Terkabarka

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

Sensai Silky Design Rouge

Sensai Silky Design Rouge
2022. április 20.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a kis cukisággal kapcsolatban. Azt hiszem a 3-as árnyalat van meg, ez egy hideg piros, és pontosan a Sisley Le Phyto Rouge 42-es (Rio) árnyalatával egyező szín.
Ez inkább egy szájceruzás állag, annál kicsit puhább, de semmiképp sem a tipikus krémes rúzs formula. Ezzel nem lehet összedörzsölgetni az ajkakat, illetve lehet, de nehezen, mert alig csúszik.
A szárazabb állag ellenére egyáltalán nem szárít és viszonylag fényes a végeredmény, a Sisley rúzsánál szerintem szebb a finishe.
Tartóssága egész jó, a Sensai Intense Lasting rúzsokat azért nem veri (azokat mondjuk nem veri semmi), de a többi Sensai rúzsnál mindenképp jobb (nagyjából a Sisley Le Phyto rúzs tartóssága)
A mennyisége nagyon kevés, az Intense Lasting 3,7 grammjához képest ez csak 1,2 gramm, az ára viszont ugyanannyi, mint az IL
Összességében jó termék, de ár/érték arányban rúzsként az IL sokkal jobban megéri (és jobban is teljesít), szájceruzaként meg nincs értelme egy ilyen drága terméket megvenni, mivel szájceruzából a drogériások is hozzák ezt a tartósságot és a szárít/nem szárít sem akkora szempont (illetve ilyen árban nagyon jó minőségú, konkrétan lerobbanthatatlan szájceruzákat is lehet már kapni)
Max akkor éri meg ezt venni, ha valaki nagyon beleszeret valamelyik színbe.
Valószínűleg el fogom én ezt használni, de egész biztosan nem veszem újra.

Kiehl's Ultra Facial Cream

Kiehl's Ultra Facial Cream
2022. április 20.

Nagy reményekkel vettem meg 28ml-es változatban azzal a céllal, hogy a kedvenc Sensai CP arckrémemet kiváltsam egy olcsóbb és szebb összetevős krémmel (bár hozzáteszem, azért nem sokkal olcsóbb ez sem). Az illatmentesség hab a tortán, az hatalmas pluszpont ennél a kencénél
Magával a hatásával majdnem elégedett is vagyok, bár annyira nem tökéletes, mint a Sensai, de majdnem hozza azt a szintet.
A benne lévő szilikonnal viszont nem tudok kibékülni. Nem a krémben lévő jelenléte zavar (akkor meg sem vettem volna), hanem az érzete a bőrömön, valahogy túl sok, túl csúszós, túl fullasztó. Hiába nem okoz semmi problémát, egyszerűen nem tudok vele megbarátkozni. A krémet azért elhasználom utazósnak, de biztosan nem fogom újravenni...

Sisley Phyto-Rouge Shine

Sisley Phyto-Rouge Shine
2022. április 1.

41 - Sheer Red Love árnyalatot vettem

Vásárlás előtt sok review-t néztem végig, mert számomra már a nevéből is egyértelmű, hogy ez a szépség az általam igencsak kedvelt Phyto-Lip Shine újragondolása (+ ugyanazok az árnyalat nevek is, az árnyalatok közül ugyanazok a csillámos színek) Legnagyobb meglepetésemre minden review a többi márka hasonló termékével hasonlítja csak össze, de egyik sem méri össze az elődjével, de arra sem emlékszem, hogy bárki egyáltalán megemlítette volna, hogy ez a két termék ugyanaz a vonal.

Külcsín:
Szerintem ez az eddigi legszebb Sisley rúzstok, elegáns a formája, az arany-fehér színkombináció és a kis fekete bársonytok is. Egyértelműen pluszpont a cserélhető belső, bár itthon egyelőre nem lehet kapni utántöltőt.

Belbecs:
Könnyű, szépen sikló, szinte olajos formula, egyértelmű ápolás és csodás vizes színek. Az általam választott szín a nevével ellentétben nem piros, hanem átmenet a pink és a piros között (pont a Chanel Coco Baume passion pink színe - ami számomra A tökéletes szín - csak ez pigmentáltabb és fényesebb)
Habár vitathatatlan az ápolás, azért mégsem olyan erős ebben, mint a többi, általam ismert Sisley rúzs/színezett ajakápoló
Az illata valami fenomenális, vaníliás-sütis-szagolgatnivaló nyamiság. Pedig nagyon nem rajongok az illatosított rúzsokért. A Lancome rúzsomat - hiába szép - a brutál erős virágillata miatt egyáltalán nem használom de még a Guerlain Rouge G illata is zavar kissé. Rúzsban max a gourmand illatok jöhetnek, és ez pont az.
Sajnos nem túl tartós, de még tűréshatáron belüli, és szépen, belülről kifelé, átmenetesen kopik, nem ül meg sehol a szín.
Ami viszont meglepett, hogy egy idő után képes egy picit kifutni a felső ajkamon, amit eddig egyetlen rúzssal, de még szájfénnyel sem tapasztaltam. Értem én, hogy öregszem, és el is fogadnám, ha más olajosabb-vizesebb termékkel már tapasztaltam volna ilyet, de nem, semmi más nem csinált még rajtam ilyet.

Phyto-Lip Shine vs Phyto-Rouge Shine:
A Phyto-Lip Shine-ból két árnyalat van meg: Sheer Raspberry és Sheer Rosewood, mindkettő világosabb szín, tehát 1/1 összehasonlítást nem tudok csinálni.
Ránézésre azt gondoltam volna, hogy a Phyto-Rouge Shine kisebb mennyiség, de mindkét rúzs 3 grammos, így abban semmi különbség.

Phyto-Lip Shine:
- formulája nehezebb, zsírosabbnak tűnő, ennek megfelelően az ápolás is erősebb, tovább érezhető
- illatmentes
- külsőre igazi régimódi Sisley rúzsforma (ezüst tok, piros S betűvel, nem bullet forma)

Phyto-Rouge Shine
- külsőleg sokkal szebb és a vékonyabb formával számomra kellemesebb használni
- fényesebb szín, gyönyörűen mutat az ajkakon
- vaníliás illatú
- talán tartósabb is, bár ebből erősebb szín van meg, így lehet, hogy csak amiatt érzem tartósabbnak.
- az első rúzs, ami kifutott az ajkam felső vonalán, a Phyto-Lip Shine esetén soha nem tapasztaltam ilyet

Személy szerint a Phyto-Lip Shine formuláját jobban szeretem, mint színezett ajakápoló.