Trixi

Regisztráció dátuma: 2012. július 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2012. július 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Barnängen Sensitive Tusfürdő

Barnängen Sensitive Tusfürdő
2020. február 20.

Kellemesen krémes tusfürdő, nem habzik, nem híg, tartalmas állagú, szinte rátapad a bőrre, mint egy testápoló. Bár nem értem, miért kell illatanyag egy érzékeny bőrre szánt tusfürdőbe, és emiatt soha nem fogok ujjongani, azonban enyhe és kellemes az illata számomra, és nem szárítja vagy irritálja a bőröm olyan mértékben, mint például az olajos tusfürdője a márkának. Viszont ezt a márkát csak azért, mert északi, és emiatt nagyon egészségesnek gondoljuk (gondoltatja velünk a marketing), nem kéne annyira dicsőíteni, mert az SLS és a parfüm nem kell a bőrünknek, függetlenül attól, hogy mellette még milyen "csodás" összetevő(ke)t tartalmaz a termék.

The Ordinary Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%

The Ordinary Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%
2020. január 31.

Még csak néhány napja használom ezt a szérumot, és nem is írnék még véleményt, ha nem lenne máris határozottan látható hatása. Azt tudni kell, hogy nagyon érzékeny a bőröm, időnként fellángolásra hajlamos rozáceával (akkor lángol fel, ha pl. illatanyagot vagy bizonyos illóolajakat vagy akár retinolt tartalmazó terméket használok), ezért eddig még soha nem alkalmaztam kifejezetten C-vitaminnal operáló arcápolót. A retinol tehát eleve kilőve, de azért többféle, antioxidánsos, peptides, stb arcápolót használok. Mivel a 80-as években voltam tinédzser, amikor még örömmel, állandóan, és legfőképpen védelem nélkül tartózkodtunk a napon, s a napozás iránti szeretetem azóta is megmaradt (persze már naptejjel), én bizony továbbra is szoktam napozni (boldogsághormon, immunterápia, és pusztán élvezetből is). Lehet, hogy a változókori bőrproblémák miatt, mostanában hajlamos vagyok foltosan barnulni. Erre a problémára gondoltam használni ezt a bőrvilágosító szérumot. Ecélból jelentősebb mennyiséget oszlattam el az arcomon és a nyakamon, naponta egyszer, közvetlenül a megtisztított bőrre, semmi mást nem használtam. Kis csipkedést éreztem egy darabig. Igazából már a második nap azt láttam, hogy jóval fehérebb az arcom, és egységesebb árnyalatú. Szerintem a helyenkénti barnásság teljesen eltűnt. Mivel hámlasztani sem hámlasztok (szintén az érzékenység plusz rozácea miatt), csakis ennek a szérumnak tudom be ezt az eredményt. Sajnos emellett van negatívum is, a bőrpirosságom erősebbé vált, a piros erek láthatóbbá, tehát egyértelmű, hogy a bőröm nem szeretné ezt a szérumot sűrűn megtapasztalni. Mindenesetre a kivánt eredményt elértem. Egyébként a szemem környékének barnás elszíneződését, amely kialvatlanságnak plusz valamennyire genetikának is köszönhető, természetesen nem halványította, de nem is vártam. További információ, hogy alapozót ugyan nem próbáltam, de olajos BB-krémet igen, amelyet a szérum beszívódása után (pár perc) vittem fel, és nagyon jól tudtam rá sminkelni, semmi probléma nem volt, sőt, mintha primerként is működött volna a szérum, tartósabb és szebb lett rajtam a BB-krém. Nem lett pattanásom, sem mitesszerem, viszketni sem viszketett a bőröm. Hidratáló hatásáért ne vásároljátok, önmagában hidratálásra kevés. A rozácea fellángolásáért nem vonok le pontot, mivel ez egyéni érzékenység, egyébként részemről elégedett vagyok.

Gosh Giant Blush Pirosító Stick

Gosh Giant Blush Pirosító Stick
2020. január 8.

Nagy kedvenceim lettek a stick kivitelű krémes arcpirosítók. Fiatalabban el sem tudtam volna képzelni, hogy ne púderes pirosítót használjak, de most már sokkal kellemesebb a krém állag, üdébb megjelenést biztosít, természetesebb hatású, mert a púder állagúak szinte rajta csücsülnek a bőrömön, és poros látványt keltenek. A stick kivitel pedig praktikusan hordható a táskában, hiszen a krémes állag általában kevésbé tartós (nem akarom púderrel rögzíteni a fenti okok miatt), és a nap folyamán kell egy kicsit turbózni. Ezt a pirosítót is mostanában fedeztem fel, a Shy árnyalatot használom. Elégedett vagyok vele, diszkrét és erőteljesebb pirosításra is megfelelő, könnyed a bőrön, természetes, könnyű használni.

2 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ