semmi, de semmi változást nem mutat. Érdekes módon a kis pihéket eltüntette, amik pont szőkék, alig észrevehetők voltak, és elvileg ott a legkevésbé hatékony. Kicsit is erősebb, fekete, sokat borotvált szőrrel már nem tud mit kezdeni sajnos. Mármint valamit biztos csinál velük, mert égett szőrszagot szoktam érezni és látni lehet, ahogy megégnek, de nem hullanak ki
- Én kb fél óra után szoktam letenni pihenni és kihűlni.

Összességében csalódott vagyok, és mindenképpen egy komolyabbra váltanék hosszú távon. Kissé elveszettnek érzem magam, mert az ígéret ennél a HPL-nél is ugyanaz volt, működnie kellett volna, de mégsem. Ha holnap bekapcsolnám és már nem működne, akkor sem veszítenék semmit.