Terkabarka

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

Juvena Skin Energy Aqua Recharge Essence

Juvena Skin Energy Aqua Recharge Essence
2024. február 13.

Rég szemeztem már a Juvena termékeivel, hogy kipróbáljam, de ahhoz azért drága, hogy lyukra fussak vele. Mivel a szérumokat/esszenciákat alapból szeretem és épp akciós volt, impulzusvásárlásként ő jött velem haza.

Első meglepetésként az illata ért. Kifejezetten finom friss, tiszta illata van, csak nekem ez az illat arctisztító termékekhez kapcsolódik, és az első pár használatnál rendesen frusztrált, hogy csak felkenem, aztán nem mosom le (a probléma egyértelműen az én fejemben van :D)
Ezen persze már túllendültem, mert a termék maga iszonyatosan jó.

Második meglepetés a hatása volt. Arra nyilván számítottam, hogy hidratál, de arra már nem, hogy egy ilyen jellegű, folyékony termék érezhetően táplál is. Száraz, vízhiányos bőröm van, ami a hidratálás mellett/után nagyon elbírja a zsíros krémeket is, még nyáron is kell a táplálás (bár akkor könnyedebb termékekkel).
Ebből az esszenciából simán kinézem, hogy hőségben önmagában is pont elég lesz a bőrömnek, amit az eddig használt szérumokról, vízszerű lotion-ökről nem tudnék elmondani.

Tökéletes konzisztenciája van, folyékony, mégsem szalad ki azonnal az ujjaim közül, nem tapadós, nem is túl csúszós és azonnal felszívódik.
A kék üvegcse szerintem gyönyörű, a pipetta jól használható
A kiszerelés 50 ml-es, tehát - a terméktípushoz képest - szokatlanul sokat kapunk belőle egyszerre

Összefoglalva: számomra nagyon kellemes meglepetés volt ez az esszencia, biztos vagyok benne, hogy újraveszem, ha elfogy

Egyetlen figyelmeztetés: az illata erős, akinek ez probláma, inkább hagyja. Én is jobban szeretem az illatmentes szérumokat/esszenciákat, de ennek a terméknek ezt is meg tudom bocsátani

Zara Red Temptation for Her

Zara Red Temptation for Her
2024. január 24.

Erős érzelmeket vált ki belőlem ez a parfüm (és a Baccarat utánzatok tömeges megjelenése)

Az eredeti Baccarat 540 (edp és főleg az extrait verzió) nagy kedvencem/szerelmem, úgy viselkedik, mint a 2. bőröm, légies, az erőssége ellenére nem agresszív számomra.
Ezzel ellentétben ez a dupe (és sajnos a legtöbb dupe) iszonyat zavaró az orromnak.
Két féle dupe van, ahogy észrevettem: az egyiket pézsmával rakják tele, a másikat oud-dal (mindkét illatjegy a tartósságot és a szillázst növeli), én meg sem a pézsmát, sem az oudot nem bírom egy bizonyos töménység felett. Az eredeti Baccarat egyik jegyet sem tartalmazza, és pont az eredeti illat legynagyobb erőssége, a légiessége veszik el emiatt, helyette fojtogató és gyomorforgató lesz számomra. Aki azt mondja, hogy ez pont olyan, mint az eredeti, az valószínűleg nem ismeri eléggé az eredetit.
A Baccarat vattacukros illatjegyét amúgy jól hozza ez az illat, de a légiesség itt pézsmával van agyoncsapva
Körülöttem van, aki ezt a Zarát használja, nem könnyű egész nap érezni...
A saját eredeti példányaimat félre is tettem, amíg ráún a tömeg az olcsó másolatok használatára

Elnézést, ha megbántottam bárkit a véleményemmel, ahogy írtam is, erős érzelmeket vált ki belőlem a jelenség

Juliette Has A Gun Anyway

Juliette Has A Gun Anyway
2024. január 12.

Különleges, komfortos, légies, signature, irodai, hétköznapi, bármikor...
Ezek a szavak jutnak róla eszembe. Rég kerestem már ilyen illatot, ami egyszerre KÜLÖNLEGES, komfortos, légies, és igazi bármikor, bárhová hordható illat számomra. Ami nem a nagy elsöprő szerelem - az nekem a BR540 extrait -, hanem a hétköznapi boldog pillanatok összessége. Ez utóbbit Ormond Jayne Levant közelítette meg eddig a legjobban, de az Anyway még arra is rátesz egy lapáttal.
Valóban nem harsány, mégis érezhtően ott van egész nap, auraszerűen. Igazi szignatúra illat akár nekem is, aki szerint túl rövid az élet egyetlen parfümhöz. :D

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy csak úgy önmagában és papíron szaglászva nem éreztem az ingert, hogy magamra fújjam. Azonban vagyok olyan szerencsés, hogy szülinapomra kaptam egy illattanácsadást Zólyomi Zsolttal, aminek igazából az a lényege, hogy olyan parfümöt találjunk, ami nekem is tetszik és illik is a saját illatomhoz. Az Anywayt valamelyik körben már kiejthettem, mégis kaptam belőle egy mintát, hogy azért próbáljam ki magamon ezt is. Másnap kipróbáltam és olyan jól működött rajtam egész nap, hogy nagyjából azonnal el is dőlt, hogy ezért megyek vissza

A másik, ami egy ideje kikívánkozik belőlem:
olyan szórakoztató olvasni, kiből mit vált ki egy illat, és hogy pl ezt az illatot mennyien találják ridegnek, szúrósnak és agresszívnek. Nekem az ebben a parfümben is hangsúlyos ambroxán egy puha ölelős komfortos illatjegy, olyan második bőr érzésű. Na de a pézsma... :DDD Annak bizonyos fajtája vagy mennyisége esetén pont ugyanezt a rigeg, szúrós, agresszív jellemzést érzem, így lesz számomra a "légies-citrusos" Light Blue agresszív és izzadtságszagú, az "ártatlan-kislányos" Delina meg egy igazi házisárkány. :D
Egyszer úgy olvasnék egy tanulmányt erről az ambroxán-pézsma illatélményről, hogy ami az egyikünknek komfort, miért lesz a másikunknak agresszív és baromi érdekes, hogy nagyjából ugyanazt az élményt váltja ki mindkét illatjegy, csak épp valakinél a pézsma, valakinél meg az ambroxán...