tomkogy

Regisztráció dátuma: 2012. március 15.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2012. március 15.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Catrice Poreless Perfection Púder

Catrice Poreless Perfection Púder
2020. november 14.

Megtetszett a pórusfinomítás ígérete, gondoltam, hogy az érett bőrömre kipróbálom. Viszont túlságosan matt az én ízlésemnek. Gyakorlatilag poralapozóként viszem fel alapozóecsettel. Hozzákeverek az I heart makeup hearts rózsafényű highlighteréből - az ecsetet beleforgatom az púderbe, majd a highlighterbe, ismét a púderbe. Igy finom, dewy hatása lesz, ami nekem nagyon tetszik! Ezzel a technikával nálam, az én bőrömön is működik!

Sally Hansen Color Therapy Körömlakk

Sally Hansen Color Therapy Körömlakk
2020. november 14.

Egy Nude árnyalat és a color therapy fedőlakkja van meg. Igazán a fedőlakkért vagyok oda, mert eddig az általam használt top coat-ok közül magasan a legjobb. Villámgyorsan megszárítja az alá felvitt (néha 4-5) réteget. Nem gondoltam, hogy ekkora különbség lesz pl. essence, douglas, moyra... és a sally hansen fedőlakk között.

Annabelle Minerals Ásványi Alapozó

Annabelle Minerals Ásványi Alapozó
2020. október 30.

Az Alverde ásványi poralapozója (ALVERDE MAKE-UP LOOSE POWDER FOUNDATION) nagyon bevált, de sajnos már kifuttatták (legalábbis én nem találtam), ezért körülnéztem, mit vegyek helyette.
Borzasztóan körültekintően körbejártam a témát, nem akartam nagyon matt dolgot, mert az öregedő bőrömön inkább ne szikkadjon bele minden pórusba és redőbe. Az Alverde magasra tette a lécet, ezt nem tette, ráadásul imádtam nyáron, olyan szép kis finom, természetes finise volt.
Végül megrendeltem az Annabelle Mineralstól a fényes hatású my fairest árnyalatot. Picit elszúrtam az árnyalatot, mert mint kiderült, mégsem vagyok ennyire sárgás, de nem ordít le a bőrömről, tehát ez nem is gond. Valószínűleg azért sem látszik az árnyalat, mert sokkal gyengébb a fedése, mint az Alverdének.
De sajnos naggggyon körültekintően kell eldolgozni, nem mindegy, hogy mi van alatta (a reggeli rutinra gondolok), és mennyire szívódott fel. Nagyságrendekkel háklisabb, mint az Alverde, mert képes csúnyán foltokban megtapadni, amit szabályosan sikálgatni kell az alapozóecsettel, amíg el nem oszlik. A fényes finisht sem nagyon látom, sajnos. Most ott tartok, hogy vettem egy Catrice Poreless púdert, ami szintén talcummentes, és bár nem poralapozó, és azt hiszem van benne szilikon is, de azt kell, hogy mondjam, hogy jobban szeretem.
Emellett megemlíteném, hogy az Annabelle 4 gr/3200 Ft, az Alverde 9 gr/ 1700 Ft.
Megpróbáltam vizes szivaccsal is eloszlatni. Gyakorlatilag úgy láttam, hogy nulla fedése van, és amikor egy konferenciakamerában viszontláttam aznap a képem, majdnem lefordultam a székről! Vicces sárgás hullabevonatként vonta be az arcom, és a nyakam félig-meddig, ameddig eldolgoztam (legalábbis azt hittem, de a kamerában elmaszatolásnak tűnt).
Hááááát, még nem mondtam le teljesen róla, próbálgatom, de sajna csúnyán vesztésre áll...