tsuru

Regisztráció dátuma: 2014. október 4.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. október 4.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Vichy Idéal Soleil Önbarnító Tej Arcra és Testre

Vichy Idéal Soleil Önbarnító Tej Arcra és Testre
2019. június 28.

Testen használtam. Foltosak, csíkosak lettek tőle a végtagjaim. Mivel fehéres krém állagú, aminek a színe nem nagyon látszik a bőrön, nem mindig egyértelmű, h hova mennyi jutott belőle. Nagyon figyelmesen el kell oszlatni és bedolgozni a bőrbe. Ajánlott alaposan lesúrolni a tenyérről, máskülönben beszínezi sima szappanos kézmosás mellett is. Jól felépíthető vele egy nem túl intenzív szín. Viszont felkenés után 1 órával már érezhető a DHA szag, ami tussolás után sem múlik el. A ruháimat, ágyneműt is átitatta eléggé intenzíven. Második napra már nagyon zavaró volt, h szinte csak ez a szag leng körül. Részletesebb használati utasítást csatolhattak volna hozzá, mivel magamtól kellett rájönnöm, h több órán át fejleszti ki hatását, 4-8 óra is kell neki. Felkenést követően igyekeztem várni, amíg beszívta a bőröm a krémet és "megszáradjak", mielőtt felöltöztem, h ne a ruhám szívja magába és ne izzadjam le. Nem jártam mindig sikerrel, mivel órák után is éreztem egy tapadós érzést (és megjelent az önbarnítós szag is). Gyógyszertárban 4000 ft-ért vettem. Elhasználom, de nem veszem újra. Arcon nem próbáltam.

Alverde Kipirosodás Elleni Primer

Alverde Kipirosodás Elleni Primer
2015. november 17.

Az arcom ki szokott pirosodni (nem rozaceás, csak nagyon érzékeny). Vannak nagyobb pattanásaim. Sűrűn kékes-lilás karikák láthatóak a szemeim alatt. Ezeket szeretném orvosolni.

Az első használat menete: arc tisztára lemosva, a hidratálás érdekében Cicaplast felkenve, ezután jön a Shrek maszk (vicces megjelenést kölcsönöz, annyi biztos), erre a 21-es árnyalatú Missha BB krém (saját arcszínemhez passzol). Hullaképű lettem, ezért az árnyalatomnál sötétebb, nálam napsütöttébb színt produkáló Garnier BB krémet kentem magamra.
Eredmény: még mindig túl világos szín, a szem alatti karikák csak nagyon picit látszódnak (eddig ez a legjobb eredmény, amit el tudtam érni), a pattanások kevésbé ütnek át, mint egyébként.
Következtetés: a világosabb BB krém kihagyandó, a problémás területeken és pontokon érdemes külön felvinni és eldolgozni a terméket.
Az első használatról ennyi.

Úgy érzem, legalább egy négyest mindenképp megér, de releváns tapasztalattal nem rendelkezem.

To be continued...

UPDATE: Nálam egyelőre a fiók mélyén fog gubbasztani. Éreztem, h enyhén irritálta a bőröm (ami most a stressztől über érzékeny és kipattogásra hajlamos).

Lush T'eo Szilárd Dezodor

Lush T'eo Szilárd Dezodor
2015. március 30.

Négy napja használom. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.
Fura egy termék. Olyan mintha fehér meszet tömbösítettek volna. Finom por marad a bőrön használatkor. Nekem semmit sem színezett el. Valóban kell rá a kékes viaszos réteg, mivel anélkül a "mész" az ujjakra is tapadna.
Az illat citrusos+vmilyen virágos gyógynövényes. Először eléggé erős, de hosszú távon egy visszafogottabb illat marad. Nagyon jó a hatása. Igazán izzadós bevetésre még nem került sor, de "alapjáraton" reggeltől késő délutánig bírja a strapát.
Egyelőre a papírban tartom, amelybe vásárláskor csomagolták; de be fogok szerezni vmilyen fémdobozkát és zsírpapírt, hogy ne száradjon és essen szét.
Nem olcsó, de úgy tűnik, jó sokáig elég lesz.
Az érzékeny bőrűeket csípheti a szóda bikarbóna (nekem egyszer tisztességesen kimarta a hónaljam) és a teafa olaj. Remélem, nem lesz ezzel gondom.
Az eladó szerint víznek nem szabad érnie a dezodort, mert attól megkeményedik. De ez reszelővel orvosolható.
Öt csillagot adok.

Ui. Ha vkinek van ötlete, hol lehet szép fémdobozkákat beszerezni, szóljon! A Lush-féle doboz nem nyerte el a tetszésem.

Update: Az első héten szépen viselkedett, de azután előjött minden gond, amit az előttem véleményezők is megemlítettek. A finom por összecsomósodott, és alig akar a bőrre tapadni. Nagyon száraz az egész, és jól rá kell nyomnom a hónaljamra. Nem kellemes érzés. Félbevágtam, h jobban tudjam használni. Azt sem tudom, el fogom-e használni. Kidobni nem akarom, mivel az illata tetszik, meg nem volt olcsó. Viszont annyira macerás a használata, h biztosan nem veszem újra. Mínusz 3 csillag, de leginkább a "nagy csalódás" kategóriába sorolnám.