tinyblackpaw

Regisztráció dátuma: 2016. március 24.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. március 24.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Laponie Toner Spray

Laponie Toner Spray
2020. november 16.
(!)

Szintúgy tesztelésre nyertem. Korábban nem tartottam fontosnak a tonerek használatát gondolván, hogy csak a szérumok és a hidratálókrém a lényeges. Idővel rájöttem, hogy egyes szérumok (pléldául hialuronsav) csak úgy fejtik ki megfelelően a hatásukat, ha nedves bőrön alkalmazzuk őket. Azóta rendszerint fújok ebből a tonerből 2-3 alkalommal a rutin első lépéseként. Az első dolog ami szembetűnt, hogy nagyszerűen nyugtatja a bőrt. A pirosságot hamarabb lehúzza, mérsékeli a gyulladást, a hialuronsav + hidratálókrém kombóját pedig feltuningolja és extra hidratáltá teszi a bőrt. A termék tudása nálam ennyiben ki is merült. Nagyon kellemes használni, felfrissít és láthatóan tesz is valamit a bőrrel.

Ami a csomagolást illeti: a szórófej az elején nem akart megfelelően működni, azóta visztonylag megfelelően porlaszt, összességében nézve praktikus és sokkal jobban szeretem a szórófejes megoldást mint a hagyományos tenyérbe/vattakorongra csepegtetést.

A termék a maga tudásával és csomagolásával lenyűgözött az egyetlen ok, amiért nem vásárolnám újra az az ára. Tonerhez képest (ami azért viszonylag gyorsan fogy és nem nélkülözhetetlen) elég drága. Ezt leszámítva megéri az 5 csillagot.

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ UVA33 Spray

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ UVA33 Spray
2020. július 31.

Kezdjük ott, hogy borzasztóan sárgára színez bármilyen fehér vagy világos ruhát, amit szinte ki sem lehet mosni a ruhákból így viszont erős védelem ide vagy oda, nem célszerű használni hosszútávon a ruhák kárára. Az állagát tekintve meglehetősen olajos réteget hagy, nehezen beszívódó formula ami kánikulában előszeretettel okoz kipattogzást bizonyos testrészeken, éppen ezért arcra egyszer sem mertem felkenni. A szórófej használata nehézkes, nem esik kézre, kevés jön ki belőle, nem lehet kihasználni a spray funkciót. Ezek a negatívumok.

A fent említett problémákat leszámítva nagyon erős védelmet nyújt, a déli tűző napon sem égtem le, de még csak barnulni sem barnultam. Vízálló, strandolást, vízben tartózkodást nagyszerűen bírja, nem hagy fehér réteget, újrakenés nélkül is védett. Viszonylag jók az összetevők egy kémiai fényvédőhöz képest, parfümmentes - ami minden esetben pozitívum és nem okoz irrtációt. A pozitívumok ellenére nem fogom újravásárolni, inkább átváltok a fizikai fényvédőre.

Purito Pure Vitamin C Serum

Purito Pure Vitamin C Serum
2020. május 4.

A BB Krém webshopjából rendeltem, ahol az itt feltüntetett összetevők szerepelnek a termékleírásban, ellenben a rendelt termék dobozán 10%-os C vitamin helyett 5%-os C-vitamin tartalom van feltüntetve eltérő INCI listával. Utána néztem a Purito hivatalos oldalán a termék leírásának és ott lévő INCI lista megegyezik az általam rendelt termék összetevőlistájával ami viszont nem egyezik a 10%-os C-vitamin szérum elnevezéssel.

A termék a maga 5%-os erősségével is tökéletesen működik, bár viszonyítási alapom nincs, mivel ez a legelső C-vitaminos szérumom. Gyakorlatilag 3 nap használat után láthatóan feszesebb és ragyogóbb lett a bőröm, bár egyébként sem problémás a hámlasztás és retinolozás mellett, ugyanakkor ez a szérum mégis felteszi a pontot az i-re. 2 hetes használat után a bőrtónusom is egységesebb lett és amire egyáltalán nem számítottam az az, hogy az apró gyulladt pattanások elmúltak vagy minimálisra csökkentek.

Felvitel után szinte azonnal beszívódik, alig lehet érezni, hogy a bőrön van, jól viselkedik más szérumokkal/hidratálókrémekkel. Nem okozott idáig irritációt és nem csípett, közvetlen szem alatt is bírja a bőröm. Nyakra, dekoltázsra is locsolom bőségesen, így valószínűleg el fog fogyni három hónapon belül. Szaga szinte egyáltalán nincs, vagy ha van is akkor az a tipikus fémes, aszkorbinsavra jellemző szag ami ugyan megmarad lemosás után, de nem zavaró. Eddig tökéletesen behozza a felé intézett elvárásokat.

1 MÁRKA