Trixi

Regisztráció dátuma: 2012. július 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2012. július 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Givenchy Le Prisme Yeux Mono Szemhéjpúder

Givenchy Le Prisme Yeux Mono Szemhéjpúder
2020. augusztus 12.

Taupe színben volt nagy kedvencem még annó, kiárusítás keretében sikerült megvásárolni bagatell áron, szerintem kb. 20 éve. Több darabot is vettem belőle, olyan 1-2 ezer/db áron (nagykereskedés ment tönkre). Imádom a szememen a taupe színt, ami se nem szürke, se nem barna, a kettő között középen, és ez igazán szépen el volt találva, ráadásul gyönyörűen csillogott (persze diszkréten, finomra őrölt szemcsék), de azért hétköznapra is viselhető módon, szinte világított a zöld szemem, ahogy kiemelte, és nagyon tartós is volt. Nem ismerek hozzá hasonló szép taupe-ot. Sajnos már elfogyott, azóta is keresem reptereken, Sephorákban, de már csak az újragondolt dizájn kapható, és az nem ugyanaz a szín. Azóta vásároltam belőle bézs és valamilyen zöldes árnyalatot is, meg talán szürkét, de azok, bár hozták a megszokott minőséget, nem voltak annyira kedvenceim. A taupe mindenképpen ötcsillagos, és hát Givenchy amúgy is a szívem csücske.

Redness Solutions Daily Relief Cream

Redness Solutions Daily Relief Cream
2020. július 27.

Már picit fiatalabban is próbáltam ezt a krémet, akkoriban, amikor először szembesültem azzal, hogy a bőröm tartósabban pirosabbá vált, és már nem alkalmi fellángolásról van szó, hanem bizony bőrérzékenységről. Akkoriban még zsírosabb volt a bőröm, nem voltak rajta száraz foltok, és csak könnyedebb hidratálókat (gél, lotion) használtam. Ez a krém akkor nekem túl nehéznek, töménynek bizonyult, nem nyerte el a tetszésem. Azóta eltelt jópár év, és most ismét belefutottam ebbe a krémbe egy Clinique szaküzletben, és mivel már testesebb krémeket is kedvelek a kombinált-szárazzá váló bőrömre, adtam ismét egy esélyt. Az összetevők közül nekem csak a második helyen álló szilikon a problémás, amitől el szoktak tömődni a pórusaim, nem tud lélegezni a bőröm, néha pattanásokat is okoz. Emellett tudom, hogy a szilikon hasznos a bőr védelme érdekében. Egyébként még rengeteg hasznos komponens található ebben a krémben: hidratáló, antioxidáns, gyulladáscsökkentő. Sajnos nekem továbbra is iszonyú fényes lesz tőle a képem, nehezen szívódik fel, nagyon töménynek érzem, hagy egy olajos réteget a bőrömön, ezért továbbra sem lett kedvenc. A bőröm pirosságát sem igazán enyhíti, habár rendszeresebben kéne használnom ahhoz, hogy megitélhessen ezt a hatását, de az állaga miatt nem került be a napi rutinba. Mindenesetre az összetevői szépek és parfümmentes.

Clinique Redness Solutions Instant Relief Mineral Pressed Powder

Clinique Redness Solutions Instant Relief Mineral Pressed Powder
2020. július 27.

Tökéletes összetevői miatt még a legérzékenyebb bőr is jól tolerálja. Parfümmentes, ásványi kompakt púder a bőrpirosság elfedésére szolgáló sárga színben. Ecset nem jár hozzá, úgyhogy a fenti kép megtévesztő. Egyébként is, szerintem egy puha (nem szivacs) puffnival sokkal jobban be lehet lapogatni a bőrbe. Ecsettel is próbáltam, de úgy kevésbé vált be. Figyelni kell arra, hogy az arckrém teljesen beszívódjon a púder alkalmazása előtt, különben foltos lehet. Csakis a piros részekre érdemes felvinni, mert a fehérebb bőrön sárgás nyomot hagy. Szerintem a pirosságot jól elfedi, de egyénfüggő lehet, érdemes kipróbálni. A piros ereket nem eléggé fedi el, csak tompítja, inkább a nagyobb kiterjedésű pirosas foltokra vált be. Nyáron simán helyettesíti az alapozót számomra, amit én csak a pirosság elfedésére használok hétköznap, ezzel meg tudom úszni az alapozást. A problémát (érzékeny bőr, rozácea) nyilván nem fogja megoldani, nem az a dolga, csak felületi fedést biztosító esztétikai eszköz, mást ne várjunk tőle. Ajánlják alapozó alatti vagy feletti alkalmazásra is, én színezett fényvédő alatt próbáltam ki, így nyilván még jobb a fedése, de nekem a kánikulában úgy már túl vastag réteget képez. Ez is egyéni preferencia kérdése, ki törekszik tökéletes fedésre, kinek a természetesebb hatás a fontos. A kompakt egyébként nagyon elegáns külsejű, viszont az ezüst fémszínű felsőrész durván láttatja az ujjlenyomatokat, így nem szerencsés. Az alsó rész színe fehér. Praktikus, hogy tükör is található benne. Jól záródik, táskában hordozható napközbeni frissítésre.

2 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ