tothszilvi75

Regisztráció dátuma: 2013. október 13.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. október 13.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Gold

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Gold
2019. április 29.

Ismét egy Kurkdjian illat, amiről csak lelkesedéssel szólhatok. Azonnal érezhető a kézjegye, ezer közül felismerhető a munkája akár niche, akár mainstream vonalon. Gourmand, vaníliás finomság, de cukrászda feeling nélkül, szárazon, porosan. Dama Biancara emlékeztet az illat. Brutál tartósság jellemzi, igazi csíkhúzó, feltűnő, mégsem közönséges alkotás. A kb nyolcadik órától mézes dohány illat a bőrömön, még további 4-5 órán keresztül. Őszre biztos beszerzem az üveget.

Carner Barcelona Bo-Bo EDP

Carner Barcelona Bo-Bo EDP
2019. április 26.

Kezdem a sort. Gyári mintát rendeltem, és örülök, hogy fújós, nem szeretem a cseppentős mintákat, valahogy szebben adják elő magukat az illatok fújva. Bo-bo citrusos ribizlis savanykásan robban az első fújással, nagyon ígéretes kezdet, tipikus nyári illat. Gyorsan vált narancsvirágra, ez a rész ami nekem annyira nem tetszik, Kurkdjian narancsvirágain szicializálódva ez valahogy faék egyszerű. Viszont ahogy érkeznek a fehér virágok, és felsejlik az ámbra alap, ott megint szép lesz. Az összhatás egy friss mosópor - öblítő tisztaságú illat, nem rossz, de egyenlőre nem alélok el tőle. Aztán majd meglátjuk, még alakulhat melegebb időben.

Frederic Malle Portrait of a Lady

Frederic Malle Portrait of a Lady
2018. december 20.

Grazban a Nägele und Strubell parfümériában kértem hónapokkal ezelőtt az eladó hölgyet, hogy fújjon rám egyet abból az illatból amit röpke ismeretségünk után hozzám passzolónak gondol. Nem próbálok végig x különbözőt, csak egyetlen fújást- lepjen meg. Hát sikerült. Ő volt az. Nem jött velem azonnal haza, csapongtam még ide-oda ahogy szoktam, jött még jópár szép illat, de nem ment ki a fejemből. A karakán szinte gyógynövényes kezdése, ahogy szinte hátba vereget mint egy régi ismerőst, kavarog virgonc gyümölcsösen mintha sztorit mesélne, és megállapodik vérvörös mély rózsaillatban, füstös- méhviaszos- meleg otthonos érzést ad nekem. Időnként még mentát is érzek, máskor a feketeribizli kerekedik felül. Elzarándokoltam érte újra Grazba, és megyek is még szerintem, hosszútávon jóban leszünk. Talán csak a véletlen műve, de nem hiszem- mióta megvan nem lesem a következő delikvenst, azért ez nagy szó nálam. Még a végén lesz szignatúrám?