Timi92

Regisztráció dátuma: 2013. március 4.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. március 4.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Catrice True Skin Hydrating Foundation

Catrice True Skin Hydrating Foundation
2021. január 27.

Sajnos megint hallgattam egy Youtuberre, pedig megfogadtam, hogy alapozóban nem csábulok el a Bourjois Healthy Mixtől. Tényleg nagyon magas a fedése és jók az árnyalatok, de számomra itt ki is merültek a pozitív tulajdonságok. Baromi gyorsan szárad, és ragacsos. Olyan felvenni mintha valami gyorsan száradó ragasztóval dolgoznék. Próbáltam többféle krémmel is aláhidratálni, illetve hozzá keverni egy kis hidratálót is, de úgy számomra még rosszabb volt. Csak nagyon kis mennyisegekben szabad felvenni mert kb 1-2 cm re lehet csak eldolgozni a terméket, olyan hamar "megköt", a pórusaimba durván belül. Csak nagyon tiszta, száraz ecsettel működik valamennyire, mert ha már többször használnám az ecsetet megül benne és lehetetlen eldolgozni, ujjal pedig a száradása miatt nekem szintén nem ment. Lehet másoknak működik, de nekem sajnos nem.

***UPDATE: Csak nem hagyott nyugodni a dolog, próbálkoztam még a termékkel és kicsit javult a megítélésem. Azt hozzá kell tennem, még a véleményemhez, amit az előző körben kihagytam, hogy az én bőrömön igen csak sok a régi, már gyógyult heg, emiatt a bőrképem nem mondható egységesnek, illetve hajlamos a zsírosodásra is (korpás seborrhea), ezért nekem nyilván minden textúra könnyebben beleül a pórusaimba, hegeimbe, és ez a termék szerintem a hozzám hasonló bőrtípusúaknak pont ezért nem feltétlenül lesz szerencsés. Amivel viszont javult a megítélésem, hogy nagyon óvatosan építve azért most már viszonylag szépen fel tudom vinni, bár még így is kiemeli a bőrhibáimat,erős fedése ellenére is. Általában kézfejről dolgozom, de mivel ez az alapozó extra gyorsan szárad, így ezt közvetlenül ecsetre nyomom és szinte csak egy cseppet, véletlenül sem egy fél vagy egész pumpányit (mert azt esélytelen szépen elkenni mielőtt megszárad) és kissé beleütögető mozdulatokkal dolgozom el, s nem árt alá egy jó primer sem.
És amit még megemlítenék, hogy nekem elég gyorsan átfénylik sajnos.
Egy plusz pontot azért még így is adok neki, figyelembe véve, hogy ár érték arányban elég jó és sok sok embernek működik, csak valószínűleg nem az én bőrömre találták ki.

Essence Shine Last & Go Körömlakk

Essence Shine Last & Go Körömlakk
2020. január 4.

Basszus ez marha jó körömlakk :O Itteni vélemények alapján vettem meg és sejtettem, hogy jó lesz, de hogy ennyire?
Egy átlátszót és egy "48 my love diary" színt vettem. Először az átlátszót vittem fel. Kb. 60 másodperc alatt megszáradt, ezzel ki is elégítette minden igényem.
Ezután jött rá a szín:
-Kezdjük ott, hogy nagyon szép intenzív árnyalat, nem lesz más felkenve, mint ami az üvegen át látszik,
- nagggyon brutál fényes finisht ad
-az ecsettel gyakorlatilag egy húzással ki lehet festeni a körmöt
- nem csíkoz, full egyenletesen terül, pont annyi lakk amennyi kell.
- nagyon gyorsan megszáradt, nem csak az átlátszó, a színes lakk is ez alatt kb. 2-3 percet értek, amikor már hozzá nyúltam és nem ragadt.

Most 1 réteggel konkrétan úgy néz ki a kézfejem, mintha most jöttem volna körmöstől :O
Csillog, egyenletes, intenzív...veszek még más színben is :)

Bourjois Rouge Edition Velvet

Bourjois Rouge Edition Velvet
2018. október 31.

Van egy nagyon jó Bourjois alapozóm, imádom és pont nem rég hallottam hogy a márka a Chanel kistesója, úgyhogy azt hittem a többi termékük is hasonlóan jó minőségű lesz, ezért választottam aztán két esélyes közül ezt a rúzst (pedig a maybellinet aztán még a kézfejemről sem tudtam letörölni). Egy szinte lila, bordós beütesű szint vettem meg és a sok jó vélemény alalapján kezdem azt gondolni hogy a minőség színspecifikus, és sötét színnel valamit nagyon elcsesztek. Baromi nehéz eldolgozni, ha keveset viszel fel nem lehet eldolgozni tiszta foltos lesz és ha újra rámész szinte felszedi az előző réteget, ha sokat -kb egy teljes aplikátornyit,akkor meg egyenletlen alig lehet eldolgozni. Utána pedig ez a vastag réteg még 5 perc után sem akar megszaradni.. Katasztrófa. Aztán kicsit megnyalom a szám, vagy hozzáérintem az ujjam és már jön is le. Otthon alig fél órát volt rajtam és olyan csúnyán kezdett kopni, hogy megijedtem magamtól a tükörben. Megpróbálom még tesztelgetni de látván ezt a kis fél órás próbát nem tudom mennyire van kedvem élesben így utcára lépni. Csalódott vagyok mert ha más miatt nem is de az ára miatt azért kicsit többet vártam.

1 ÖSSZETEVŐ

Dimethicone Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen