Terkabarka

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Sensai Cellular Performance Emulsion III (Super Moist) Ránctalanító Emulzió

Sensai Cellular Performance Emulsion III (Super Moist) Ránctalanító Emulzió
2019. november 14.

Legesleg, még annál is jobb.
A második üvegem végén járok, már úton a harmadik is.
Annyira szerettem volna valami olcsóbb és szebb összetevőkkel rendelkező krémmel kiváltani, de eddig esélytelen, ezt nem lehet überelni.
Az arcom száraz, orrom mitteszeres, miközben a bőröm felső rétege ott is száraz, hámló. Ez az első krém, ami ezen a területen is képes rendberakni a bőrömet.
Egy nagyon híg krémről van szó, kb mint egy hígabb arclemosó tej. Első használatkor ezen meg is döbbentem, elvégre ez a legápolóbb verzió, valahogy testesebb krémet vártam, de a hatása azonnal meggyőzött. Hamar felszívódik, nem ragad, nem tapad. Illata kissé régies, de nem irritáló és már rég megszoktam. Mivel ilyen híg könnyű a krém, nekem nyáron is bevált, nem fulladt alatta a bőröm.
Ránctalanító hatásáról nem tudok nyilatkozni, a megfelelő hidratálás, ápolás eleve ránctalanít illetve segít megelőzni a ráncokat, és ebben ez a krém nagyon erős.
Csak ajánlani tudom

Al Haramain Attar Al Kaaba

Al Haramain Attar Al Kaaba
2019. november 10.

Az úgy kezdődött..... 😄
Rakattantam a keleti olajparfümökre, kiváncsi voltam, milyenek, mit tudnak, tényleg olyan különlegesek-e, ahogy képzelem. Az a Al Haramain ház lett a tesztalany.
Először az olcsóbb kategóriával indítottam, Musk és Jannah. Ebből a Musk lett a befutó, imádom a rózsát és az teljesen az, abból sem tolakodó, igazi komfortillat. Jannah sem rossz, de nem teljesen az én illatom.
Következett az Alf Zahra, ami a kezdeti ledöbbenés (nagyiillat) után igen nagy szerelem lett, egy erőteljes, határozott, karakteres illat, semmiképp sem “szürke egér vagyok” napokra való (mondjuk nekem olyan nem is sok van 😅)

És utolsóként befutott Ő, az Attar Al Kaaba. Azért Ő, mert neki tényleg lelke van. Ez már kicsit drágább kategória, azért mertem látatlanban megrendelni, mert olvastam, hogy rózsás, mondom akkor annyira már nem lőhetek vele félre.
Ez az illat szerelem! Mély, számomra gyantás rózsaillat (ez a gyantás mellékzönge lehet az oud?) tiszta, de tényleg nagyon meleg, mély illat, bármilyen alkalomra. Egyszerű és kifinomult. Simán hordható hétköznap az irodában, de egy nagyestélyihez is el tudom képzelni. Nem orrbavágós, nem hivalkodó. Számomra ez egyszerre ünnepi, elegáns, érzéki, szexi és komfort, otthon bekuckózos illat.
Ezzel a keleti parfümolajok világában véget ért az utazásom, én már megérkeztem 😊 10 csillagot neki

Jeffree Star Cosmetics Alien Palette

Jeffree Star Cosmetics Alien Palette
2019. október 21.

Rég szemeztem már ezzel a palettával, de az ára azért visszatartott.
BeautyBay-en most volt akció (51 helyett 38 EUR volt), úgyhogy beszereztem.
Ha nem lett volna már egy ABH-m, akkor leesett volna az állam a minőségétől, így csak azt mondom, hogy oké, megérte, ez is pontosan ugyanolyan jó minőségű, mint az ABH (ami azért nagy szó, mert az brutál jó).
Tehát a minősége verhetetlen, a csillámos színek száraz ecsettel is működnek (ez azért határozottan hűűűűhaaaa), a matt színek nagyon porolnak, de hát valamit valamiért, ezt már az ABH-nál is megszoktam.
Csodásan satírozhatóak és jól keverhetőek egymással a színek.
Csillámosok közül a moon rock az egyik kedvenc, nagyon különleges a zöldes-aranyos fénye. A pluto árnyalaton sehol sem látszik, de rózsaszínben játszik, brutál szép.
Az x-files gyönyörű matt szürkésbarna, a phone home meg matt mályva(?), csodás. Ez a két matt önmagában is nagyon jól mutat egy szolid sminkhez.
A probe az eddig próbáltak közül a legjobb minőségű duokróm, de ha azt használom, akkor mindenképp a szemem az első, különben pandamaci leszek, annyira hullik felkenéskor.
Annyira sokféle smink elkészíthető vele és az összes kép nagyon megtévesztő a palettáról, mert swatcholva sokkal, de sokkal szebbek ezek a színek, mint ahogy a palettában tűnnek.
Összességében simán megéri az 51 EUR-t is, de azért nagyon örülök, hogy potom 38 EUR-ért jutottam hozzá :)